Smíšené pocity musejí po víkendu vládnout v Machově. Ten si před posledním kolem udržel vítězstvím nad Dobruškou teoretickou naději na postup do nejlepší čtyřky, jenže o tuto naději přišel v neděli večer, kdy Provodov doma nestačil na České Meziříčí. Machov ztrácí na čtvrté Deštné tři body, jenže v posledním utkání si to právě Deštné rozdá o přímý postup s Českým Meziříčím, které má o bod více než Machov.

Chlumec nad Cidlinou – Jaroměř 1:4 (0:2). Jaroměř začala utkání aktivně a od úvodu byla lepším týmem. V 16. min. nahrál Holub doleva Ponikelskému, jeho střílený centr pod sebe našel v malém vápně Kořínka, a ten si dokázal poradit – 0:1. V 18. min. zazmatkovala jaroměřská obrana a ke střele se dostal Hrabík, jeho střelu však Ondráček zlikvidoval.  Ve 29. min. přihrál Holub do vápna Kořínkovi, ten mu vrátil balón pod sebe a Holub ze dvou metrů dokázal prostřelit domácího brankáře – 0:2.
Úvod druhého poločasu byl vyrovnaný. V 58. min. zacentroval Böhm na Kořínka a jeho hlavička jen těsně minula levou tyč domácí branky. V 66. min. postupoval sám na brankáře Kořínek, ovšem neproměnil. O dvě minuty později Holub vysunul mazácky Diviše, ten šel sám na vyběhnutého brankáře, udělal mu kličku a poslal míč z 35 metrů do sítě – 0:3. V 71. min. vystřelil ze 30 metrů Kořínek a bylo to 0:4.  V 90. min. pláchl hostující obraně Kučera, Ruprich ho v souboji fauloval a kopala se penalta. Tu bezpečně proměnil Pilař – 1:4. Ruprich za následné nesportovní gesto vůči rozhodčímu viděl druhou žlutou a musel jít pod sprchy.

Lázně Bělohrad-Pecka – Červený Kostelec 4:2 (0:2). Trápící se Červený Kostelec mohl v případě úspěchu pomýšlet na posun do klidnější vod. A svěřenci trenéra Petra Zierise začali tento cíl naplňovat už od začátku. Hned ve 2. min. totiž poslal hosty do vedení Barták, jenže poté hosté odolávali stálému tlaku domácích a jen díky výborně chytajícímu Švejdarovi se jim v první půli podařilo udržet čisté konto. Pět minut před přestávkou naopak Červenokostelečtí podnikli brejk s gólovým zakončením Davida Hlavy – 0:2.
Jenže po změně stran se psala úplně jiná kapitola. Časomíra ukrojila z druhé půle čtrnáct minut, když domácí Berger snížil a za dalších sedm minut se začínalo znovu. Na 2:2 vyrovnával Kazda. Rozjetí domácí pokračovali v ofenzivní hře a sklízeli za to ovoce. V 78. min. Lánský překlopil vedení na stranu domácích a v 85. min. pohřbil Odvárko veškeré kostelecké naděje na dramatický závěr – 4:2.

Broumov – Nový Bydžov 1:3 (1:1). Už v 5. min. chybuje domácí obrana i brankář a hosté jdou do vedení – 0:1. Odpověď Broumova však na sebe nenechala dlouho čekat. Běžela 18. min., když se po kombinační souhře prosadil přízemní střelou Svoboda – 1:1. O dvacet minut později napálil domácí Kotyza spojnici tyčí. Krátce před přestávkou domácí brankář vyráží na roh rychlý kontr hostů.
Do druhé půle vstoupili aktivněji domácí. V 56. min. neuspěl proti hostujícímu brankáři Němeček a o minutu později těsně minul branku Kotyza. V 64. min. míří domácí Wilke ze skrumáže jen do boční sítě. O chvíli později využili hosté volný křídelní prostor a Tomeš posílá Bydžov do vedení 2:1. V 84. min. hlavičkuje domácí Michálek těsně vedle, přesněji naopak míří hostující Široký o dvě minuty později a uzavírá na konečných 1:3.

Nové Město nad Metují – Kunčice 6:0 (3:0). Utkání začalo mírným náporem domácích. Ve 12. min. si na přetažený centr Víta naběhl Růžička a jeho přesnou přihrávku proměnil T. Zákravský na vedoucí gól – 1:0 Hosté odpověděli v 16. min. rychlým protiútokem, na jehož konci byl Brzek, ale ten přestřelil. Další minuty patřily domácím. Ve 21. min. si na rohový kop Srubjana naskočil Voráček a hlavou zvýšil na 2:0.  Tlak domácích neustával. Ve 36. min. pronikl do vápna Valášek, dal po sebe a zcela volný Klikar zvýšil na 3:0.
Druhý poločas začal náporem hostů a v 50. min. po závaru nastřelili v krátkém sledu dvakrát tyč. To byl zřejmě zlomový okamžik utkání. Domácí se postupně opět dostali do hry. V 65. min. se dostal k zakončení Voráček, jeho střelu však zastavilo břevno. V 73 min. bleskový útok Nového Města potáhl po levé straně Čopík, nahrál T. Zákravskému a ten se nemýlil – 4:0. V 78. min. domácí vyšachovali obranu Kunčic a Čopík vsítil pátý gól. V 88. min. vybojoval míč ve středu hřiště Vít, vysunul Čopíka, ten unikl svému strážci, přihrál zpět Vítovi, jenž nekompromisně uzavřel skóre utkání na 6:0.
Sestava N. Města: Maur – L. Zákravský (78. Darebník), Nejman, P. Zákravský, Vít – Voráček, Valášek, Růžička (65. Čopík), Srubjan – T. Zákravský, Klikar.

Roudnice – Police nad Metují 9:4 (5:3). Hosté odjeli k utkání opět v hodně kombinované sestavě, navíc bez brankáře, na jehož místo musel naskočit Tauc. A Polici se úvod vůbec nepovedl, když ve 4. min. domácí vedli 2:0, jenže pak se hostům podařilo během pěti minut srovnat na 2:2. Dalšími třemi góly však Roudnice odskočil až na 5:2, na poločasových 5:3 snižoval Šnábl. Ve druhé půli už úřadovali hlavně domácí, kteří v otevřeném utkání trestali polické chyby a nakonec zvítězili vysoko 9:4.
Sestava Police nad Metují: Tauc – Hejnyš, Panny, Pavlů, Hauschke (72. Sivak) – Pataki, Šnábl, Seidlman, J. Kollert – Jandík, Mucha (41. D. Kollert).

Machov – Dobruška  5:2  (3:0). Hned v první minutě si naběhl na Scholzovu přihrávku Kubeček, ale jeho „bodýlko" jen těsně minulo branku. O pár minut později šli Machovští dva na jednoho, ale Svatošovu přihrávku vystihl jeden z obránců. Skóre se tak měnilo až ve 31. minutě. Scholzův centr našel ve vápně Svatoše a ten se štěstím překonal brankáře – 1:0. O pět minut později vtrhl do vápna Šváb, toho však nedovoleným způsobem zastavil obránce a následovala penalta. S tou si R. Čech poradil a zvýšil na 2:0. Hosté z Dobrušky se do šancí dostávali spíše sporadicky, a tak těsně před přestávkou znovu udeřili domácí. Krásnou střelou z rohu vápna se blýskl Scholz a upravil na poločasových 3:0.
Ve druhé půli se diváci dočkali další branky v 60. minutě. Svatošův centr našel ve vápně Švába a pro toho už nebyl problém hlavou rozvlnit síť počtvrté. V 79. min. se prosadili i hosté. Po závaru před brankou se ke střele dostal Veverka a vymetl horní růžek machovské branky. Domácí však nenechali nic náhodě a hned po rozehrávce udeřili popáté. Scholzův přetažený centr našel Picha, který volejem z úhlu prostřelil gólmana – 5:1. Konečnou podobu výsledku dal v 88. min. hostující Děkan, když proměnil pokutový kop za ruku domácího hráče – 5:2.
Sestava Machova: Král – Zima, Tichý, Středa, Šolín – Hurdálek (46. Pich), R. Čech, Kubeček, Scholz – Svatoš, Mi. Šváb (71. Ma. Šváb).

Opočno – Hronov 2:4 (2:3). Utkání začalo pěkně zostra, běžela 7. min., když hostující Kubeček otevírá skóre. Z vedení se však Hronovští radují jen dvě minuty. Domácí Pfeiffer vyrovnává na 1:1. Ani rovnovážný stav však nevydržel moc dlouho a Ansorge ve 13. min. vrací Hronovu vedení. Gólovým dostihům však v první půli zdaleka nebyl konec. Na začátku druhé dvacetiminutovky srovnává po standardní situaci skóre Škrabal. Potřetí a už definitivně si berou hosté vedení ve 34. min., když se svou druhou trefou prosazuje Ansorge – 2:3.
Druhý poločas už tolik branek nepřinesl, padla pouze jediná, a to do domácí sítě. Na konečných 2:4 uzavírá nejlepší hráč na hřišti, Schreiber.
Sestava Hronova: Nyklíček – Marx (20. Danihel), Štelzig, Puraš, Zita – Ma. Ansorge, Franců, Schreiber, Rojšl (80. Tichý) – Kubeček, Šťavík (85. Mi. Ansorge).

Provodov – České Meziříčí 0:4 (0:1). Hosté bojující o postup do elitní čtyřky odehráli zápas na hranici sebeobětování a zaslouženě si z Provodova odvážejí všechny body i naději. První šanci si ale vytvořili domácí Khunem, který ale těsně minul hostující branku. První branka tedy padla až ve 22. min., kdy si nešťastně srazil centr do vlastní sítě domácí Tolda. Ve zbytku první půle se sice Provodov snažil, ale šance si nevytvořil.
Ani začátek druhé půle Provodovu nevyšel a po chybě obrany inkasoval hned v 55. min. podruhé – 0:2. O pět minut později po odraženém centru a Mackově minele na půlce zvyšuje České Meziříčí už na 0:3. Za tohoto stavu si sice domácí vytvořili platonický tlak, ten ale končil na hranici vápna. Nejblíže čestnému úspěchu byl Pařízek, jeho střelu ale zastavila tyč. Kalich hořkosti si domácí vypili až do dna. V 89. min. hosté dokončili dílo zkázy čtvrtým gólem.
Sestava Provodova: Swaczyna – Müller, Bensch, Výborný, Tolda – Pařízek, Pfeifer, Khun, Zelený (85. Bek) – Macek (65. Metzner), Eimer. (jl, zm, mr)