Machovští se dočkali první výhry

NÁCHODSKO - Sedmým mistrovským kolem pokračoval o víkendu fotbalový okresní přebor mužů.

18.9.2007

Ilustrační fotoFoto: PROFIMEDIA

V. Jesenice – Provodov 5:2 (1:2)

Hosté přijeli na půdu dosud neporažené Velké Jesenice hodně sebevědomí a domácího favorita v úvodu zaskočili. Do kabin se pak šlo veseleji provodovským hráčům. Po změně stran se však karta obrátila, domácí ovládli pole a začalo se jim dařit i střelecky. Ve druhé části se brankově prosadili hned čtyřikrát, na což hosté odpovědět nedokázali. Po slibném rozjezdu tak Provodov vyšel v Jesenici naprázdno, domácí naopak v tabulce o skóre přeskočili dosud vedoucí Teplice nad Metují.
Fakta – branky: Jan Čermák 2, Miloš Vojtas, Miloš Michl, Martin Valeš – Lukáš Voleský, Petr Zelený. Rozhodčí: Milan Kejzlar, Tomáš Rompotl. ŽK: 2:1. Diváků: 240.

Machov – Mezilesí 4:0 (3:0)

Domácí měli raketový vstup do utkání. Již ve 2. min. posunul míč Martinec Svatošovi, jenž nezaváhal – 1:0. Na druhou branku se v Machově čekalo do 30. min., kdy si Král pohrál s obranou hostí a upravil na 2:0. Krátce před přestávkou ještě Machov hostům přibalil na cestu do šatny třetí gól. Pěkné uvítání připravili domácí hostům i do druhé půle a hned ve 46. min. dal Martinec výsledku konečnou podobu – 4:0.
Fakta – branky: Pavel Martinec 2, Jiří Král, Radek Svatoš. Rozhodčí: Tomáš Rožnovský. ŽK: 0:1. Diváků 50.

Božanov – Teplice A 2:3 (0:2)

Nečekaně hodně práce měly v Božanově vedoucí Teplice, kterým vyšel parádně úvod utkání. Po dvou hrubých chybách domácí defenzivy vedli hosté již po pěti minátch 2:0. Po změně stran se domácím podařilo utkání zdramatizovat, pět minut před koncem však Teplice udeřily potřetí. Poslední slovo však měli domácí, kteří ale už jen snížili na konečných 2:3.
Fakta – branky: David Bažout, Petr Novotný – Filip Bitnar, Štefan Kalaš, Vojtěch Louda. Rozhodčí: Luděk Hanzl, David Valášek. ŽK: 2:3. Diváků 90

Police B – Meziměstí 6:2 (3:0)

Pro diváka atraktivní utkání bylo k vidění v Polici, kde domácí přivítali Meziměstí. Poličtí fotbalisté neponechali nic náhodě a o svém vítězství prakticky rozhodli už v první půli. Také ve druhé části byl k vidění oboustranně ofenzivní fotbal, který navíc obě mužstva ještě okořenila dalšími góly.
Fakta – branky: Marek Hanzl 2, Michal Majoroš, Jan Kotyza, Jakub Borna, Tomáš Draženovský – Robert Jirásek, Macúš. Rozhodčí: David Valášek, Miloš Hofman. ŽK: 0:3. Diváků 40.

V. Poříčí – Zábrodí 4:2 (3:0)

Domácí fotbalisté rozhodli utkání už v prvních pětačtyřiceti minutách. Do poločasu si vypracovali tříbrankový náskok, ten sice hosté ve druhém poločase umazávali, Poříčští si ale už vítězství vzít nenechali.
Fakta – branky: Slavomír Donát 2, Zbyněk Šnajdr, Martin Petr – Roman Bartovský, Miroslav Zahálka. Rozhodčí: Miroslav Tesárek, Vojtěch Louda. ŽK: 2:1. ČK: 0:1. Diváků 100.

Martínkovice – Hejtmánkovice 0:0

Utkání mělo od prvních minut bezbrankový nádech, když ani jedno z mužstev přílišnou snahou o vstřelení branky neoplývalo. A v Martínkovicích nakonec utkání opravdu bezbrankově skončilo.
Fakta – rozhodčí: Pavel Králíček. ŽK: 0:1. Diváků 81.

18.9.2007 VSTUP DO DISKUSE

V Broumově u nádraží evakuovali desítky lidí a psa. Unikal plyn

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Machovu zatím chybí forma i štěstí

Náchodsko - O slunečném víkendu se hrálo o další mistrovské body ve fotbalovém Jopeco Okresním přeboru mužů.

Nevěděli, co se šaty, tak je vrátili

Jaroměř, Josefov - Nečekaného překvapení se po pár týdnech dočkali jak vystavovatelé, tak i majitelka odcizených šatů. Před vchodem do objektu Starého špitálu v Josefově, kde se v době 9. do 11. září konala výstava a z něhož zmizely některé vystavované artefakty (tj. zářivky a plesové šaty), se z ničeho nic jednou ráno objevila igelitka. A uvnitř se skrývaly oboje šaty, které kdosi předtím z výstavy odnesl.

Derby rozhodly jaroměřské vstupy do třetin

Náchodsko - Mizerný start do sezony zažívá nejúspěšnější celek posledních pěti let. Hokejisté Náchoda se v úvodu nového ročníku trápí jak v ofenzivě, tak i v defenzivě, což potvrdili i v nedělním domácím zápase s Třebechovicemi.