Tým zkušeného trenérského barda Vladimíra Blažeje v posledních kolech nabral parádní formu, když za tři body zvládl pět duelů v řadě. Teď jsou před jeho svěřenci poslední dva podzimní úkoly.

Nejprve zvládnout zápas 15. kola proti Třebechovicím a následně ve zdraví přežít večerní oslavu. „Chceme utkání zvládnout úspěšně za tři body a dobře se naladit na poslední kop, který nás po něm čeká,“ směje se v rozhovoru deníku Kypr.

V posledním domácím zápase podzimu jste přejeli Stěžery 5:0, jednoznačná výhra, jak napovídá výsledek?
Jednoznačná bych úplně neřekl, ale přesvědčivá byla určitě. Pomohly nám rychlé dva góly a na postupně se zhoršujícím terénu už jsme si to potom pohlídali. Celkově dobrý týmový výkon.

Vy jste dal dvě branky, můžete je popsat?
První gól byl z penalty, na kterou jsem si věřil, a druhý ke konci zápasu po samostatném úniku do roztrhané obrany, což mám rád. Povedla se mi asi druhá klička v životě a byl to celkem hezký gól. (směje se)

Pro vás šlo o šestý a sedmý zásah v sezoně, spokojenost?
Upřímně moc ne, představoval jsem si tohle číslo vyšší. Začátek byl dobrý, pak přišlo zranění, soutěžní zápas jsem nehrál skoro měsíc, vypadl jsem z toho a následovalo období, kdy jsem zahodil spousty šancí. Až poslední dobou se cítím poprvé v ročníku dobře. Vím, že na začátku sezony týmu moje góly chyběly, i proto mohl být celkový rozjezd o něco pomalejší.

I. A třída - 14. kolo: Železnice (v modrém) - Stěžery 5:0.
PODÍVEJTE SE: Surový podzim a těžký terén Železnici nakoply, odnesly to Stěžery

Závěr podzimní části vám vychází na jedničku, když jste neprohráli už osm duelů v řadě, navíc z posledních pěti jste vytěžili maximální počet bodů, cítíte formu?
Na začátku sezony jsme měli extrémně těžký los, ale zůstávali jsme v klidu a věřili, že jdeme správnou cestou. Teď formu určitě cítíme, chceme ji ještě potvrdit v posledním kole na hřišti Třebechovic a zakončit podzimní část s minimální ztrátou na čelo.

Vyšvihli jste se na druhé místo tabulky a stejně jako loni byste měli bojovat o postup. S jakými ambicemi jste vůbec do letošní sezony šli?
Očekávali jsme ještě těžší ročník, než byl ten minulý. Týmy už nás také berou jinak než loni, kdy jsme byli nováček I. A třídy. Neměli jsme jeden konečný cíl, ale 30 mikrocílů, které se snažíme plnit jeden po druhém. (usmívá se)

Soutěž se hodně obměnila. Z přeboru spadly tři silné celky, naopak z I. B tříd postoupily ambiciózní nováčci, kteří víří vody. Přijde vám letošní ročník nabitější a je v něčem jiný?
Pro mě osobně je letošní ročník o dva levely výše než loňský. Všichni soupeři jsou na vysoké úrovni a vede se boj doslova o každý bod. Každý může porazit každého, o čemž vypovídá i extrémně vyrovnaná tabulka, kdy je mezi druhým a devátým místem rozdíl pouhých sedmi bodů.

DOBŘE SE NALADIT NA POSLEDNÍ KOP

Nastříleli jste druhý největší počet branek ze všech týmů. Hlavně však máte nejméně inkasovaných gólů, ve čtrnácti zápasech jste jich obdrželi pouze dvanáct, zakládá si trenér Blažej na pevné defenzivě?
Určitě ano. My všichni si zakládáme na poctivé hře dozadu, která nás zdobí. Malý počet inkasovaných branek je z velké části zásluha Adama Starého, vedle kterého se na stoperu vystřídalo už několik hráčů (Kracík, Haken, Šťastný) a se všemi to fungovalo. Letos ho vidím jako klíčového hráče. Oba dva brankáři a celá obrana podávají konzistentně kvalitní výkony.

O následujícím víkendu zakončíte podzim proti Třebechovicím, co od souboje s předposledním celkem tabulky očekáváte?
Náročný zápas, jako každý v sezoně. Uvidíme, jestli se bude hrát na trávě, nebo na umělém povrchu, na který to vypadá spíš. Tak či tak, určitě nás čeká těžký duel za nepříliš pěkného fotbalového počasí.

Následovat bude zimní přestávka, jak nejlépe si od fotbalu odpočinete?
Já osobně tak, že ho nějakou dobu nebudu vůbec hrát. Určitě dostaneme několikatýdenní volno a odpočineme si přes zimu. Osobně se už těším na volné víkendy.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...

Načítám výsledky ...