Olympia Hradec si v Náchodě otevřela střelnici

Náchodsko -Do víkendových bojů fotbalistů v krajském přeboru se zapojila také kompletní šestice týmů z regionu.

25.8.2008

Fotbalisté České Skalice (ve žlutém).Foto: Zdeněk Majer

Doudleby nad Orlicí – Červený Kostelec 2:1 (2:0). Zápas v Doudlebách byl v prvním poločase úplným opakem bojovného kolektivního výkonu, který Červenokostelečtí předvedli ve středu v Rychnově. V úvodních minutách sice své střelecké štěstí zkoušel dvakrát kostelecký Korec, jenže to bylo ze strany hostí v první půli vše. Domácí se tak zaslouženě dostali do vedení po chybě hostujícího brankáře, druhou branku pak přidali po půlhodině hry po dobře sehraném signálu z autu. Ve dvou případech ještě při Červenokosteleckých stálo štěstí, když vykopávali míč z brankové čáry.
Po poločasové důrazné domluvě v kabině se hra hostí zlepšila, na víc než snížení Hály to však nestačilo.

Jaroměř – Lhota pod Libčany 1:1 (0:1). První šanci měla v 9. min. Jaroměř. Po Škodově centru a Horákově prodloužení se dostal ke střele z dvanácti metrů Jakub Michálek, brankář Fiedler ale výborným zákrokem vyrazil. Po další hezké akci Jaroměře trefil Škoda tyč. Přes snahu Jaroměře se ujali vedení hosté, když přímý kop usměrnil do domácí sítě Jirman. Ve 38. min. střílel po Škodově přihrávce z voleje Horák, brankář Fiedler však vyškrábl míč na břevno.
Od začátku druhé půle přitlačila Jaroměř hosty před jejich vápno. Ve 47. min. vyrazil s obtížemi Škodovu střelu brankář hostů. Tlak Jaroměře sílil a hrálo se pouze na půli hostů. V 88. min. byl ve vápně faulován Kučera a Svoboda z penalty vyrovnal na 1:1. Závěrečný nápor Jaroměře a série rohů již gól nepřinesly.

Černilov – Police nad Metují 1:0 (0:0). Hosté předvedli v Černilově doslova ostudný výkon. Již první půle se hrála v režii domácích, těm navíc sudí už ve 25. min. vyloučil po druhé žluté kartě jednoho hráče, Černíkovice tak dohrávaly o deseti. Přesilovku ale hosté v první části využít nedokázali, do kabin se tak odcházelo za bezbrankového stavu.
Ani vstup do druhé půle se hostům nepovedl a už ve 47. min. vytahoval Kučera parádní ránu domácích na roh. Po hodině hry konečně zahrozili i Poličtí, jenže Kuchta své sólo neproměnil. Podobně se vedlo o chvíli později také Čermákovi, jenž trefil brankáře. Trest tak na sebe nenechal dlouho čekat. V 69. min. chybovala defenziva Police a domácí se snadno ujali vedení 1:0. Polické trápení vyvrcholilo čtvrt hodiny před koncem, když Šnábl po faulu na Čermáka zahodil i pokutový kop.

Přepychy – Česká Skalice 0:3 (0:1). Českoskaličtí neměli na svém kontě po prvních třech kolech žádné vítězství a tentokráte se všichni snažili pro tříbodový zisk udělat maximum. Hráli na tři útočné hroty a domácí dostali pod velký tlak, který byl korunován v 19. min., když se po centru Sedláčka prosadil hlavou kanonýr Hašek – 1:0. Domácí hráli velmi jednoduše, nakopávali dlouhé míče do šestnáctky, se kterými si však brankář Kasabov bezpečně poradil. Za zmínku stála pouze střela Rejzka ve 34. min., která olízla břevno Kasabovovy branky.
Ve druhém poločase dominovalo na hřišti už pouze jediné mužstvo, a to hosté z České Skalice, kteří zvýšili v 62. min. po individuální akci Srkala na 2:0. V 70. min. zaplesalo srdce fotbalového diváka, když Hašek přihrál Suchánkovi, jenž patičkou do prázdné branky skóroval potřetí. Pak přišel festival zahozených šancí, neboť domácí hráli příliš odevzdaně. Nejprve Srkal po Chmelíkově centru v 78. min. přestřelil z pěti metrů, vzápětí Suchánek ve výhodné pozici hledal Haška a poslední vyloženou šanci zahodil střídající Chmelík.

Broumov – Rychnov nad Kněžnou 2:2 (0:1). Domácí sehráli utrápené utkání. Ve 22. min. nejprve trefil Kuchta břevno, o minutu později ve vyložené šanci selhal i Štejnar. Svůj tlak domácí potvrdili ve 26. min., jenže Šorfův gól nebyl pro postavení mimo hru uznán. Broumov se tak trápil až do konce poločasu, v jehož samotném závěru hosté podnikli ojedinělý útok, po kterém šli do vedení 1:0.Čtvrt hodiny po změně stran Šorfa z dálky srovnal na 1:1 a v 72. min. střela Kuchty znamenala otočení výsledku – 2:1. Broumov ale vedení neudržel a v 82. min. hosté po dalším rychlém protiútoku vyrovnali na konečných 2:2.

Náchod–Deštné B – Olympia HK 1:7 (1:2). Domácí nezačali vůbec špatně a již ve 12. min. šli Malým do vedení. Hosté se pomalu rozjížděli, ale ještě v první půli výsledek brankami Havrdy a Dujsíka otočili – 1:2. Po změně stran už favorit utkání dominoval a domácím fotbalistům nastřílel dalších pět branek.

25.8.2008 VSTUP DO DISKUSE

Sobotka - Náchod B

Počítání volebních hlasů.

V hradeckém kraji vystavili voliči účet i architektům krajské koalice

Těším se na to, co mi život přinese nového, říká Soňa Marková

Náchod - “Výsledky voleb jsou pro mě osobně a hlavně pro KSČM velkým zklamáním. Nečekali jsme, že se hlasy přesunou tak významně ke stranám, které jsou spíše populistické. Ale voliči rozhodli,” říká poslankyně za KSČM Soňa Marková.

Triumf ANO, debakl levice, Bělobrádek uhájil křeslo o 173 hlasů

Královéhradecký kraj - Volby do Poslanecké sněmovny na území Královéhradeckého kraje de facto kopírovaly výsledek v celé České republice. Drtivým způsobem vyhrálo hnutí ANO, těžkou porážku utržily levicové strany.