Na úvod bych se chtěl zeptat, jestli máte aktuální zprávy o zranění Honzy Hubky a kdy případně budete moci využít jeho služeb?
Jak už se psalo, Honza Hubka má problémy s vazy i s meniskem v koleni a budeme ho postrádat do konce tohoto kalendářního roku.

Nyní už pojďme k sezoně jako globálu. Převládá spokojenost nebo nespokojenost?
Co se týká výsledků, tak očekávání byla vyšší, tudíž s výsledky převládá nespokojenost. Naopak jako plus beru, že se nám podařilo divizi zachránit i pro příští rok. Co se týká herních činností, tak sezona byla jak na houpačce, kdy se střídaly výborné výkony s těmi hodně špatnými.

Z pohledu diváka bylo nejatraktivnější utkání se Svitavami, kdy jste prohráli 5:6. Jak se tento zápas zamlouval vám jako trenérovi týmu, který doma šestkrát inkasoval?
Musím říct, že i mně se toto utkání velmi líbilo. Byl to nádherný zápas, který měl vše, co k fotbalu patří. Samozřejmě, že inkasovat šest branek je něco příšerného, ale s ohledem na to, jak krásné to utkání bylo, tak výsledku ani branek nelituji.

Před jarní částí jste říkal, že chcete mít na každém postu alternativu. Povedlo se to?
Myslím, že alternativy byly na všech postech, i když ke konci sezony nám přicházela zranění. Ta myšlenka, se kterou jsme začali v lednu, se osvědčila a hráči, kteří nastupovali na jiných postech, než s nimiž jsou sžiti, tak odvedli velmi dobrou práci.

Jirny vyhrály soutěž o třicet bodů. Pomáhá takováto suverenita soutěži nebo jí spíše ubližuje?
Myslím, že suverenita soutěži ubližuje, nicméně družstvo Jiren vnímám jako přínos pro Divizi C. Podle mého to bylo oživení jak z pohledu divácké kulisy v domácím prostředí, tak z pohledu toho, že jsme odehráli dvě velmi kvalitní utkání. Jejich náskok na konci soutěže byl příliš velký, ale byl to zajímavý soupeř, který byl, alespoň mnou, vítán.

Kdy začíná Náchodu letní příprava a koho v ní z jarního kádru už nepřivítáte?
Příprava začíná ve druhém týdnu v červenci. Už nyní vím, že do začátku sezony vstoupíme s několika zraněnými hráči (Hubka – meniskus a vazy v koleni, Kuťák – operace třísel, Malý – po zlomenině ruky – pozn. autora). Očekáváme naopak návrat dlouhodobě zraněného Martina Moravce a další hráči pro případné posílení jsou v tuto chvíli v jednání.