Na matné Velichovky si vyšlápl drzý nováček

Náchodsko – O prodlouženém víkendu bylo na programu další mistrovské kolo fotbalového Jopeco Okresního přeboru mužů.

29.9.2015

SPRINTERSKÝ souboj českoskalického Václava Novotného (tmavé trenýrky) s Tomášem Fidlerem z Babí.Foto: Zdeněk Mudroch

Velké Poříčí B – Velichovky 4:0
Velichovky se v nové sezóně nemohou chytit a potvrdily to i na půdě poříčské rezervy. Ta se ujímá vedení po pětadvaceti minutách, kdy se prosazuje Lanta. Tentýž hráč navíc oba poločasy orámoval dalšími dvěma góly. Nejprve ve 43. min. upravuje na 2:0, a poté ve 48. min. kompletuje hattrick – 3:0. Konečnou podobu dává výsledku v 89. min. domácí Lupínek.
Fakta – branky: 25., 43. a 48. Kryštof Lanta, 89. Tomáš Lupínek. Rozhodčí: Michla Vaníček – Lukáš Vlk, Lukáš Tůma. Diváci: 60. Poločas: 2:0.

Babí – Česká Skalice 3:2
První poločas nabídl na Babí oboustranně pohledný fotbal, kterému však poměrně dlouho chyběly branky. Na tu první se čekalo do 31. min., kdy otevírá skóre zápasu domácí Hátaš. Když dvě minuty před pauzou přidal Schrötter druhý gól domácích, vypadalo to na spokojený odchod do kabin. Ten však Babí překazil hostující Malý, který ještě těsně před poločasem snižuje na 2:1. Do rovnovážného stavu se utkání dostává v 56. min., kdy na 2:2 vyrovnává hostující Resler. Čtvrt hodiny před koncem však hlavní sudí Pálka nařizuje proti České Skalici pokutový kop, který Fidler proměňuje – 3:2.
Fakta – branky: 31. David Hátaš, 43. Michal Schrötter, 74. Tomáš Fidler z pen. – 44. Robert Malý, 56. Ondřej Resler. Rozhodčí: Martin Pálka – Martin Škoda. Diváci: 30. Poločas: 2:1.

Meziměstí – Dolany 3:1
Domácí vstoupili do utkání jen v deseti hráčích a úvod tak i díky tomu patřil hostům. Ti navíc už v 9. min. dostávají výhodu pokutového kopu, jenže Černohlávek ji kopl nad branku. Do další dobré šance se hosté dostávají ve 12. min., kdy postupují z úhlu na domácího brankáře Čížka, ten však jejich pokus vyráží na roh. Po čtvrt hodině hry domácí dorovnali stavy svých řad na jedenáct bojovníků a hra se vyrovnala. První branka přichází ve 21. min., kdy se prosazuje domácí Hanák – 1:0. Pět minut před přestávkou navíc Poliak upravuje na poločasových 2:0. Krátce po změně stran mohli Dolanští snížit, v 55. min. jde jeden z hostujících hráčů sám na brankáře Čížka, ten však skvělým zákrokem střelu pod břevno vyráží. V 73. min. se na druhé straně řítí na brankáře Dolan Poliak, ani gólman hostů se ale nenechal překvapit a jeho pokus vyráží na roh. Z něj domácí dávají gól, jenže ten není pro útočný faul uznán. V 79. min. Hanák jde sám zprava na hostující branku, gólman ale vyráží. Hned z protiútoku zahrozily i Dolany, gólman Meziměstí však opět míč vyráží do bezpečí. V 85. min. už Dolany domácího brankáře prostřelily, na brankové čáře ale za něj zaskočil spoluhráč. Čížek kapituloval až v 88. min., kdy hostující Karel dostal až moc prostoru a prostřelil výborně chytajícího gólmana Meziměstí – 2:1. V 90. min. přichází nákop od domácích obránců, ten prošel obranou Dolan, míč se dostal k Matusekovi, jenž přehazuje vyběhnutého brankáře – 3:1.
Fakta – branky: 22. Lukáš Hanák, 41. Albín Poliak, 90. Jiří Matusek – 88. Jaroslav Karel. Rozhodčí: Jakub Franěk – Martin Pálka. Diváci: 50. Poločas: 2:0.

Jaroměř B – Teplice nad Metují 2:0
Až nečekaně hodně práce mělo domácí béčko, které přivítalo předposlední celek tabulky. Hosté se po celé utkání soustředili na důslednou defenzivu, z níž se snažili vyrážet k rychlým brejkům. Domácí naopak trpělivě čekali na vhodný moment. A ten nakonec také přišel. V 64. min. láme odpor soupeře úvodní trefou zápasu Seifert, který o deset minut později přidává pojistku – 2:0.
Fakta – branky: 64. a 74. Miroslav Seifert. Rozhodčí: David Bárta – Jakub Nymsa, Štěpán Prušinovský. Diváci: 156. Poločas: 0:0.

Mezilesí – Velká Jesenice 1:5
Velká Jesenice přijela do Mezilesí natěšená a hladová po vítězství. Za veliké podpory více než dvaceti fanoušků, kteří jí byli po celý zápas velkou oporou, se od úvodních minut do domácích zakousla. A hned ve 2. min. po nedůrazu domácí obrany otevřeli hosté skóre. O tři minuty později vyboxoval domácí gólman míč do hlavy vlastního obránce, od kterého se odrazil přímo k nohám hostujícího Krčila a bylo to 0:2. Ačkoliv se poté hra mírně vyrovnala, byli to po většinu času spíše hosté, kdo diktoval tempo hry, přidali další branky a zcela zaslouženě si z Mezilesí odvážejí tři body.
Fakta – branky: 38. Lukáš Nožka z pen. – 2. Petr Hlávko, 5. a 29. Vojtěch Krčil, 44. Tomáš Slabý z pen., 84. Jan Čermák. Rozhodčí: Michal Vaníček, Lukáš Tůma, Štěpán Prušinovský. Diváci: 80. Poločas: 1:4.

Machov – Broumov B 0:2
V hodně nevyrovnaných výkonech pokračuje Machov, který tentokrát nestačil na rezervu Broumova. Ta se ujímá vedení ve 38. min. po trefě Schuberta a když přidal v 57. min. druhý gól hostující Horváth, bylo o držiteli bodů rozhodnuto.
Fakta – branky: 38. Jan Schubert, 57. Petr Horváth. Rozhodčí: Martin Škoda – Marek Klečák. Diváci: 60. Poločas: 0:1.

Utkání Hejtmánkovice – Červený Kostelec bylo odloženo na 28. října. (vo, mr)

V hradeckém kraji vystavili voliči účet i architektům krajské koalice

Hradec Králové /KOMENTÁŘ/ - Demokracie má díky volbám své vzrušující momenty, jakkoli by je v politice hledal možná jen masochista. V Královéhradeckém kraji voliči o víkendu dopsali příběh, který se začal vyprávět přesně před rokem po skončení krajských voleb.

Těším se na to, co mi život přinese nového, říká Soňa Marková

Náchod - “Výsledky voleb jsou pro mě osobně a hlavně pro KSČM velkým zklamáním. Nečekali jsme, že se hlasy přesunou tak významně ke stranám, které jsou spíše populistické. Ale voliči rozhodli,” říká poslankyně za KSČM Soňa Marková.

Triumf ANO, debakl levice, Bělobrádek uhájil křeslo o 173 hlasů

Královéhradecký kraj - Volby do Poslanecké sněmovny na území Královéhradeckého kraje de facto kopírovaly výsledek v celé České republice. Drtivým způsobem vyhrálo hnutí ANO, těžkou porážku utržily levicové strany.