Krajský přebor

Dobruška – Červený Kostelec 1:1, na penalty 7:8

Fotbalisté Červeného Kostelce měli být na půdě Dobrušky jasným favoritem, jenže se od první minuty psal zcela jiný příběh. Domácí byli jasně lepší a během první půl hodiny si vytvořili několik vyložených brankových příležitostí, z nichž dokázali využít pouze tu Mikušíka z 10. minuty zápasu. Červený Kostelec spasil v závěru první půle povedenou ranou nestárnoucí matador Havlíček.

Ve druhé půli se už obraz hry vyrovnal, vítězné branky se však nedočkalo ani jedno mužstvo, a tak se šlo do penalt. V nich měli nakonec více sportovního štěstí hosté z Červeného Kostelce. „Dva body z Dobrušky jsou pro nás vzhledem k průběhu první půle super," řekl po utkání Petr Liška, asistent kosteleckého trenéra.

Provodov – Hořice 1:2

„Jsem strašně nas…," neskrýval zklamání po utkání domácí trenér Petr Dudek. Provodov nastoupil proti Hořicím bez své jedničky v brance, jinak ale v plné síle a od úvodních minut diktoval tempo hry. Jenže v 9. minutě přišla první ledová sprcha, kdy hostující Nečesaný z dobře zahraného trestného kopu poslal Hořice do vedení – 0:1. Domácí však byli trpělivý a v 18. minutě vyrovnal na poločasových 1:1 kanonýr D. Hlava.

Druhou půli začali domácí velkým náporem, ale zároveň Provodov odstartoval festival zahozených šancí. Dvakrát selhal v koncovce jinak spolehlivý D. Hlava, stoprocentní šanci neproměnil ani Nožka a Nejman trefil z trestného kopu jen tyč. Rozhodnutí tak přišlo čtvrt hodiny před koncem, kdy hosté z ojedinělého protiútoku strhli vítězství na svou stranu – 1:2.

Jaroměř – N. Město n. Met. 3:1

Domácí fotbalisté začali aktivně a po pár střeleckých pokusech přišla i první větší šance. Po přihrávce Horáka prověřil Kilevník v 6. minutě kvalitu spoje u brankové konstrukce hostující branky. Další nadějně se vyvíjející akci Jaroměře zastavil o chvíli později praporek asistenta rozhodčího. Ve 20. minutě se ale už domácí zaslouženého vedení dočkali. Častvaj nahrál Kilevníkovi, a ten se trefil přesně do šibenice – 1:0.

Gólovou pojistku přidala Jaroměř hned zkraje druhé půle. Ve 49. minutě si Kilevník vyměnil míč s Petráčkem a následně vybídl ke skórování Korenčíka – 2:0. Třetí gól derby padl čtvrt hodiny před koncem. Rychlý a hlavně přesný výkop domácího gólmana Ondráčka našel Kilevníka, ten utekl obráncům, na kraji vápna míč zasekl, nahrál jej vzduchem Korenčíkovi a bylo to 3:0. Hosté si svůj gólový příspěvek schovali až do 81. minuty, kdy nikým nehlídaný Macháček snížil na konečných 3:1.

Broumov – Jičín 3:1

První zahrozili domácí v 9. minutě Hečkem. Jeho trestný kop gólman Puš vyrazil a následně si poradil i s broumovskou dorážkou. Pak se na dlouhé minuty hra přesunula mezi vápna. Až ve 35. minutě jeden z hostujících hráčů pádil z půlky sám na Drahoráda, jenže ten ho vychytal.

Změna bezbrankového skóre přišla hned zkraje druhé půle. Ve 48. minutě centroval z pravé strany na malé vápno Svoboda a Hečko otevřel skóre utkání – 1:0. V 56. minutě se řítil za vyrovnáním hostující hráč, domácí Hušek zatáhl ve vápně za záchrannou brzdu a šel do sprch. Nařízenou penaltu hosté proměnili ve vyrovnávací gól – 1:1. Domácí si však mohli hned vzápětí vzít vedení zpátky, Svobodovu hlavičku ale Puš vyrazil na tyč. V 66. minutě se ale už Broumov vedoucí branky dočkal. Trestný kop Hečka jičínský brankář vyrazil jen k Wilkemu, který poslal míč za jeho záda – 2:1. Blízko vyrovnání byli hosté v 81. minutě, tečovaná střela šla ale nad broumovskou braku. V nastaveném čase pak trochu kuriózně pečetil domácí vítězství na konečných 3:1 Wilke.

I. A třída

Náchod B – Nový HK 6:0

V útočně laděném utkání se na první branku čekalo do 14. minuty, kdy Rorbach nacentroval před branku, kde míč usměrnil z voleje do sítě Plšek – 1:0. I v dalších minutách první půle měli domácí navrch, vypracovali si další gólové šance, jenže je dlouho nedokázali proměnit. Až ve 44. minutě našel Schärferův centr za obranou hostů opět Plška, jenž upravil na poločasových 2:0.

Z druhé půle uběhlo pouze sedm minut, když střídající Pavlíček nadvakrát pokořil hostujícího brankáře – 3:0. Po hodině hry spálil tutovku Schärfer, o chvíli později ale tentýž hráč vybídl ke skórování Plška, jenž zkompletoval hattrick – 4:0. O tři minuty později se dočkal kýžené branky i sám Schärfer, který potrestal špatné vyběhnutí hostujícího brankáře – 5:0. Na konečných 6:0 zvyšoval v 88. minutě i druhý střídající hráč, Čisár.

Sestava Náchoda B: Ruffer – Rorbach, J. Vejprava, Berger, Král – Bareš, Hanel, Pípek, Nejman (46. Pavlíček) – Plšek, Schärfer (76. Čisár).

I. B třída

Smiřice – Police n. Met. 0:1

Police před týdnem doma po bezkrevném výkonu prohrála s Opočnem, a tak měla ve Smiřicích co napravovat. Hosté od úvodní minuty diktovali tempo hry, vytvářeli si šance, jenže ty se jim nedařilo proměňovat. Vysvobození tak přišlo až krátce po změně stran, kdy vstřelil jediný gól zápasu Kudláček – 0:1.

Sestava Police nad Metují: Bouška – Rieger, Šnábl, Semerák (83. Sivak), Kudláček – Jandík, Kollert, Klapkovský, Šolc (65. Valtera) – Mucha, Vik (59. Bergmann).

Lípa n. Orl. – Velké Poříčí 3:0

Hosté začali v Lípě vlažně, a tak první domácí varování přišlo poměrně brzy. Šance z 6. a 10. minuty však domácí ještě neproměnili, ale ve 20. minutě se míč dostal po dlouhém autu ke kanonýru Vašatovi, ten si míč zpracoval a z voleje trefil šibenici poříčské branky – 1:0. Hosté v první půli zaostávali v nasazení i v důrazu, přesto se ve 33. minutě mohli dočkat vyrovnání. Zprava prošel do dobré pozice Dobýval, naservíroval míč Pařízkovi, jenže ten ze slibné pozice přestřelil. Ve 44. minutě dostali domácí výhodu standardní situace, tu zahráli na vzdálenější tyč, kde nepokrytý Charvát upravil na 2:0.
Druhou půli začalo Poříčí aktivně, jenže přišla 58. minuta a další ledová sprcha. Domácí zahrávali standardní situaci, po níž obrana Poříčí zaspala a Doleček upravil už na rozdíl tří branek. Hosté měli v závěru utkání tři gólovky, dvakrát v ní však selhal Dobýval a jednou netrefil odkrytou branku Lupínek. „Za předvedený výkon jsme si body nezasloužili," měl jasno Zdeněk Burdych, asistent poříčského trenéra.

Sestava Velkého Poříčí: Vacho – Zelený, Flaška, Hauschke, Novák (78. Hurdálek) – Hanzl, Hubka, Kuneš, Lupínek – Dobýval, Pařízek. (mr, dop)