FK Náchod – MFK Chrudim 0:4 (0:1). Úvodní čtvrt hodina zdaleka nepřipomínala souboj týmů z jiných soutěží, domácí aktivní hrou soupeře zaskočili, jenže to bylo tak všechno. Po patnácti minutách převzali otěže utkání do svých rukou hosté, kteří si již taktovku do konce zápasu nenechali ze svých kopaček vyrazit.

Na první branku se v Náchodě čekalo do 22. minuty, kdy nedorozumění domácí dvojice na rohu velkého vápna využil Luptovský a jeho přesný centr zužitkoval na zadní tyči Adámek – 0:1. „Začátek jsme neměli vůbec špatný, jenže pak nás opařil gól, na kterém jsem se sami hodně podepsali,“ viděl úvodní pasáž zápasu ze svého pohledu náchodský trenér Karel Havlíček.

Ve 26. minutě to byl chrudimský Štěpánek, který ve vyložené šanci hlavičkoval těsně vedle. Ve 33. minutě vyprodukovali hosté před náchodskou brankou slušný závar, dvě gólové střely výborně zlikvidoval Baláž. Chrudim byla v těchto momentech jasně lepším týmem, domácí rozehrávku bořila už v počátcích, a tak se Náchodští často uchylovali jen k nakopávaným míčům, ty ale k ničemu nevedly. Do poločasové pauzy tedy hosté odcházeli s jednogólovým náskokem.

Úvod druhé půle žádnou herní změnu nepřinesl, hosté toužili po druhé brance a domácí čekali na zázrak. V 56. minutě přišel z pravé strany dlouhý míč na hostujícího Dostálka, ten si posunul balon po vápně do střelecké pozice a Baláž plachtil zbytečně – 0:2. Chrudim se po druhé brance uspokojila a domácí ukázali, že rovněž umějí zaútočit. V největší šanci se ocitl v 63. minutě Simon, který po Hubičkově sklepnutí prováhal vhodný okamžik k zakončení. „V těchto pasážích zápasu chrudimská koncentrace trochu polevila, tam jsme mohli dát kontaktní gól,“ litoval nabídnuté šance náchodský trenér. Jenže chrudimská letargie trvala jen do 70. minuty, v ní si pohrál s míčem v náchodském vápně Holub a upravil už na 0:3. Poslední gól padl v 86. minutě, kdy se podruhé v utkání prosadil Adámek a upravil na konečných a zasloužených 0:4.

Předzápasový tip věrného náchodského příznivce Josefa Jeníčka 2:0 ve prospěch Náchoda tedy nevyšel.