Červený Kostelec – Slavia HK 8:0 (5:0). Kostelečtí fotbalisté se s letošní sezónou i svými věrnými diváky rozloučili ve velkém stylu. Zapomněli na středeční pohárový nezdar a proti Slavii od úvodních minut předváděli pohledný fotbal plný krásných kombinačních akcí. O ty se snažili i hosté, jenže jim tentokrát nebylo přáno. Poprvé se skóre měnilo už po čtyřech minutách, kdy se prosadil kostelecký kanonýr Vít. Ve 13. min. posunul skóre na 2:0 Hypius a v minutě následující zvyšoval Vít už na 3:0. Za další čtyři minuty už to bylo po trefě Škody 4:0. Poté se kostelečtí střelci trochu uspokojili, pět minut před přestávkou se ale opět připomněl Vít, který tak za první poločas zkompletoval hattrick.

Kostelec pokračoval v ofenzivním pojetí i po změně stran, což dokázal brankově potvrdit v 58. min. Škodou, jenž zvyšoval už na 6:0. Sedmý kostelecký gól měl na svědomí v 62. min. Koval a gólovou tečku udělal za povedenou kosteleckou derniérou v letošní sezóně v 88. min. Hundák – 8:0.

Jaroměř – Olympia HK 1:0 (0:0). Šlágr kola, kdy se v Růžové ulici utkaly první dva týmy tabulky krajského přeboru, začal před početnou návštěvou ve velmi svižném tempu. V 7. min. měli hosté výhodu tří rohových kopů po sobě, ale nevyužili ji. Vzápětí střílel na druhé straně z trestného kopu Böhm nad branku Olympie. V 16. min. měla Jaroměř velikou šanci. Holub přihrál do běhu Exnarovi, ale jeho střela šla těsně vedle Finkovy branky. Po půl hodině hry se dostali do první větší šance hosté. Rychlonohý Omovie se dostal ve vápně ke střele, ale Ondráček byl připraven. Ve 31. min. měla obrovskou šanci domácí Jaroměř. Míč propadl po kombinaci Čenovský – Kašajík trochu nečekaně ke druhému jmenovanému, ovšem jeho střela z hranice penalty šla jen těsně vedle pravé tyče hostující branky. Pět minut před přestávkou měli z ničeho nic šanci hosté. Semerák střílel z otočky a jeho tečovaná střela se olízla o tyč domácí branky.

Druhý poločas začal sérií rohů Olympie, ta ale ani jeden z nich nedokázala využít. Poté bylo ve hře na obou stranách hodně nepřesností. V 59. min. utekl napravo Semerák a nacentroval volnému Omoviemu. Jeho prudká střela šla však nad Ondráčkovu branku. V 68. min. kopala Jaroměř roh. Odražený míč se dostal k volnému Holubovi, který dokázal vystřelit, ale Finke byl na místě. O pět minut později postupoval Böhm sám na branku Olympie, ovšem těsně minul. Gólovou a zaslouženou radost domácím přinesla 83. minuta. Holub s Kašajíkem vybojovali míč, zakombinovali, a poté Kašajík vysunul Exnara. Ten postupoval ze strany na hostující branku a dokázal prostřelit na zadní tyč Finkeho – 1:0. Olympie se snažila tlačit do útoku a s výsledkem ještě něco udělat, ale pozorná domácí obrana ji už k žádnému vážnějšímu ohrožení branky nepustila. Olympie měla poslední větší šanci v 88. min., když po přihrávce Poděbradského střílel těsně vedle Ondráčkovy branky Novotný. (mr, jl)