So, 17.00: FK Náchod (13. místo, 27 bodů) – Sparta Kutná Hora (3. místo, 45 bodů)

Oba týmy půjdou do vzájemného souboje s pošramoceným sebevědomím, byť Náchod by na tom snad mohl být o něco lépe.

Před týdnem totiž Náchodští v Trutnově odehráli podle slov trenéra Míla nejlepší utkání jara, přesto nakonec domácím podlehli těsně 0:1.
O poznání jiný příběh má za sebou Kutná Hora, která zajížděla k zápasu do Dvora Králové nad Labem. Zde ji domácí, kteří hrají na jaře výborně a škrábou se ze sestupových příček, doslova ve druhé půli rozebrali a zvítězili vysoko 4:1. Pro Kutnou Horu to muselo být o to těžší, že v poločase vedla 1:0.

„Kutná Hora má fyzicky velmi vyspělé hráče, využívá rychlých křídel a spoléhá na velmi dobře zahrávané standardní situace," vyjmenovává přednosti dnešního soupeře náchodský trenér Jan Míl.

Ten na dnešní utkání z rodinných důvodů nedorazí, přesto věří, že to jeho svěřenci zvládnou i bez něj.

Už před utkáním je ale jisté, že na hřiště nevyběhne Tomáš Petr, otazník visí i nad startem Martina Malého, zbytek kádru by ale měl být v pořádku a připraven nastoupit.  (mr)