Benátky nad Jizerou – Náchod 0:0, na penalty 7:6

Domácí měli od úvodní minuty více ze hry, hosté však nevynechali jedinou příležitost k rychlému brejku. Ten se Náchodu poprvé naskytl už v 5. min., nadějný rychlý přechod do útoku však zkazila špatná finální přihrávka. Domácí poprvé zahrozili v 9. min. ze standardní situace, tu však hosté bez problémů odvrátili. Po čtvrt hodině hry napřáhl ze třiceti metrů domácí Mižič, Kobos v náchodské brance se však překvapit nenechal. O pět minut později už byl Kobos překonaný, zachránilo ho však břevno. Náchodský gólman se pak vyznamenal ve 28. minutě. Po Punarově chybě přišla kolmice na Smetanu, jenže ten si na zkušeného náchodského gólmana nepřišel. O deset minut později se připomněli i hosté, Simonův centr ale domácí bez potíží odvrátili do bezpečí. Zbytek první půle se odehrál mezi oběma vápny s mírnou převahou domácích.

Krátce po změně stran se opět zahřál hostující brankář Kobos, který musel likvidovat nepříjemnou křížnou střelu. O pět minut později hosté závar před svou brankou řeší rohovým kopem. V 56. min. pomohla Náchodu podruhé v zápase branková konstrukce, tentokrát to byla tyč. O chvíli později se opět obsadil do hlavní role náchodský brankář Kobos, který výborně zlikvidoval nebezpečnou střelu z úhlu. Vzápětí domácí zahrávali v krátké době snad pět rohových kopů, se všemi si ale hosté poradili. Poté se poprvé ve druhé půli předvedli i hosté, nejprve rychlý útok zastavují domácím faulem, z následné standardní situace ale Náchod nic nevytěžil. O poznání zajímavěji pak vypadal centr Plška v 74. min., který prolétl malým vápnem Benátek, nikdo z Plškových spoluhráčů však na míč nedosáhl. Pět minut před koncem se dostal do dobré palebné pozice střídající Vrabec, jeho střelu však domácí srážejí na roh. A protože se v samotném závěru neprosadily ani Benátky, šlo se na penalty.

V nich šest exekutorů na obou stranách uspělo, v sedmé sérii však selhal hostující Bohuslav a protože domácí Wojnar nezaváhal, dva body zůstaly v Benátkách. (mr)