Krátce před startem mistrovských soutěží vstřelil za náchodské áčko v pohárovém utkání v Roudnici vyrovnávací gól, který poslal zápas do pro Náchod úspěšných penalt. V sobotu, v prvním mistrovském utkání, zajistil náchodskému áčku tři body proti rezervě Trutnova, a hned o den později nastoupil za starší dorost při vítězném utkání na půdě pražské Slavie. Pokud bude pokračovat v nastoleném trendu, nemusí být londýnský Arsenal pro mladého sympaťáka jen vzdáleným snem, za nímž přijel do Česka společně s kamarádem Ayikienem Akpemem.

Jimmy, můžete se ještě krátce vrátit k sobotnímu utkání mužů proti béčku Trutnova, v němž jste dával dva góly a na třetí přihrál?
Mým úkolem tady je, abych naplnil očekávání týmu. A protože jsem útočník, tak je mým úkolem dávat góly, proto jsem tady. A tím, že jsem dal Trutnovu dva góly, tak je to to nejlepší, co jsem pro tým mohl udělat.

O den později jste byl také u vítězství staršího dorostu nad rezervou pražské Slavie, nemáte problém odehrát dvě utkání ve dvou dnech?
Hrát dva zápasy ve dvou dnech není úplně jednoduché, ale já mám fotbal strašně rád, takže jsem rád, že můžu pomoci jednomu i druhému týdnu. I kvůli tomu tady jsem. Na jaře jsem hrál dokonce i tři zápasy za víkend, a to už jsem byl docela unavený, teď to ale bylo v pohodě.

Jak jsme už zmínili, tak nastupujete jak za A-mužstvo, tak v kategorii staršího dorostu. Můžete oba týmy porovnat?
V juniorce je to o něco jednodušší. Mezi muži je ten fotbal rychlejší a navíc i hráči jsou větší a silnější. Já se ale snažím nedělat mezi tím žádný rozdíl, mým hlavním cílem je hrát za A-mužstvo a hrát za něj co nejlépe.

Máte nějaký svůj fotbalový vzor?
Ronaldinho. Mám rád hráče, kteří to umějí s míčem. Dnes je to sice hlavně o Messim a Ronaldovi, ale pro mě zůstává nejlepší Ronaldinho.

Prozraďte mi, kam byste to chtěl ve fotbale dotáhnout?
Mým snem je dostat se v budoucnu do velkého klubu, ale vím, že to nebude jednoduchá cesta. Udělám pro to ale všechno. Mým vysněným týmem je Arsenal.

Vy umíte plynule anglicky, což se ale asi nedá říct o vašich spoluhráčích. Jak se dorozumíváte?
Je pravda, že komunikace je trochu složitější, protože spousta hráčů v týmu Anglicky nemluví, ale snažíme se. Navíc já už také zvládám pár slovíček v češtině.

Jaké třeba?
Umím hlavně takové ty praktické věci – dobrý den, dobrý večer, dobrou noc, ale i nějakou tu nadávku, třeba kok… (smích). Čeština je ale pro mě hodně složitá.

Už několik dní zde panuje obrovské vedro, jak se s tím vy osobně vyrovnáváte?
Pro mě to samozřejmě není žádný problém, protože v Nigérii často začínají zápasy ve dvě hodiny odpoledne, takže na takovéto teploty a slunce jsem zvyklý. Pro mě je spíš problém zima (smích).

A jak se vám líbí český holky?
Český holky se mi líbí a musím přiznat, že třeba přes facebook s nimi i komunikuji více než s kluky. U kluků je to totiž složitější, protože občas něčemu dobře nerozumí a může z toho vzniknout zbytečný konflikt.