JAROMĚŘ B
(1. místo, 42 bodů)
Tomáš Paleček, trenér: „Naším cílem je jednoznačně postup do I. B třídy. V přípravě se nám sice nepodařilo vyhrát, ale všechna utkání jsme odehráli s celky z vyšších soutěží. Právě tyto zápasy nám ukázaly plno nedostatků, které ještě musíme vypilovat, byť v okresním přeboru třeba nebudou tolik vidět."

TJ SOKOL VELKÁ JESENICE
(2. místo, 29 bodů)
Václav Hofman, sekretář oddílu: „Jarní fotbalová sezona ve Velké Jesenici se bude těšit opět značnému zájmu veřejnosti. Po velmi dobrém umístění po podzimu je očekáváno tuto pozici v tabulce udržet. Situace rozlosování je ale pro nás nepříznivá, neboť s třemi týmy ze špice tabulky hrajeme na jejich půdě. Kádr pro jaro zůstal téměř beze změn, trenér Pavlát je vcelku spokojený s tréninkovou morálkou i sérií přípravných zápasů na umělce v Novém Městě nad Metují. Po vítězství v prvním jarním kole v České Skalici nás čeká dvojzápas na domácím hřišti, kde s pokorou přivítáme oba naše soupeře. Po zakončení jarní sezony náš fotbalový oddíl oslaví 35 let od svého vzniku. Přáním nás všech je, aby toto výročí bylo podpořeno dobrými výkony a umístěním jak týmu mužů, tak i mládeže."

TJ ČERVENÝ KOSTELEC B
(3. místo, 28 bodů)
Martin Janko, trenér Červeného Kostelce B: „Rádi bychom na jaře udrželi pozice do třetího místa a chceme opět dávat prostor mladým hráčům z dorostu."

TJ SOKOL HEJTMÁNKOVICE
(4. místo, 24 bodů)
Miroslav Harasevič, hrající trenér Hejtmánkovic: „Příprava prakticky žádná nebyla. Bohužel se nám nepodařilo udržet mladé kluky, takže to budeme hrát v nějakých čtrnácti lidech a navíc to máme trochu přestárlé. Přesto se pokusíme udržet aspoň střed tabulky."

SK BABÍ
(5. místo, 22 bodů)
Petr Liška, hrající trenér: „V zimě se trénovalo dvakrát týdně na umělé trávě a v průměru se nás scházelo asi dvanáct, takže za to patří klukům dík. V přípravě jsme porazili Hronov, Českou Skalici i Deštné, bohužel se ale i tentokrát ukázala naše stará bolest, a tou je proměňování šancí. S tím budeme muset rychle něco dělat, aby se ta dobrá zimní příprava promítla i do bodového zisku."

LOKO MEZIMĚSTÍ
(6. místo, 21 bodů)
Jiří Hejcman, vedoucí mužstva: „Zimní příprava nebyla prakticky žádná, na tréninky nás chodilo strašně málo. Na velkém hřišti jsme neodehráli ani žádný přípravný zápas, takže počítám, že se první dvě, tři kola budeme teprve rozehrávat. I tak bychom chtěli být po skončení soutěže kolem toho pátého, sedmého místa."

JISKRA VEBA MACHOV
(7. místo, 18 bodů)
Jaroslav Martinec, trenér: „Před jarní částí jsme oslabili a navíc nás čeká krušný začátek. I přesto bychom se rádi pohybovali do sedmého, osmého místa."

TJ JISKRA ČESKÁ SKALICE
(8. místo, 15 bodů)
Jiří Bederka, trenér: „Příprava na jaro určitě neproběhla tak, jak bych si představoval, proto do druhé části sezony nejdeme s žádnými velkými ambicemi. Jde nám jen o to, stabilizovat kádr, do něhož v zimě přišli Sedláček s Pšeničkou. I přesto se ale stále potýkáme s nedostatkem hráčů, ať už je to ze studijních, či pracovních důvodů."

TJ DOLANY
(9. místo, 15 bodů)
Pavel Martínek, sekretář oddílu: „Přes zimu se toho v Dolanech mnoho neudálo. Posily žádné nepřišly, přibyli pouze dlouhodobě zranění hráči. S tréninky to také nijak ohromující nebylo a přátelské zápasy dopadly rovněž nevalně. Cílem tedy zůstává neskončit na sestupových místech, i když jedenáct lidí na některé zápasy budeme dávat dohromady asi těžko."

SLOVAN BROUMOV B
(10. místo, 15 bodů)
Petr Možný, sekretář oddílu: „Zimní příprava byla společná s áčkem, takže by kluci něco natrénované mít měli. I proto bychom se chtěli posunout aspoň do poloviny tabulky."

SLAVOJ TEPLICE NAD METUJÍ
(11. místo, 15 bodů)
Dušan Kalaš, trenér Teplic nad Metují: „Příprava u nás vesměs probíhá každou zimu podobně, jednou týdně máme halu, kde se nějakým báčkem udržujeme. Pořádně se začne trénovat až k tomu bude uzpůsobena hrací plocha. Chlapi odehráli jen jedno přípravné utkání, a to v Hronově, kde jsme prohráli těsně 3:2. Pomoct Broumovu se záchranou šel opět Tomáš Mucha, jeho místo v útoku by ale měli zacelit po zranění se vracející útočníci Zdeněk Fichtner a Štefan Kalaš."

TJ VELKÉ POŘÍČÍ B
(12. místo, 13 bodů)
Ladislav Šimek ml., trenér: „Náš cíl se nemění. Už před sezonou jsme hlásili, že se chceme zachránit, a to stále platí."

TJ SOKOL MEZILESÍ
(13. místo, 11 bodů)
David Bárta, trenér Mezilesí: „Sokol Mezilesí se připravoval v lednu v tělocvičně SPŠ Nové Město nad Metují, v únoru jsme přidali UMT v Novém Městě. Odehráli jsme dva přípravné zápasy, první s účastníkem OP Rakovnicka FK Traverza Hředle, kde jsme prohráli 5:0 a druhý přípravný zápas na UMT v Černíkovicích s FK Petrovice z Rychnovska s výsledkem 3:0 pro Mezilesí. Co se týče odchodů, tak z kádru odešel nejlepší střelec Nožka a nikdo nový nepřišel. Při posledním přípravném zápase se zranil Adam Škoda, což jsou pro nás citelné zásahy do sestavy. Vzhledem k výše uvedenému moc velké ambice do jara neočekáváme, budeme rádi za každý bodík, který nás vytáhne z pásma sestupu. Do příští sezony se budeme muset zamyslet nad omlazením kádru, který je už od té doby, co jsem na Mezilesí vystřídal Laca Minára, neměnný. Ba co více, opouštějí ho staří, zkušení hráči a náhrada v podobě mladých nepřichází."

TJ VELICHOVKY
(14. místo, 8 bodů)
Martin Kašpárek, sekretář oddílu: „TJ Velichovky se těší na jarní sezonu a ví, o co se bude na jaře hrát. Zimní příprava byla dle možností hráčů. Doufejme, že doplnění kádru bude dostačující a noví hráči do týmu zapadnou. Přejme si, aby se všechno povedlo a mužstvo šlapalo na plný plyn."