KRAJSKÝ PŘEBOR

Vysoká nad Labem – Nové Město nad Metují 3:0 (1:0). Hosté nezačali ve Vysoké vůbec dobře a už v 8. min. inkasovali po trefě střelecky disponovaného Bělky. O tři minuty později však byli svěřenci trenéra Jana Hubky blízko vyrovnání, trestný kop Jiráska však zastavilo břevno domácí branky. V následujících minutách se na hřišti hodně přiostřilo, do poločasové přestávky se však už skóre neměnilo.

Podobný obraz hry, tedy hodně bojovný fotbal plný osobních soubojů, byl k vidění i ve druhé půli s tím rozdílem, že domácí dokázali zásluhou dalších dvou branek Bělky odskočit na konečných 3:0.

Červený Kostelec – Jaroměř 3:0 (2:0). Samotné utkání začalo ve velkém tempu a tlakem domácích. V 8. min. přihrál Kováčik do vápna Škodovi, kterého fauloval Ruprich a kopala se penalta. Tu s přehledem proměnil domácí kanonýr Martin Vít – 1:0. O dvě minuty později střílel doprostřed branky domácí Kováčik, ovšem Ondráček byl na místě. To bylo z úvodního tlaku Kostelce na dlouho vše a iniciativu převzala Jaroměř. Ve 14. min. propadl dlouhý výkop Ondráčka za obranu domácích a Martin Škoda postupoval sám na brankáře, ovšem nedal. V 16. min. přihrál ideálně Michálek na Seiferta, který však v dobré pozici domácí branku minul. O tři minuty později měl obrovskou šanci jaroměřský Škoda, když postupoval sám na domácí branku, ovšem trefil pouze tyč. Ve 20. min. měla Jaroměř největší šanci. Ve vápně domácích byl faulován Seifert a kopala se penalta pro Jaroměř. K té se postavil hostující kanonýr Škoda, ovšem domácí brankář jeho střelu k levé tyči vystihl. O pět minut později zahrával trestný kop hostující Čenovský. Jeho prudký centr nebezpečně skočil před domácím brankářem, který však nakonec tuto situaci s vypětím všech sil vyřešil a vytěsnil míč na roh. Po těchto šancích Jaroměře pak udeřilo z ničeho nic na druhé straně. Rychlý a ojedinělý brejk podnikli domácí a přihrávku zprava od Martínka usměrnil se štěstím do sítě Ondráčka znovu domácí kanonýr Martin Vít – 2:0. Ve 32. min. vysunul na druhé straně Škoda ideálně Seiferta, který postupoval z boku na branku domácích, ovšem střílel pouze do připraveného brankáře. Do konce poločasu se už žádná šance na jedné či druhé straně neurodila a do kabin se tak šlo za dvoubrankového vedení domácích.

Druhý poločas začal opatrně z obou stran. V 52. min. ovšem z ničeho nic udeřilo. Ve skrumáži ve vápně hostí se prosadil opět Martin Vít a docílil tak čistého hattricku – 3:0. O chvíli později utekl napravo hostující Škoda, který centroval před branku domácích na Exnara, ten však trefil ve vyložené šanci pouze domácího brankáře. V 64. min. přihrál za obranu domácích Michálek na Čenovského, ale jeho střela z jedné pravou nohou jen těsně minula kosteleckou branku. Od této chvíle byla hra hodně rozkouskovaná bez vyložených šancí na obou stranách. V 87. min. přišel pěkný okamžik ze strany domácích. Ti zahrávali roh, na něj si naběhl nestárnoucí Havlíček, jeho pěkný volej na zadní tyči však pozorný Ondráček zneškodnil. (mr, jl)