Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Karel Jindra: „Držela mě u toho dobrá parta lidí"

Červený Kostelec /ROZHOVOR/ - Cena Dr. Václava Jíry je ve fotbalovém světě pojmem. A právě tohoto prestižního ocenění se dostalo červenokosteleckému funkcionáři Karlu Jindrovi, který se o chod oddílu stará v různých funkcích už více než čtyři desítky let.

14.5.2012
SDÍLEJ:

Červenokostelecký funkcionář Karel Jindra s prestižní Cenou Dr. Václava Jíry. Foto: Deník/Michal Rojšl

„Hlavní úkol je v současné době dobré umístění všech družstev v krajských soutěžích a připravit oslavy sta let fotbalu v Červeném Kostelci, což vychází na příští rok," prozrazuje hlavní cíle červenokosteleckých funkcionářů Karel Jindra.

Cena Dr. Václava Jíry se nedostává každý den. Co pro vás osobně toto ocenění znamená?
Strašně moc si toho vážím. Nejsem rozhodně žádný sběratel ocenění, ale toto člověka potěší.

Jak probíhalo celé slavnostní předávání?
Konalo se v dejvickém Hotelu Praha, prostředí bylo krásné, stejně tak i aranžmá a celá režie. Vše bylo ve stylu našich mladých let a byl to opravdu moc hezký zážitek. Ceny předával předseda Fotbalové asociace České republiky pan Pelta i jeho místopředsedové.

Jak dlouho se vůbec fotbalu věnujete?
Už 45 let, ale asi je zajímavé, že jsem nikdy fotbal nehrál, když tedy nepočítám klukovská léta. V roce 1967 jsem se přistěhoval do Červeného Kostelce a začal se věnovat kosteleckému fotbalu. Nejdříve jsem byl člen výboru, poté jsem dělal i předsedu a v současné době jsem sekretářem a hospodářem oddílu.

Trenéřina vás nelákala?
Já jsem toho měl i tak dost, protože jsem měl náročné zaměstnání, dost často jsem byl v zahraničí, což by se s trénováním nedalo skloubit.

Pokud ale vím, vy jste nepůsobil pouze ve výboru kosteleckého oddílu…?
To je pravda. Fotbal v Červeném Kostelci patří pod jednotu, takže jsem i členem Tělovýchovné jednoty, které jsem dělal v Kostelci předsedu a jsem i v okresním výboru ČSTV v Náchodě, takže by se dalo říct, že vím, jak to ve sportu chodí.

Když vás tak poslouchám, tak to muselo být hodně časově náročné. Co na to rodina?
Kdyby žena neměla pochopení, nešlo by to dělat. Zadruhé mě u toho vždy držela dobrá parta lidí, se kterou jsem jednotlivé funkce zastával. Nikdo mě do ničeho nenutil, ale dělal jsem to rád. Tady ten kostelecký stadion (rozhlédne se po stadionu pozn. autora) jsme budovali svépomocí a nejenom já tady mám odpracovaných asi 2000 hodin.

Když se přesuneme do současnosti, jste spokojen s tím, jak se v Kostelci dělá fotbal?
Myslím si, že to není špatné. V současnosti máme osm družstev, šest mládežnických a dvě dospělá, takže činnost je dost široká. Zaměřujeme se na to, abychom měli své odchovance. Samozřejmě byla léta, kdy jsme nakoupili hráče, jenže všechno stojí peníze a těch dnes moc není, takže se snažíme hodně dělat s mládeží, což si myslím, že se daří.

Ono je to u těch dětí vždycky krásné, protože na nich člověk vidí ty pokroky.....
Přesně tak. Když se hrají turnaje dětí, sejde se hodně lidí a je pěkné se na to dívat.

Prozraďte něco z vašich současných cílů v kosteleckém oddíle?
Hlavní úkol je v současné době dobré umístění všech družstev v krajských soutěžích a připravit oslavy sta let fotbalu v Červeném Kostelci, což vychází na příští rok.

Ale. A co se plánuje?
Vždy jsme po pěti letech vydávali almanach, jenže to také stojí nějaké peníze a těžko se odhaduje počet. Takže dnes uvažujeme jinak a přemýšlíme, jestli to nebudeme vydávat na DVD a případnou textovou část vytisknout v almanachu.

Součástí oslav je vždy zápas s nějakým slavným týmem. Už máte něco domluveno?
Zatím ne, ale určitě se něco bude připravovat. Ještě nemáme konkrétní představu, i když je tady nápad pojmout to stylem generací, protože tady máme několik generačních linií, kdy se fotbalu věnoval děda, jeho syn a nyní i jeho vnuk, což by také mohlo být zajímavé.

Autor: Michal Rojšl

14.5.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

TIP LIGA: Vítězem devátého kola je Josef Jirásek

Sedm let vězení udělil soud 30letému Lukáši Tichému za dvě loupeže u náchodského Kauflandu. Zato Ludvík Vaněk, jehož obžaloba označila za komplice při jedné z loupeží, byl zproštěn obžaloby.

První loupež se povedla, druhá skončila fiaskem. Dostal sedm let

Bílé pláště dnes lékaři neobléknou

Královéhradecko - Praktičtí lékaři dnes budou stávkovat. Chtějí upozornit na málo peněz, které jdou do ambulancí, zavedení elektronických receptů a nadbytečné papírování.

V Broumově u nádraží evakuovali desítky lidí a psa. Unikal plyn

Broumov - Poblíž autobusového a vlakového nádraží v Broumově došlo v pondělí krátce před polednem k evakuačním manévrům.

Zaměstnavatel neposílal srážky ze mzdy insolvenčnímu správci

Náchodsko - Neobvyklý případ zpronevěry řeší policisté na oddělení hospodářské kriminality v Náchodě.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení