Tím je skoro beznadějně poslední místo Velichovek, které za třináct podzimních kol nasbíraly pouhých pět bodů. Očekávat se naopak dalo výsostné postavení jaroměřské rezervy, byť se ale asi nečekalo, že to bude bez ztráty jediného bodu.

Na to, jak hodnotí podzimní část, jsme oslovili zástupce jednotlivých oddílů.

FK JAROMĚŘ B
(1. místo, 39 bodů)
Tomáš Paleček, trenér: „Bodově podzim snů – dá se říct. Musíme si ale přiznat, že tým byl velmi dobře poskládán a všechny zápasy ze „severu" regionu jsme měly doma. Pro nás nejdelší výjezd byl na podzim na Babí. Druhá štace tedy bude těžší než podzimní – Hejtmánkovice, Červený Kostelec, Meziměstí, Teplice. Na druhou stranu jsme zvládli derby s Velichovkami, Velká Jesenice a Česká Skalice u nás také rozhodně zápas nevypustily. Přestože máme dobrý náskok jedenácti bodů, nic rozhodnutého zdaleka není. Na jaře nás čeká Meziměstí, kde se nevyhrává, podobné je to ale i třeba v Machově, nebo v Červeném Kostelci. A navíc hned v prvním jarním kole jedeme do Hejtmánkovic. Je ale výhoda, že si můžeme dovolit třikrát prohrát, takže z našeho pohledu je potřeba doma uhrát šest vítězných zápasů a čtyři venku, samozřejmě za předpokladu, že nebudou ztrácet ostatní."

TJ ČERVENÝ KOSTELEC B
(2. místo, 28 bodů)
Robert Hanuš, trenér Červeného Kostelce B: „Hodnocení B-týmu po podzimní části se dá nazvat jako úspěšné. Druhé místo za bezkonkurenční Jaroměří nám dává pro jarní část klid."

TJ SOKOL VELKÁ JESENICE
(3. místo, 26 bodů)
Václav Hofman, sekretář oddílu: „Fotbalovou podzimní sezonu mužů ve Velké Jesenici hodnotíme tentokrát jako úspěšnou. Vyplnilo se naše předsezonní předsevzetí, umístit se na špici tabulky a produkovat dobrý fotbal. Po vhodném doplnění kádru jsme se mohli spolehnout opět na stabilní výkony brankáře a také na údernou sílu útoku, která v plném složení znamenala pro všechny týmy nebezpečnou hrozbu. Vyvarovali jsme se tentokrát větších bodových ztrát zejména na hřištích soupeřů, stoupali postupně tabulkou a nebýt menších zakolísání s relativně nejslabšími týmy, mohlo být naše umístění ještě lepší. Pozice lídra soutěže Jaroměře B byla neotřesitelná, a tak s naším třetím místem je zde spokojenost."

TJ SOKOL HEJTMÁNKOVICE
(4. místo, 24 bodů)
Miroslav Harasevič, hrající trenér Hejtmánkovic: „U nás musí být spokojenost jak s umístěním, tak s výsledky. Před začátkem jsme nečekali, že budeme tak nahoře, spíše jsme měli strach, abychom se netrápili u dna tabulky. V každém případě ale máme problémy s kádrem, pytlíkujeme to, jak se dá, což rozhodně není ideální a přes zimu musíme někoho sehnat, takže uvidíme, co bude na jaře. Situace u nás rozhodně není růžová, ale musíme se s tím nějak poprat. Těší nás, že jsme doma na podzim neprohráli a ztratili jen dva body s Kostelcem, který k nám přijel posílený o hráče áčka."

SK BABÍ
(5. místo, 19 bodů)
Petr Liška, hrající trenér: „Podzim bych rozdělil do dvou bodů. První jsou tréninky a trénovanost. Během podzimu jsme chodili trénovat dvakrát v týdnu, přičemž vždy bylo k dispozici dvanáct až čtrnáct hráčů, za což patří klukům velké díky. Máme to i postaveno na tom, že kdo chodí trénovat, tak také hraje. Protože zápasy většinou hrají mladší kluci, kterým chybí herní praxe, nejsou ty výsledky takové, jaké jsem si je představoval. Je pravda, že jsme odehráli vyrovnaný zápas jak s Jaroměří, tak s Červeným Kostelcem, takže máme na čem stavět, naopak jsme paradoxně horší zápasy sehráli s týmy zespodu tabulky. Pro mě je potěšitelným zjištěním, že je v kádru hodně mladých kluků, takže my, důchodci, už můžeme v klidu končit."

FO JISKRA VEBA MACHOV
(6. místo, 18 bodů)
Pavel Martinec, sekretář oddílu: „Loňská sezona se nám povedla, skončili jsme třetí a chtěli jsme na to navázat i letos. Bohužel jsme ale přes léto moc nepotrénovali, takže jsme se pochopitelně na začátku soutěže s formou moc nesetkali. Chtěli jsme být po podzimu do pátého místa, což nejsme, takže jsme trochu zklamaní. Soutěž je ale extrémně vyrovnaná, takže budeme muset přes zimu zabrat."

TJ LOKOMOTIVA MEZIMĚSTÍ
(7. místo, 18 bodů)
Jiří Hejcman, vedoucí mužstva: „V předsezónních prognózách jsem byl trochu opatrnější, říkal jsem, že bychom po podzimu byli spokojeni s umístěním do sedmého místa, takže s umístěním vládne spokojenost. Bylo ale znát, že na poslední zápasy opět nastoupil Šolc, který je pro nás nepostradatelný. S ním náš výkon stojí i padá."

TJ JISKRA ČESKÁ SKALICE
(8. místo, 15 bodů)
Pavel Holbík, trenér: „Kdybych se měl vyjádřit k podzimní části a vyzvednout nějaké klady a zápory, tak bych se v kladném určitě zmínil o přístupu starších hráčů, jmenovitě Honza Valeš a Miloš Frinta. Mrzí mě přístup a účast zbytku hráčů k tréninkům, ale s tím se perou ve většině klubů. Podzimní část pro nás nezačala dobře a dlouho to vypadalo na velký propadák, ale dobrým závěrem se půl-sezona podařila trochu zachránit. Mě osobně to mrzí, že jsem nepředal svému nástupci lepší pozici. Nicméně přeji Jirkovi Bederkovi hodně štěstí v jarní části a děkuji Jardovi Zítkovi za spolupráci."

TJ DOLANY U JAROMĚŘE
(9. místo, 15 bodů)
Pavel Martínek, sekretář oddílu: „Dolanská podzimní sezona byla nejvíce ovlivněna docházkou hráčů na tréninky, ale především na zápasy. V kompletní sestavě jsme hráli za celý podzim pouze jednou. I tak je získaných 15 bodů lepších než touto dobou před rokem. K větší spokojenosti by těch bodů mělo být samozřejmě více. Především na poslední prohraný zápas s Červeným Kostelcem B asi dlouho nezapomeneme."

SLAVOJ TEPLICE NAD METUJÍ
(10. místo, 15 bodů)
Jan Stiller, trenér Teplic nad Metují: „Celý podzim byl nahoru-dolů. Každý zápas byl jiný. Pronásledovala nás různá zranění a další zdravotní nepříjemnosti hráčů. Kromě toho všeho jsme také měli velké problémy s fyzičkou."

TJ VELKÉ POŘÍČÍ B
(11. místo, 13 bodů)
Ladislav Šimek ml., trenér: „S pár zápasy spokojen jsem, s pár ale ne. Je vidět, že máme v týmu hodně mladých, nezkušených kluků, kteří po taktické stránce neplnili své úkoly. Kdyby se hrálo jen na první poločas, tak jsme někde pátí, bohužel takto jsme až jedenáctí. Mrzí mě doslova ztracený zápas v Meziměstí, kde jsme vedli tuším 4:1 nebo 3:0, už teď přesně nevím, a nakonec jsme prohráli. Dobře rozehraný zápas jsme měli doma i s Hejtmánkovicemi a také jsme ho nedokázali dotáhnout do vítězného konce. To jsou body, díky kterým jsme mohli být o dost příček výše, ale na druhou stranu musím uznat, že naše umístění odpovídá tomu, co jsme předváděli za hru."

TJ SLOVAN BROUMOV B
(12. místo, 12 bodů)
Jan Klicnar, trenér: „Podzim se nám rozhodně moc nepovedl, ale družstvo je mladé a svou sílu rozhodně má, bohužel to nedokáže zatím prodat výsledkově. Tréninková morálka je ale dobrá, takže jsem přesvědčen o tom, že na jaře to bude lepší."

TJ SOKOL MEZILESÍ
(13. místo, 11 bodů)
David Bárta, trenér Mezilesí: „Vzhledem k častým absencím, ať už z pracovních, rodinných či zdravotních důvodů, se nám nepodařilo v dvakrát po sobě následujících zápasech nastoupit v ideální sestavě, a to se odráží na postavení v tabulce. Mužstvo jistě má na víc, bohužel z výše uvedených důvodů je po podzimu tam, kde je. Věřím, že na jaře se situace stabilizuje a Mezilesí bude stoupat tabulkou výš a naše diváky potěší atraktivní hrou."

TJ VELICHOVKY
(14. místo, 5 bodů)
Martin Kašpárek, sekretář oddílu: „Takto špatnou podzimní část bohužel už dlouho nepamatujeme. Zápasy, které jsme měli vyhrát, skončily pouze remízou, protože jsme nezvládali konce utkání. Další důvod nepovedeného podzimu je v přístupu hráčů k docházce a bohužel i nějaká zbytečná vyloučení. Doufejme, že nástup do jarní sezony se nám povede lépe. Stále více se u nás projevuje nedobrovolné přestoupení pod OFS Náchod, a to hlavně z hlediska vzdáleností jednotlivých klubů. Myslíme, že i mužstva, která k nám musí dojíždět z větších dálek, se o tom přesvědčila. Pokud bude šance o navrácení se pod OFS HK, určitě pro to uděláme vše, co je v našich silách. Všem přejeme krásné vánoční svátky, hodně zdraví a sportovních úspěchů v novém roce." (mr, dop)