Náchod – Viktoria Žižkov 0:3 (0:2)

Favorizovaní hosté začali hodně sebevědomě, a tak od úvodní minuty zle zatápěli domácí defenzivě.

V ní naskočil trochu netradičně na jejím levém okraji Malý, do stoperské dvojice se místo distancovaného Kábrta postavil k Rompotlovi výborně hrající Hable.

První ostrý zákrok si připsal domácí gólman Baláž ve 3. min., kdy reflexivně kryl volej Volka. Vzápětí dostali hosté výhodu trestného kopu a Haškův technický pokus jen těsně minul Balážovu spojnici tyčí. Viktorka dál tlačila a v 7. min. už Baláže překonala, za něj však na brankové čáře zaskočil Rompotl a vzápětí si Baláž připsal další vynikající zákrok po hlavičce Haška. Úvodní tlak domácí přečkali a v 11. min. sami zahrozili. Malého pěkný centr dolétl až k Zinkemu, ten však míč špatně trefil. První půle patřila domácímu brankáři Balážovi, který se blýskl dalším skvělým zákrokem ve 31. min., kdy kryl tutovku Dočekalovi. O tři minuty později ale už kapituloval. Šandera prostrčil míč do uličky Klánovi, jenž otevřel skóre utkání – 0:1. Tentýž hráč se navíc trefil za další dvě minuty, čímž stanovil poločasové skóre na 0:2.


Ve druhé půli hosté polevili a domácí hráli s druholigistou zcela vyrovnanou partii. V 55. min. zatáhl míč po levé straně Malý, jeho přihrávku však Zinke špatně zpracoval. O deset minut později se opět připomněl střelec dvou branek Klán, hattrick ale odmítl. V 73. min. to Klán zkusil z hranice velkého vápna, jeho střelu Baláž jen vyrazil a Trýzna mu ji vrátil do sítě – 0:3. Ve zbytku utkání se domácí dostali do několika slibných náznaků šancí, žádnou však nedokázali dotáhnout.

Náchod se tak s letošním MOL Cupem loučí v prvním kole po porážce 0:3 od Viktorie Žižkov.