Machov poprvé na jaře bodoval, zdolal Mezilesí

Náchodsko - Fotbalový okresní přebor mužů měl o víkendu na programu své 18. mistrovské kolo. Polická rezerva po výbuchu v Provodově vyrovnávala doma s Božanovem skóre.

28.4.2009

V souboji dvou osmiček se snaží provodovský Ladislav Bensch (v bílém) pláchnout poříčskému Tomáši Lucovičovi. Utkání se nakonec více povedlo domácímu Velkému Poříčí, které vyhrálo 2:0.Foto: Zdeněk Majer

Police n. M. B – Božanov 6:1
Domácí Police si chtěla vylepšit reputaci z minulého kola, kdy na půdě Provodova prohrála vysoko 2:7.
První půle tomu ale zdaleka neodpovídala. „Doslova a do písmene hrozný fotbal, a to na obou stranách,“ řekl domácí trenér Jan Hotárek. Po přestávce na trávník vyběhlo zcela jiné polické mužstvo. Domácí si vytvářeli šance, které se jim dařilo také proměňovat. Hráči Božanova se prakticky k ničemu nedostali. Výsledek tak nakonec dostal hokejovou podobu 6:1.
Fakta – branky: Michal Steiner 2, Petr Hauk 2, Michal Entler, Jan Pataki – Martin Svědík. Rozhodčí: Josef Panny, Radek Kalaš, Pavel Lokvenc. ŽK: 1:1. Diváků: 70. Poločas: 1:1.

V. Poříčí A – Provodov 2:0
Poměrně vyrovnané utkání. Domácí si za první poločas vytvořili tři dobré šance, ale žádnou z nich nevyužili. Hostující Provodov měl jednu stoprocentní, ale do kabin se šlo za bezbrankového stavu. Druhá půle již branky přinesla. To když se domácímu trenéru Tilgovi opět vydařilo střídaní a zásluhou Neuschela šli domácí do vedení 1:0. Tentýž hráč o pět minut později zvýšil na 2:0. Hosté si ve druhé půli šanci nevytvořili. Pochvalu za řízení zápasu zaslouží hlavní rozhodčí Matouš.
Fakta – branky: Martin Neuschl 2. Rozhodčí: Ladislav Matouš, Josef Pavlů, Jakub Vítek. ŽK: 2:1. Diváků: 120. Poločas: 0:0.

Velká Jesenice – Stárkov 2:2
V průměrném utkání se domácí nevyvarovali chyb a již po prvním poločase prohrávali 0:2. Zlepšení přinesl druhý poločas. V něm domácí Sedláček v 60. min. snížil na 1:2. Tlak domácích a chuť alespoň vyrovnat vyvrcholila v samém závěru utkání, když Matlocha vyrovnal na 2:2.
Fakta – branky: Petr Sedláček, Martin Motloch – Zdeněk Vencl, Jan Diblík. Rozhodčí: Josef Pavlů, Miloš Hofman, Pavel Lokvenc. ŽK: 0:2. Diváků: 114. Poločas: 0:2

N. Město – Martínkovice 3:1
Utkání mužstev z opačného pólu tabulky mělo být jasnou záležitostí domácího MFK.
Hosté hned od začátku ukázali, s jakým záměrem k tomuto utkání přijeli. Pozorně bránit a podnikat rychlé protiútoky. To se jim stoprocentně dařilo a v 5. min. mohli jít do vedení, ale ve vyložené gólové příležitost trefili jen tyč. Hra měla stále stejný průběh. Domácí se tlačili na polovinu soupeře, ale chybělo kvalitní zakončení. V 15. min. si hosté z ojedinělého protiútoku vypracovali další gólovou příležitost, brance tentokrát zabránilo břevno. Skóre utkání se měnilo až ve 24.min., když si na rohový kop naskočil A. Joneš a hlavou poslal domácí do vedení. Ve 37. min. se situace téměř opakovala. Na rohový kop si tentokrát naskočil Pavel Zelený a dílo dokončil opět A. Joneš – 2:0.
Druhý poločas již byl zcela jednotvárný. Hra se odehrávala prakticky jen na polovině hostů, ale koncovka hráčů MFK byla žalostná. V 60. min. došlo ke kuriózní situaci. Domácí brankář tak dlouho otálel s odkopem po „malé domů“ až nastřelil dotírajícího útočníka Martínkovic a od něho se míč odrazil do opuštěné branky – 2:1. Drama však domácí nedopustili. V 70. min. A. Joneš po samostatné akci vstřelil třetí gól a upravil na konečných 3:1pro domácí.
Fakta – branky: Adam Joneš 3 – Jan Sedláček. Rozhodčí: Martin Pálka, Zdeněk Samko, Jan Vávra. ŽK: 0:0. Diváků: 69. Poločas: 2:0.

Meziměstí – Č. Kostelec B 2:2
Oboustranně kvalitní utkání začali lépe domácí, kteří se již v 5. min. ujali vedení 1:0. Hoste se však nenechali zaskočit a byli domácím vyrovnaným soupeřem, což potvrdili ve 40. min. To brankář vykopl míč až k domácímu vápnu, obrana to neodvrátila a hostující útočník nezaváhal – 1:1. Po přestávce domácí opět chybovali. V probíhající 48. min. byl stažen v pokutovém území hráč Kostelce a kopala se penalta, kterou hosté s přehledem proměnili. Domácí nesložili zbraně a přidali na tempu a hlavně na důrazu, což se jim v 65. min. vymstilo a po druhé žluté kartě se Mazač předčasně poroučel pod sprchy. To jako by domácí nakoplo a za dvě minuty vyrovnali na 2:2. Poté se již stáhli do obrany a odvraceli útoky hostů. Jedinou kaňku snad na tomto zápase měla 81. min., kdy byl vážně zraněn hostující hráč, jenž musel hřiště opustit na nosítkách. „Přijel k nám opravdu kvalitní soupeř, vybaven po všech stránkách. Škoda, že nám dali branku prakticky do kabin, poté jsme chybovali, ale i v deseti to kluci nezabalili. Rád bych se touto cestou ještě omluvil za ošklivý zákrok na hráče Kostelce a přeji mu brzké uzdravení,“ dodal domácí trenér Vrána.
Fakta – branky: Jiří Bohanský, Roman Dušánek – Michal Skus, Jan Vlček. Rozhodčí: Michal Vaníček, Lukáš Tryzna, Mir. Tesárek. ŽK: 4:1. ČK: 1:0. Diváků: 120. Poločas: 1:1.

Machov – Mezilesí 2:0
Po dvou jarních porážkách chtěli Machovští konečně naplno bodovat.
Do utkání vstoupili aktivněji, ale jejich šance zůstaly nevyužity. Nejprve se řítil sám na brankáře Martinec, ale ten jeho střelu vyrazil. Poté Martinec krásnou uličkou uvolnil Martina, ale ten z hranice vápna branku minul. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu. Ve druhé půli chtěli domácí protrhnout střeleckou smůlu. K vedoucímu gólu domácích tak pomohl paradoxně brankář hostí. Martincův centrovaný míč od rohového praporku si nemotorně srazil do vlastní branky. O pár minut později přidal aktivní Martinec gólovou pojistku a vzhledem k tomu, že hosté byli v útoku prakticky neškodní, o vítězi utkání bylo rozhodnuto.
Fakta – branky: Pavel Martinec 2. Rozhodčí: Miroslav Pavlů, Petr Jansa. ŽK: 0:1. Diváků: 50. Poločas: 0:0. (tk)

28.4.2009 VSTUP DO DISKUSE

Jičín - Hronov
17

V derby padaly góly jen ve druhé třetině, Nové Město pálilo ostrými

Fotografie, která se stane symbolem letošních voleb.
6

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

Právě jsme se narodili - říjen 2017

Náchodsko - Vítáme nová miminka na Náchodsku. Podívejte se na fotogalerii novorozenců, kteří v přišli na svět v náchodské porodnici v říjnu roku 2017. Šťastným rodičům gratulujeme.

Velké Poříčí i Provodov to měly o fous

Náchodsko - Stoprocentní byl ve víkendovém kole fotbalové I. B třídy regionální trojlístek.

Česká Skalice - Letošní ročník Slavnosti stromů ve Vile Čerych v České Skalici se opravdu vydařil.

Náchodsko - Fotbalisté Náchoda nebudou na třetí říjnový víkend vzpomínat v dobrém.