KRAJSKÝ PŘEBOR

Jičín – Nové Město nad Metují 6:0 (3:0). Bezbrankový stav drželi hostující fotbalisté jen do 25. min., kdy otevřel skóre zápasu domácí Haken. O pět minut později přidal Jičín druhou trefu a těsně před odchodem do kabin zvyšoval Haken na poločasových 3:0.
Po hodině hry zkompletoval jičínský Haken hattrick a po trefách Milera a Vacka zazpíval novoměstským fotbalistům v posledním kole tenisový kanár. „K našemu výkonu není co dodat, jsem rád, že je to vše za námi," nechal se po utkání slyšet novoměstský trenér Miloš Killar.

I. B TŘÍDA

Velké Poříčí – Náchod B 2:4 (1:3). Domácí udělali po utkání v Opočně, kde se některým hráčům nedařilo, několik změn.

První šanci prestižního derby měli domácí. Už v 7. min. se krásně na levé straně uvolnil Hanzl, prošel do náchodského vápna, jeho střelu však zastavilo břevno. Odražený míč se snesl ke Kaněrovi, jemuž gólovou radost zkazil jeden z náchodských beků, který míč odvracel z brankové čáry. Nevyužitá šance na jedné straně znamenala pohromu na straně druhé, kdy hned z protiútoku T. Vejprava otevřel skóre zápasu – 0:1. O necelých deset minut později domácí propadli ve středu hřiště a střela k tyči T. Vejpravy znamenala dvougólový náskok Náchoda – 0:2. Ve 24. min. chybně rozehrával domácí Flaška, hosté mu míč vypíchli a upravili Soumarem na 0:3. Domácí se první branky dočkali ve 27. min., kdy ex-náchodský Hubka proměnil nařízený pokutový kop – 1:3.

Po změně stran se Velké Poříčí zvedlo a v 73. min. se po krásné samostatné akci Dobývala dočkalo snížení na jednobrankový rozdíl – 2:3. Definitivní rozhodnutí přišlo deset minut před koncem, kdy chyba domácího brankáře Jansy znamenala konečný stav 2:4. „Bohužel nás potopily individuální chyby," viděl hlavní příčinu porážky Zdeněk Burdych, asistent poříčského trenéra. „Na závěr bych chtěl poděkovat za celé jaro všem hráčům, funkcionářům i divákům, kteří nás podporovali nejen v domácích zápasech, ale i v těch venkovních," dodal Zdeněk Burdych.
Sestavy – Velké Poříčí: A. Jansa – Lokvenc (79. M. Jansa), Flaška, Stříbrný, Novák – Hanzl (77. Mikuš), Hubka (83. Lupínek), Stodola, Kaněra (33. Šimon) – Závada (62. Vít), Dobýval. Náchod: Ruffer – J. Vejprava, Poláček, Berger (67. Rompotl), Rorbach (46. Chládek) – T. Vejprava, Vlček (67. Klečák), Hanel, Král – Bareš (46. Vaněček), Soumar.

Lípa nad Orlicí – Police nad Metují 5:4 (5:1). Poličtí fotbalisté totálně prospali první půli, v níž inkasovali pět branek.

Poprvé se domácí trefili do polické sítě proměněnou penaltou Vašaty už ve 3. min., aby tentýž hráč o dvě minuty později upravoval už na 2:0. Vzápětí Sikora posunul výsledek na 3:0 a v končící první čtvrt hodině zápasu Sikora svou druhou trefou zvyšoval na 4:0. Lípa však neměla dost a v 18. min. přidala pátý gól. Police se z těžkého K. O. sbírala poměrně dlouho, přesto se jí podařilo do poločasu Valterou snížit na 5:1.

Valtera se podruhé v utkání prosadil deset minut po změně stran a zavelel k velké stíhací jízdě – 5:2. Když v 70. min. Klapkovský snížil na rozdíl dvou branek, domácí se začali strachovat o výsledek. Hosté ještě více zabrnkali na nervy domácích příznivců v 76. min., když se podruhé v utkání trefil opět Klapkovský – 5:4. Velkou stíhací jízdu však Police k bodům nakonec nedovedla, vyrovnávací trefu nevstřelila, a tak hlavně kvůli katastrofální první půli odjela z Lípy nad Orlicí s porážkou 4:5.
Sestava Police nad Metují: Vlček – Rieger, Sivak, Šnábl, J. Kollert (18. Švorčík) – Bergmann, D. Kollert, Jandík , Klapkovský – Valtera, Semerák.

Borohrádek – Hronov 5:9 (2:6). Rozlučku s I. B třídou pojali hostující svěřenci trenéra Samka stylově.

Neuvěřitelný kousek se povedl hlavně hostujícímu útočníkovi Milanu Šťavíkovi, který v utkání zaznamenal sedm branek. Tu první vstřelil hronovský snajpr už v 6. min., za další tři minuty přidal druhou a v 19. min. už měl zkompletovaný první hattrick. Čtvrtý gól Hronova vstřelil ve 24. min. Vojnar a o čtyři minuty později si zadělal na druhý hattrick v utkání opět Šťavík – 0:5. Až za tohoto stavu se poprvé v zápase prosadili i domácí, kteří Matějusem snižovali na 1:5. O minutu později se však opět přihlásil o slovo neudržitelný Šťavík, který upravoval už na 1:6. Na poločasových 2:6 snižoval ve 39. min. domácí Čermák.

Gólový účet druhé půle otevřel v 57. min. hostující Nosek (2:7) a za další tři minuty zkompletoval už svůj druhý hattrick v utkání hostující Šťavík – 2:8. Domácí Kněžour pak snížil na 3:8, jenže Šťavík ještě neměl dost a v 70. min. uzavřel své sedmibrankové galapředstavení – 3:9. Do konce utkání se už trefovali jen domácí fotbalisté, kteří dvěma trefami zkorigovali zápas na konečných a hodně divokých 5:9.
Sestava Hronova: Havel (46. Fulka) – Werner, Marx, Ansorge, Kadavý (46. Novák) – Klabník, Franců (75. Samko), Schreiber (46. Tichý), Schrötter (46. Nosek) – Šťavík, Strnad.