So, 17.00: FK Náchod (6. místo, 4 body) – FK Česká Třebová (10. místo, 3 body)

Česká Třebová je sice nováčkem soutěže, ale už si dokázala připsat velmi cenný skalp. V minulém kole totiž na svém domácím stadionu uhrála remízu se silnou Kutnou Horou. Ta nakonec zápas zlomila až v penaltovém rozstřelu. V prvním kole pak Česká Třebová uhrála rovněž remízu, a to v Trutnově.

„Ze zpráv, které máme k dispozici, tak je to mančaft, který se soustředí hlavně na obranu. Brání v bloku v deseti lidech, takže to bude o hře do plných," tuší náchodský trenér Radovan Hromádko. Výhodou domácích by však mohlo být podstatně zvětšené hřiště, které by mělo dopomoci k okénkům v českotřebovské defenzivě.

Domácí kormidelník však moc dobře ví, že si jeho svěřenci budou muset pohlídat rychlé brejky, na které Česká Třebová velmi ráda spoléhá a také nekompromisně trestá. „My musíme hrát vzadu na nulu," ví Radovan Hromádko.

Ten by měl mít v zápase k dispozici kompletní kádr, do tréninkové zátěže se už dostal i zraněný Martin Malý, žádné zdravotní komplikace by neměl mít ani nikdo jiný.

Část hráčů navíc nastoupila ve středečním vloženém kole krajského přeboru za farmářský tým Úpice. „Nastoupili tam převážně mladí hráči, kteří potřebují hlavně hrát. Navíc se utkání odehrálo ve středu, takže na sobotu musejí být opět připraveni," odmítá trenér Hromádko myšlenku, že by se na tyto fotbalisty v jeho sobotní nominaci nemuselo dostat. (mr)