FK JAROMĚŘ B
(1. místo, 70 bodů)
Jiří Lebedinský, předseda oddílu: „Do nové sezóny jsme vstupovali s cílem zapojit do B-týmu mladé hráče a naše odchovance a s cílem nespadnout. To, že podzim vyšel na výbornou, bylo samozřejmě veliké plus. Tým hrál výborně a měl ve svém středu TOP střelce okresního přeboru, mladého Míru Seiferta (29 branek – pozn. autora). Bohužel jarní část už tak kvalitní nebyla a mnoho hráčů svou podzimní formu hledalo. Do toho přišla zranění a muselo přijít na řadu posílení hráči A-týmu. Tento krok byl samozřejmě logický, ovšem určitým způsobem byl možná na škodu. Na škodu v tom smyslu, že hráči béčka, kteří dříve hráli, a momentálně neměli formu, byli nahrazeni hráči A-týmu a bohužel B-tým na chvilku ztratil svou tvář a spoléhal na hráče áčka. Když už se blížil finiš okresního přeboru, tak jsme jako vedení oddílu vyhodnotili jako žádoucí postup do vyšší soutěže, ve které by se naši dorostenci daleko lépe adaptovali na své možné budoucí působení v áčku. Velikou roli samozřejmě sehrál i fakt dalekého ježdění po náchodském okrese. V klíčových zápasech jsme tak logicky B-tým posílili a vrcholem celé sezóny bylo utkání s Hejtmánkovicemi, které bylo naprosto fantastické, a to i díky kvalitě soupeře.

TJ SOKOL HEJTMÁNKOVICE
(2. místo, 69 bodů)
Miroslav Harasevič, hrající trenér Hejtmánkovic: „Z našeho pohledu to byla super sezóna. Odehráli jsme ji fantasticky a jsem moc rád, že jsme Jaroměř proháněli až do posledního kola. Sice se stále nemůžu zbavit dojmu, že náš druhý vzájemný zápas s Jaroměří rozhodčí nezvládl, ale teď už se s tím stejně nedá nic dělat. Kluky musím za celou sezónu pochválit, dávali tomu maximum a celý ročník podle mě rozhodl právě ten vzájemný duel s Jaroměří na jejím hřišti. Klobouk dolů také nad tím, jak tým zvládl závěr sezóny, kdy jsme měli hodně zraněných i karetních trestů. Nevím, zda tento kádr vydrží i do další sezóny, protože jsme tady měli pár kluků z Broumova, kteří se vrátí zpátky. Nejsme naivní a nemyslíme si, že příští sezóna bude stejná, ale pevně věřím, že se nám bude opět dařit, i když ne třeba v tom složení, v jakém jsme hráli letos."

SK BABÍ
(3. místo, 64 bodů)
Václav Stránský, člen výboru SK Babí: „Se třetím místem jsme spokojeni. S oběma celky, které skončily před námi, jsme prohráli, takže jsme si asi lepší umístění nezasloužili. Na druhou stranu jsme se vyhnuli větším výkonnostním výkyvům, proto si myslím, že třetí místo je odpovídající."

LOKO MEZIMĚSTÍ
(4. místo, 54 bodů)
Robert Jirásek, trenér Meziměstí: „Už na začátku jarní části jsem říkal, že pokud skončíme do šestého místa, budeme spokojeni. Konečné čtvrté místo je tedy velmi pěkné, zvlášť když přihlédneme k faktu, že jsme během jara prakticky vůbec netrénovali."

TJ ČERVENÝ KOSTELEC B
(5. místo, 50 bodů)
Otakar Hála, hrající trenér Červeného Kostelce B: „Se sezónou u nás může vládnout spokojenost, dosáhli jsme padesáti bodů, což jsme možná ani neočekávali. Jaro bylo perfektní, měli jsme stabilizovaný kádr a předváděli pěkný fotbal, který nás bavil."

SPARTAK POLICE NAD METUJÍ B
(6. místo, 49 bodů)
Karel Klimeš, předseda oddílu: „Řekl bych to asi takto. Podzimní část tahali starší hráči a na jaře, když se dala příležitosti těm mladším, tak fotbalově za svými staršími kolegy zaostávali."

TJ VELKÉ POŘÍČÍ
(7. místo, 47 bodů)
Zdeněk Burdych, trenér Velkého Poříčí: „Jarní část sezóny nám ovlivnil fakt, že jsme se museli obejít bez vyloučeného Josky Stříbrného a dalších dvou hráčů, kteří nám odešli. Jarní část sezóny tedy dopadla podobně jako ta předchozí. Zápasy, hlavně ze začátku jara, nesly podobného jmenovatele. Soupeře jsme v prvních poločasech přehrávali, jenže jsme neproměňovali ani ty nejvyloženější šance a na to jsme pak ve druhých poločasech dopláceli. Mé poděkování za letošní sezónu patří nejen hráčům, ale také funkcionářům a divákům za jejich podporu."

TJ SOKOL VELKÁ JESENICE
(8. místo, 46 bodů)
Václav Hofman, sekretář oddílu: „Právě zakončenou fotbalovou sezónu hodnotíme za celkem úspěšnou. Konečné umístění přesně v polovině tabulky v rozšířeném počtu šestnácti účastníků není špatné, přesto naše ambice na celkové umístění po dobře odehraném podzimu a úspěšném vstupu do jarních odvet byl podstatně vyšší. Prohry ve dvou závěrečných zápasech nás připravily o pěkné páté místo. Náš kádr byl stabilizovaný, dobře trénovaný s vysokou účastí na trénincích, což je také pozitivum, stejně jako zájem diváků o zápasy v domácím prostředí. Opírali jsme se o nadstandardní výkony brankáře i produktivitu rychlých útočníků. Oproti minulým sezónám se tým vyvaroval v prohraných zápasech vyšším debaklům, a proto jsme také celkově dosáhli velmi aktivního skóre. Ve stresových utkáních se mužstvo vyvarovalo zbytečných vyloučení a vyššímu počtu žlutých karet. Celkovou úroveň rozšířeného Okresního přeboru hodnotíme za dobrou s přínosem atraktivnosti zápasů pro diváky. Ubylo vyhrocených odvetných utkání z minulých sezón a přibylo nových soupeřů. Vítězem se stal nejlepší tým v soutěži s ambicí se konečně udržet v I. B třídě. Sestup naopak postihl asi mužstva, která svými výkony tuto soutěž nijak nezkvalitnila, ale jejich osud jim rozhodně nepřejeme."

TJ JISKRA ČESKÁ SKALICE
(9. místo, 44 bodů)
Marcel Rydlo, hrající trenér České Skalice: „Přístup mladých kluků, kvůli kterým se vůbec Okresní přebor přihlašoval, byl žalostný. Nebýt dorostenců, kteří nám v několika zápasech doslova vytrhli trn z paty, bylo by to možná ještě horší."

TJ VELICHOVKY
(10. místo, 42 bodů)
Martin Kašpárek, sekretář oddílu: „Po nepříliš povedeném podzimu, kdy jsme chtěli mít na kontě více bodů, jsme s jarní části sezóny spokojeni. Škoda, že to nestačilo na lepší umístění. Zlepšila se tréninková docházka, a až na výjimky i účast na zápasech byla slušná. Za tím vším jistě stojí i příchod nového trenéra. Nyní nás v přípravě na novou sezónu čekají čtyři přípravné zápasy, a především 37. ročník Lázeňského poháru, který se letos odehraje ve dnech 19. a 20. července u nás ve Velichovkách."

SLOVAN BROUMOV B
(11. místo, 41 bodů)
Jan Klicnar, trenér Broumova B: „Sice jsme si na jaře představovali lepší výsledky i postavení v tabulce, což se nepodařilo, ale na druhou stranu musíme přihlédnout ke skutečnosti, že na jaře nastoupilo v béčku nějakých třicet hráčů, takže cokoliv na tréninku secvičit, byl velký problém. Podle mého názoru ale béčko svůj účel, kterým je připravit mladé kluky na dospělý fotbal, plní."

TJ SOKOL MEZILESÍ
(12. místo, 33 bodů)
David Bárta, trenér Mezilesí: „Sezónu považuji za vydařenou z hlediska záchrany v Okresním přeboru. Co nás v průběhu tohoto ročníku trápilo, byla nevyrovnanost výkonů, která byla dána hlavně proměnlivým složením obranných řad v důsledku čehož jsme měli zápasy, kde jsme inkasovali spoustu branek. Na to ovšem, abych nekritizoval pouze obranu, měl podíl též útok, který spoustu vyložených příležitostí neproměňoval. V případě opaku by se spousta výše uvedených utkání vyvíjela jinak. Je to pro nás poučení do další sezóny, na čem zapracovat, abychom neopakovali letošní záchranářské práce a pohybovali se v klidném středu tabulky, na což mužstvo určitě má."

SLAVOJ TEPLICE NAD METUJÍ
(13. místo, 28 bodů)
Dušan Kalaš, trenér Teplic nad Metují: „První polovina sezóny nám vůbec nevyšla, přesto jsme šli do jara s tím, že se pokusíme výraznou bodovou ztrátu smazat. To se nám nakonec také podařilo, udělali jsme 22 bodů, čímž jsme skončili čtvrtí od konce a splnili si cíl, nespadnout. Jaro ukázalo, že současný tým má rozhodně na víc, než je čtvrté místo od konce. Před novým ročníkem se ho pokusíme udržet, případně ještě doplnit."

TJ DOLANY
(14. místo, 21 bodů)
Pavel Martínek, sekretář oddílu: „Po vynuceném přechodu z OFS Hradec Králové na Náchodsko byla naším cílem záchrana v Okresním přeboru. To se díky konečnému čtrnáctému místu, a odstoupení Police nad Metují B ze soutěže, pravděpodobně podařilo. Kádr máme poměrně úzký a až na výjimky jsme na víc asi neměli. Po rekordně dlouhé sezóně máme krátký odpočinek, po kterém se budeme zodpovědně připravovat na tu další. Příjemným překvapením byly výkony mladých rozhodčích."

TJ SOKOL HEŘMÁNKOVICE
(15. místo, 12 bodů)
Luboš Jansa, trenér Heřmánkovic: „Bohužel jsme asi hráli maximum toho, na co v současné době máme. Je pravda, že nám často chyběli hráči, ať už pro zranění nebo kartám. Na druhou stranu byly zápasy, kdy jsme hráli, bojovali, ale pak zase byla utkání, kdy nás přepadla taková letargie. Byli jsme schopni otočit zápas z 0:4 s Jaroměří, ale pak prohrajeme s Dolany. Teď přes léto zkusíme potrénovat, posílit a napřesrok se třeba do přeboru vrátíme s vyzrálejším týmem."

TJ SOKOL STÁRKOV
(16. místo, 9 bodů)
Václav Kučera, hrající trenér Stárkova: „Po postupu do přeboru jsem věděl, že to nebude jednoduché a také to byla pravda, protože většina týmů je na dobré úrovni. Během sezóny jsme střídaly dobré i špatné výkony, ale časem se kupily zranění, karty, vyloučení a hlavně špatná docházka hráčů na tréninky i zápasy. Pro další sezónu bude těžké dát tým dohromady, jelikož někteří hráči ukončují fotbalovou kariéru a mladí mají jiné zájmy." (mr, jl, dop)