Náchodská rezerva vyučovala z produktivity

Náchodsko - Krajské fotbalové soutěže dospělých pokračovaly o slunečném víkendu další porcí zápasů.

1.10.2017

Náchod - CidlinaFoto: Zdeněk Majer

V nich se z týden starého domácího debaklu oklepala Police nad Metují, která veze cenné vítězství z hřiště nepříjemného Hostinného. V I. A třídě se kromě Police dařilo i Broumovu, jenž rovněž uspěl na hřišti soupeře.

HOŘICE – JAROMĚŘ 1:4

Hosté z Jaroměře nenapodobili Náchod a v Hořicích body neztratili.

Na vítězství si Jaroměř zadělala už v závěru první půle, kdy dvakrát gólově udeřila. Nejprve se ve 39. minutě prosadil zkušený Kilevník a ve 42. minutě upravil na poločasových 0:2 Častvaj.

Domácí sice v 67. minutě snížili, ale Jaroměř si vzala dvoubrankové vedení zpátky v 75. minutě. Na konečných 1:4 upravoval pět minut před koncem utkání Jirásek.

NÁCHOD – NOVÝ BYDŽOV 5:1

První soupeř, který se v Náchodě snažil hrát s domácími otevřenou partii, na to málem doplatil hned po pár vteřinách od úvodního hvizdu. To domácí sehráli rychlou kombinační akci, jejíž gólovou tečku překazil zvednutým praporkem asistent rozhodčího. Na vedoucí gól tak Náchod musel čekat do 14. minuty, kdy se po rohovém kopu zavěsil do vzduchu Hable a otevřel gólový účet utkání – 1:0. O chvíli později dostal Vaněček míč za hostující obranu, na dlouhou nohu přehazoval vybíhajícího brankáře, ale míč nasměroval mimo. Vzápětí střílel těsně vedle Malý. Ve 24. minutě přidali domácí pojistku. Centr Hlavy našel Vaněčka, který nadvakrát nezaváhal – 2:0. O dvě minuty později centroval z druhé strany Simon, Vaněček ale tentokrát rybičkou nezamířil přesně. A tak přišel ve 28. minutě trest. V malém vápně Náchoda se nejlépe zorientoval Mejstřík a snížil na 2:1. Inkasovaná branka domácí přibrzdila a do konce poločasu se Náchod utápěl v nepřesnostech.

Podobně začal i druhý poločas, v němž v 55. minutě mířil Malý pouze do boční sítě, o dvě minuty později ale už Hlava přesněji a po přihrávce Simona upravil na 3:1. Po hodině hry vzal míč na půlce Simon, prošel přes několik soupeřů, až byl ve vápně sražen, Hlava však nařízenou penaltu nedal. Náchod se definitivně uklidnil až v závěru utkání. Hodně mu k tomu pomohla situace z 82. minuty, kdy se Malý prodral přes obranu hostů, přihrávka na Schärfera se k němu opět vrátil a střelou pod břevno upravil na 4:1. Za další dvě minuty si Hlava seběhl od levé postranní čáry na střed velkého vápna, posunul míč doprava na nabíhajícího Bricha, který upravil na konečných 5:1.

NOVÉ MĚSTO NAD MET. – RYCHNOV NAD KN. 1:1, PENALTY: 9:10

Celý zápas hrstce diváků mnoho zajímavého nenabídl. První šanci měli hosté až ve 29. minutě, když stříleli po rohovém kopu nad branku. Pět minut před přestávkou jejich střelu zablokoval domácí obránce a ve 44. minutě šla střela vedle. Domácí se k ohrožení soupeřovy branky nedostali.

Ve druhém poločase se již diváci dočkali i gólů. Nejdříve hlavou po rohovém kopu skóroval za domácí v 73. minutě Růžička, a v 79. minutě srovnal stav na 1:1 hostující Brandejs. Tento výsledek vydržel až do konce normální hrací doby, a tak o druhém bodu rozhodovaly penalty.

Ty byly z celého utkání nejzajímavější, jelikož se rozhodlo až ve dvanácté sérii a druhý bod si odvážejí hosté.

LIBČANY – ČERVENÝ KOSTELEC 1:1, PENALTY: 5:4

V Libčanech se v první půli neservíroval vůbec špatný fotbal, který přinesl na obou stranách po dvou nevyužitých šancích. Po změně stran převzali otěže utkání do svých rukou domácí fotbalisté, kteří se také ujali v 65. minutě vedení. Jeden z kosteleckých stoperů chyboval, domácí Blažej postupoval sám na Kobose a střelou na první tyč ho překonal – 1:0. Vyrovnání se hosté dočkali až v nastaveném čase, kdy se po nakopávaném míči nedohodl brankář se svým stoperem a Vejman uklidil míč do sítě – 1:1. V následných penaltách se štěstěna asi zaslouženě přiklonila na domácí stranu.

HOSTINNÉ – POLICE N. MET. 0:1

V týdnu hosté pracovali na nových věcech, které si hned v Hostinném chtěli otestovat. Na těžkém podmáčeném terénu se však obě mužstva trápila, více měli míč na svých kopačkách hostující fotbalisté, jenže územní převahu Police gólově vyjádřit nedokázala. Domácí zahrozili během první pětačtyřicetiminutovky dvakrát, Bouška v hostující brance se ale překvapit nenechal.

Po změně stran se přece jen hosté ještě více tlačili do ofenzivy. V 51. minutě přišel rozhodující moment utkání. Semerák se po individuální akci dostal až do vápna, kde byl sražen a Klapkovský z penalty nezaváhal – 0:1. Domácí se vrhli do útočení a Polici se začala odkrývat okénka v obraně Hostinného. Brejky však tentokrát hostům nevycházely, což potvrdil Mucha, který po pěkné kombinační akci napálil jen břevno. Hosté toho nakonec mohli litovat, neboť domácí z ojedinělé akce orazítkovali tyč polické branky. Samotný závěr zápasu si ale už hosté pohlídali.

Sestava Police n. Met.: Bouška – Rieger, Hauschke, Styrczula – Semerák (82. Kollert), Jandík, Osiecki, Kudláček, Šolc (38. Bergman) – Klapkovský, Mucha.

BÍLÁ TŘEMEŠNÁ – BROUMOV 0:4

V Bílé Třemešné se nehrálo nijak pohledné utkání. Začátek však patřil hostům. Už ve 2. minutě se dostal do zakončení broumovský Svoboda, jenže špatně seřídil mířidla a pálil jen do boční sítě. O chvíli později zahrozili i domácí, kteří z přízemní střely orazítkovali tyč broumovské branky. V 9. minutě utekl z půlky hřiště Schubert, obešel i gólmana a do prázdné branky otevřel skóre – 0:1. Pojistku mohl přidat v 16. minutě Novák, jeho střela zpoza vápna však proplachtila nad břevnem. Zbytek první půle přinesl spíše boj bez šancí na jedné či druhé straně.

V úvodu druhé půle se vytáhl hostující brankář Drahorád, který vyrazil nad své břevno dobře mířenou ránu domácích. Po hodině hry navíc zahrávali domácí trestný kop z 25 metrů a jejich střelu zastavila spojnice břevna a tyče. Poté však už začal úřadovat Broumov. V 69. minutě se před velkým vápnem uvolnil M. Gago a přízemní střelou zvýšil na 0:2. Deset minut před koncem se opřel do míče hostující Svoboda a bylo to 0:3. O minutu později se na druhé straně vyznamenal Drahorád, když bravurně kryl střelu domácích. Účet utkání podtrhl v 85. minutě Svoboda, který z trestného kopu upravil na konečných 0:4.

Sestava Broumova: Drahorád – O. Gago, Dostál, Panny, Michálek – Wilke, Novák, Schubert (82. Riabec), M. Gago (72. Němeček) – Svoboda, Hanzlík (78. Lehotský).

NÁCHOD B – ÚPICE 5:3

Hodně krutý výsledek pro hosty, kteří byli po většinu zápasu fotbalovější, jenže domácí je vyučovali z efektivity.

V 5. minutě využil hrubku hostů Simon a Náchod vedl 1:0. O deset minut později předvedli domácí další smrtící brejk s gólovou koncovkou Moravce – 2:0. Ve 42. minutě dostal Moravec míč za úpickou obranu a obloučkem zvyšoval už na 3:0. Těsně před pauzou hosté rovněž z brejku snížili zaslouženě na 3:1.

Ve druhé půli se domácí trápili a hosté byli jasně lepší. V 56. minutě Úpice precizně provedeným trestným kopem snížila už na 3:2. Klid na domácí kopačky vnesl další povedený brejk. V 76. minutě Moravec pláchl hostující obraně a upravil na 4:2. Pět minut před koncem zápasu pálil z otočky T. Vejprava, trefil záda Moravce, od něhož se míč odrazil do sítě – 5:2. Na konečných 5:3 korigovala Úpice v 87. minutě.

Sestava Náchoda B: Weisser – Rorbach, J. Vejprava, Š. Brožek (46. Bareš), Prokeš – Moravec, T. Vejprava, Schärfer, Růžička (46. Málek) – Simon (63. Lokvenc), Nejman (46. M. Brožek).

1.10.2017 VSTUP DO DISKUSE

Adolf Klepš

Hlasovat lze i pro zesnulého náčelníka krkonošské horské služby

3

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Z Hronova do Náchod se poběží po šedesáté

Náchod, Hronov - Už 60. ročník silničního běhu Hronov – Náchod se uskuteční v sobotu 21. října.

Kuriozity volebních místností: Autoservis, dům hasičů i sauna

Královéhradecko - Poslance lidé do sněmovny pošlou z různých míst. V Petříkovicích na Trutnovsku volební komise sídlí na koupališti, V Polici na Náchodsku zase v prostorách sauny.

Češi v cizině se k volebním urnám nehrnou

Náchodsko - Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky začínají dnes úderem 14. hodiny.

Nahodil Náchod konečně motory?

Náchodsko - Až v pátém kole se dočkali premiérového vítězství v letošním ročníku Krajské ligy mužů hokejisté Náchoda. O překvapení se pak postaral Hronov, který zvítězil na horkém ledě Nové Paky. Bez vstřeleného gólu a bez bodů se naopak vraceli z Třebechovic hokejisté Jaroměře.