Ten letos nebudou hrát celky Velkého Poříčí a Náchoda B, které si vybojovaly postup do I. B třídy, naopak z této soutěže spadlo béčko Jaroměře. Krok výše pak udělalo Velké Poříčí B, které vloni nastupovalo v Okresní soutěži mužů.

Zástupců jednotlivých oddílů jsme se před prvním mistrovským utkání ptali: S čím do nové sezóny vstupujete?

FK JAROMĚŘ B
Tomáš Paleček, trenér: „Vedení oddílu by nás rádo vidělo v bojích o návrat do I. B třídy."

FO JI VEBA MACHOV
Pavel Martinec, sekretář oddílu: „Chtěli bychom být do pětky, ale uvidíme. Se samotnou přípravou totiž spokojeni nejsme. Na konci minulé sezóny jsme se domlouvali, že budeme chodit trénovat dvakrát v týdnu a pořádně jsme se nescházeli ani jednou týdně."

SK BABÍ
Petr Liška, hrající trenér: „Naším cílem je skončit do třetího místa. S letní přípravou jsem spokojen, na tréninky chodilo pravidelně 15-16 lidí a před sezónou jsme stihli odehrát i tři přípravná utkání. Pomalu se budeme snažit stavět na mladých hráčích, kteří doposud nedostávali moc prostoru."

TJ JISKRA ČESKÁ SKALICE
Pavel Holbík, trenér: „Chtěli bychom se pohybovat do pátého místa, ale uvidíme, jak to ve skutečnosti bude. Do týmu se po několika letech vrátil Josef Polomský, který by nám měl určitě hodně pomoci. Rád bych do týmu postupně začleňoval i dorostence, ale to bude záležet na domluvě."

TJ ČERVENÝ KOSTELEC B
Otakar Hála, hrající trenér: „U nás je to každý rok stejné. Rádi bychom se pohybovali minimálně ve středu tabulky, do týmu navíc přišlo zase pár dorostenců, takže cílem je jejich zapracování. A samozřejmě béčko opět bude sloužit k podpoře A-týmu."

SLAVOJ TEPLICE NAD METUJÍ
Dušan Kalaš, hrající trenér: „U nás zůstávají sportovní cíle stále stejné – chceme se pohybovat nejvýše, co to jen půjde, a myslím, že se středem tabulky bychom byli spokojeni. Jedinou změnou v kádru je návrat Tomáše Muchy z hostování v Broumově, což by mělo být výrazné posílení naší ofenzivy."

TJ LOKO MEZIMĚSTÍ
Jiří Hejcman, vedoucí mužstva: „Rádi bychom znovu uhráli střed tabulky. Během letní pauzy jsme z Ruprechtic udělali naše béčko, takže si oba týmy budou moci vzájemně vypomáhat."

TJ SOKOL VELKÁ JESENICE
Václav Hofman, sekretář oddílu: „Nová fotbalová sezona Okresního přeboru mužů je přede dveřmi, a i ve Velké Jesenici se na ni připravují. I přes úmorné vedro, které posledním obdobím panuje, družstvo mužů poctivě trénovalo. Po krátkém soustředění sehrálo dva přípravné zápasy a je škoda, že ke třetímu se soupeř z Trutnovska nedostavil. Oproti minulé sezoně tým doznal několika změn na palčivých místech a nově příchozí hráči by měli být přínosem. Netrpělivě také čekáme na útočníka Krčila, který se má vrátit v dohledné době ze zahraničí. Naše ambice na celkové umístění jsou sice odvážná, ale chceme hrát v popředí tabulky. Na postup sice nemyslíme, ale pěkné umístění s dobrým herním projevem si naši věrni diváci určitě zaslouží. Už dnes zveme širokou veřejnost na úvodní utkání Okresního přeboru, v němž přivítáme od 17 hodin v sousedském derby Jiskru Česká Skalice. Po utkání následuje pouťová taneční zábava."

TJ SOKOL HEJTMÁNKOVICE
Miroslav Harasevič, hrající trenér: „Do sezóny půjdeme s tím, že se v první řadě chceme zachránit. Já osobně bych rád hrál do pátého místa, ale nejsem si jistý, zda na to máme kádr. V každém případě bychom chtěli vyhrávat na domácím hřišti, což se na jaře moc nedařilo."

TJ VELICHOVKY
Martin Kašpárek, sekretář oddílu: „Cíl Velichovek pro tuto sezónu je už konečně sehrát většinu mistrovských utkání v kompletním složení, aby se mužstvo postupně sehrálo. V letní přestávce jsme tým doplnili o nové hráče a hostující se nám podařilo získat na přestup. Pro podzimní sezónu budeme rádi, pokud se budeme pohybovat ve středu tabulky. Určitě nás prověří první mistrovská utkání, tak doufejme že uspějeme. Přeji našim hráčům, aby se stmelil kolektiv a fotbal je bavil."

TJ DOLANY
Pavel Martínek, sekretář oddílu: „Dolanští fotbalisté se na novou sezónu začali připravovat od poloviny července. Vinou počasí a dalších faktorů však příprava rozhodně nebyla ideální. Sehráli jsme dva vítězné přípravné zápasy, ale se soupeři slabých kvalit, takže nějaké závěry nejdou dělat. Kostra týmu zůstala stejná, ale bohužel celkově spíše hráčů ubylo. Cílem je konečně hrát ve středu tabulky a vyhnout se tak záchranářským starostem."

TJ SLOVAN BROUMOV B
Jan Klicnar, trenér: „Letos rozhodně chceme hrát důstojnější roli než v minulé sezóně. Kádr se doplnil o pár dorostenců a k aktivní činnosti se vrátili další tři hráči."

TJ SOKOL MEZILESÍ
David Bárta, trenér: „Sokol Mezilesí zahájil letní přípravu 16. července. Tréninkové jednotky byly dvakrát týdně se zaměřením na celkovou fyzickou připravenost a herní průpravu. Co se týče kádru, zůstal celkem bez velkých změn, prodloužili jsme hostování třem hráčům z Nového Města nad Metují – Lukáš Nožka, David Vaněk a Radek Novák. Do kádru se vrací po půlroční pauze Michal Novák. Cílem je neopakovat minulé starosti se záchranou a pohybovat se v klidném středu tabulky. Očekávám, že soutěž bude zhruba stejně náročná jako loni, protože Velké Poříčí B bude hrát okresní přebor prakticky ve stejném složení a náchodskou juniorku vystřídá ta jaroměřská."

TJ VELKÉ POŘÍČÍ B
Ladislav Šimek ml., trenér: „Naším cílem je udržet se v soutěži a pokud možno se pohybovat ve středu tabulky. Dalším z dlouhodobějších cílů je zapracovat mladé hráče, kteří do týmu přišli."