Zástupcům jednotlivých oddílů Jopeco okresního přeboru mužů jsme položili společnou otázku:

Jak hodnotíte uplynulou sezónu?

JAROMĚŘ B
(1. místo, 68 bodů)
Tomáš Paleček, trenér: „Věděli jsme, že „severská" jízda na začátku jara bude těžká, což se potvrdilo. Pár bodů jsme tam poztráceli, ale ono by bylo velké štěstí, kdybychom tam vyhráli všechny zápasy. Závěr soutěže byl trochu dramatický, ale v Červeném Kostelci jsme si nakonec kýženou remízu uhráli. Nyní doufám, že se nám nerozpadne tým pro béčko a budeme hrát stejnou roli také v B-třídě."

TJ ČERVENÝ KOSTELEC B
(2. místo, 55 bodů)
Martin Janko, hrající trenér Červeného Kostelce B: „Jsem spokojen hlavně s jarní částí, ve které jsme v podstatě posledních pět utkání odehráli prakticky v deseti."

TJ SOKOL HEJTMÁNKOVICE
(3. místo, 49 bodů)
Miroslav Harasevič, hrající trenér Hejtmánkovic: „Vzhledem k tomu, jak jsme to celou sezónu pytlikovali, tak jsme spokojeni. Ze sezóny jsme měli daleko větší strach a konečné třetí místo je nad očekávání."

TJ SOKOL VELKÁ JESENICE
(4. místo, 48 bodů)
Václav Hofman, sekretář oddílu: „Sezóna splnila naše předsevzetí – umístit se do pátého místa. Nebýt zakolísání v posledním kole, mohli jsme být třetí. Po dobré zimní přípravě jsme na jaře, až na debakl v Jaroměři, odehráli solidní zápasy, které nám toto dobré umístění potvrdily. Nehráli jsme tentokrát o sestup ani o postup, takže vše probíhalo bez zbytečné nervozity. Úroveň okresního přeboru považujeme za dobrou, postup Jaroměře B je zcela zasloužený. Radost nám udělala i mládež, která ve své kategorii patřila k nejlepším v okrese. Dobré umístění mužů i mládeže jsme zahrnuli k oslavám 35. let obnovy soutěžní kopané v obci."

SK BABÍ
(5. místo, 46 bodů)
Petr Liška, odcházející trenér: „Nesplnili jsme očekávání třetího místa. Měli jsme obrovské výkyvy v jednotlivých zápasech i slabou produktivitu. Na druhou stranu klukům děkuji za fantastickou tréninkovou morálku a chtěl bych jim popřát do dalších let mnoho úspěchů."

JISKRA VEBA MACHOV
(6. místo, 41 bodů)
Pavel Martinec, sekretář oddílu: „Skončili jsme šestí s tím, že z týmů nad námi jsme dokázali porazit pouze Velkou Jesenici, takže jsme si ani výše být nezasloužili. Sice jsme po podzimu říkali, že bychom chtěli být pátí, ale i se šestým místem jsme spokojeni."

LOKO MEZIMĚSTÍ
(7. místo, 38 bodů)
Jiří Hejcman, vedoucí mužstva: „Říkal jsem, že bychom chtěli skončit mezi pátým a sedmým místem, což se povedlo. Bodově jsme na tom byli dobře, takže jsme očekávali, že to bude lepší, než to sedmé místo. Často jsme měli problémy s poskládáním sestavy, kdy za nás občas hráli hráči, kteří den předtím odehráli celý zápas za béčko."

TJ JISKRA ČESKÁ SKALICE
(8. místo, 31 bodů)
Jiří Bederka, trenér: „Když jsem přišel k mužstvu, bylo cílem tým stabilizovat a dávat příležitost odchovancům, na čemž chceme stavět i do budoucna. Po špatném začátku, kdy se nám nevydařil vstup do soutěže, si mužstvo sedlo a následně se nám podařila série pěti utkání bez porážky. Hráče bych chtěl pochválit za přístup k utkání, horší už to bylo s tréninkovou morálkou, ale s tím se určitě potýká každé mužstvo na této úrovni. Umístění neodpovídá kvalitě mužstva, při zlepšení tréninkové morálky má tento tým na víc. Na závěr hodnocení bych chtěl poděkovat Jardovi Zítkovi, který je duší fotbalu v České Skalici a bez něhož by to nešlo."

TJ DOLANY
(9. místo, 27 bodů)
Pavel Martínek, sekretář oddílu: „Konečné deváté místo asi odpovídá tomu, na co jsme měli. Celou sezónu jsme se potýkali se sestavením kádru a pouze jednou jsme se sešli kompletní. Je to určitě k zamyšlení před novou sezónou, i když věřím v brzké uzdraveni zraněných hráčů."

TJ VELKÉ POŘÍČÍ B
(10. místo, 27 bodů)
Ladislav Šimek ml., trenér: „Hlavní je, že se nám podařila záchrana, protože jsme tam poměrně dost bodů zcela zbytečně poztráceli. Bohužel si u nás někteří mladí hráči myslí, že to jde i bez tréninku. Doufám, že už přišli na to, že to nejde."

SLAVOJ TEPLICE NAD METUJÍ
(11. místo, 27 bodů)
Petr Šubrt, hrající trenér Teplic nad Metují: „Pro nás je největším úspěchem záchrana. Cením si toho, že jsme na jaře porazili prvního, druhého i čtvrtého. Velkou pochvalu zaslouží dorostenci, bez nichž bychom to nedohráli."

TJ SOKOL MEZILESÍ
(12. místo, 24 bodů)
David Bárta, trenér Mezilesí: „V uplynulém ročníku jsme skončili na dvanáctém místě, což znamená, že jsme se zachránili pro další rok v okresním přeboru, a to byl hlavní cíl. I s ohledem na vývoj soutěže, odchod v polovině roku nejlepšího střelce Nožky do Provodova, dlouhodobého zranění Švíky, řady omluv na jednotlivá utkání, kdy jsme lepili sestavu, jak se dalo, převažuje spokojenost. "

TJ VELICHOVKY
(13. místo, 22 bodů)
Martin Kašpárek, sekretář oddílu: „Myslím, že tabulka hovoří za vše. Letošní sezóna se nám vůbec nepovedla. Spoustu zápasů jsme nedokázali dotáhnout do vítězného konce. Přeji všem, kteří v našem klubu působí, aby přes léto nabrali spoustu sil do nové sezóny a doufejme, že v srpnu vykročíme k lepším výsledkům."

SLOVAN BROUMOV B
(14. místo, 19 bodů)
Petr Možný, sekretář oddílu: „Na poslední zápasy jsme dávali dohromady družstvo tak, aby se vůbec zápas odehrál. A protože jsme přihlásili do kraje starší dorost, tím pádem nám ubyla spousta hráčů, tak jsme béčko do okresu už nepřihlásili." (mr, dop)