Tento turnaj letos přilákal do Jaroměře 25 týmů z celého Královéhradeckého kraje, a jako každý rok se ho opět zúčastnila celá řada známých fotbalistů, mezi kterými letos nechyběli např. Hable (Baník Ostrava), Frydrych (FK Jablonec, Hruška (FK Trnava), Duchnič, Kaplan (Sokolov), Poděbradský (FC HK), Kraják (AC Sparta Praha-repre U19), Voltr (FC HK-repre U19) a další borci z divizních a ligových týmů.

První hrací den patřil kvalifikačním skupinám, ve kterých se hrálo systémem pět skupin po pěti týmech, vždy o dvě postupující místa do finálového druhého dne. V ranní skupině si vybojoval bez problémů postup tým Milána Jaroměř (Gorol, Kašajík, Huňák, Beneš, …), který doprovodil možná trochu překvapivě, ale zaslouženě, mladý tým Global Hořice. Dopolední skupinu ovládl trojnásobný vítěz turnaje FC Jelichov (Poděbradský, Duchnič, Kaplan, …) a ze druhého místa postoupil tým BONO Velichovky. Polední skupinu ovládl jeden z favoritů turnaje, tým SPORT WORLD Kousci (Kilevník, Hruška, Klazar, Groh, Řežábek…) a spolu s ním postoupil pardubický futsalový tým FC OHIO, který za sebou nechal nadějné mladíky z týmu Knížepáni (Voltr, Koza, Šimon, Libřický…). Odpolední skupinu nezvládl loňský stříbrný tým turnaje, Babylon Jaroměř (Michálek, Ramba…) a z postupu se nakonec radoval tým Kimberly Clark (Holub, Škoda…) spolu s divizním futsalovým týmem s názvem XXL . Večerní ,,skupinu smrti“ nakonec zvládl MAMBO team (Tomeš, Žalman, Frydrych…) a pozdější vítěz celého turnaje, FC ANTIGA SEMPRE (Kraják, Janoušek, Karanský, Hruška…). Černý Petr v této těžké skupině pak zbyl překvapivě na tým s názvem Sebranka (Hable, Hradecký, Hečko, Hubička, Pišta…).

O den později se týmy po ranním nástupu nalosovaly do dvou skupin po pěti týmech, v nichž se bojovalo o osm postupových míst do čtvrtfinále. Tyto boje nezvládly týmy BONO Velichovky i Global Hořice a s turnajem se rozloučily. V prvním čtvrtfinále (Miláno Jaroměř – MAMBO team) byl k vidění jeden z nejlepších fotbalů turnaje a z postupu se po dramatickém boji a následných penaltách s výsledkem 1:0 radoval MAMBO tým. Druhé čtvrtfinále svedl k souboji ,,domácí“ FC Jelichov a oslabený tým FC OHIO. Obhájce prvenství neponechal nic náhodě a zvítězil 3:0. Ve třetím čtvrtfinále se utkaly týmy Kimberly Clark – SPORT WORLD Kousci a tento napínavý duel dospěl opět k penaltám. Ty nakonec zvládl a výsledkem 2:1 postoupil dál houževnatý a bojovný tým Kimberly Clark a odsoudil tak ,,Dvoráky“ pouze k 5. místu. V posledním čtvrtfinále zvítězil 3:1 tým FC ANTIGA SEMPRE nad týmem XXL a probojoval se tak mezi nejlepší čtyři celky turnaje.

V prvním semifinále mezi FC Jelichov a MAMBO týmem gól nepadl a na řadu tak přišly již potřetí pokutové kopy. Ty nakonec zvládl lépe FC Jelichov a tím tak postoupil počtvrté za sebou do finále turnaje. Druhé semifinále přineslo rovněž vyrovnaný souboj, ve kterém nakonec zvítězil tým FC ANTIGA SEMPRE nad Kimberly Clark 2:1. V souboji poražených semifinalistů byl k vidění zajímavý zápas, ve kterém se nakonec po vítězství 2:0 radoval z konečného 3. místa překvapivě, ale zaslouženě tým Kimberly Clark, který tak odsoudil MAMBO tým pouze k ,,bramborové“ medaili.

Finále nabídlo napínavý souboj trojnásobného vítěze s nováčkem turnaje. V prvním poločase byl lepší FC Jelichov a i přes neproměnění dalších tří gólových šancí se ujal vedení 1:0. Po změně stran se hra vyrovnala a FC ANTIGA SEMPRE otočila z 0:1 na 2:1 ve svůj prospěch a vítězství si již nenechala do konce zápasu vzít.

Turnaj nabídl přítomným divákům v nové hale řadu zajímavých zápasů a okamžiků a nezbývá, než se těšit, co přinese ročník příští.
Poděkování patří všem zúčastněným hráčům za perfektní chování a vystupování po celou dobu turnaje. Uznání pak zaslouží i dvojice rozhodčích – Petr Buchta a Václav Oulický, kteří odpískali celý turnaj s obrovským přehledem.

Individuální ceny – nejlepší hráč: Jan Holub (Kimberly Clark). Nejlepší střelec: Ondřej Kraják (FC ANTIGA SEMPRE). Nejlepší brankář: Matěj Tošovský (FC Jelichov). Cena Fair Play: MAMBO team. (dop)