Náchodské týmy byly v sobotu stoprocentní

Náchodsko – Krajské fotbalové soutěže dospělých přinesly o uplynulém víkendu hodně zajímavých zápasů.

7.9.2015

NOVOMĚSTSKÝ Martin Klikar (u míče) sice dokázal Náchodu gól vstřelit, na body to ale Novému Městu nad Metují nakonec stejně nestačilo.Foto: Zdeněk Majer

Náchod – Nové Město nad Metují 3:1 (1:0). Domácí vstoupili do derby výborně, běžela teprve úvodní minuta, když hostující obraně pláchl Moravec a jeho centr poslal po sítě Jimmy – 1:0. O chvíli později se dostal Jimmy do další šance, tu však zastavil praporek asistenta rozhodčího. Ve 4. min. domácí rychle rozehrávají standardní situaci, Simon nachází svým centrem Vrabce, ten však ve vyložené pozici selhává. Na konci první desetiminutovky předvedli domácí další pohlednou akci, míč se dostal od Simona přes Jimmyho až k Vrabcovi, jehož střelu z penaltového puntíku hosté srážejí mimo svou branku. Až po této akci naznačili své možnosti i hosté z Nového Města. Nejprve netrestají chybu domácího Jeníčka a vzápětí špatné zpracování Soumara řeší v poklidu domácí brankář Baláž. V 17. min. se opět připomněl domácí Jimmy, který po kombinaci s Vrabcem míří jen do boční sítě. Vedle novoměstských tyčí končí také spolupráce Simona s Malým ve 21. minutě. Pojistku mohli domácí přidat deset minut před přestávkou, jenže to by musel Malý po centru Moravce trefit odkrytou branku. Těsně před odchodem do kabin pak hostující brankář řeší i střelu Simona doprostřed brány.

Zatímco Náchodu se povedl vstup do první půle, Novému Městu se povedl vstup do té druhé. Běžela 47. min., domácí ztrácejí míč, toho se ujal Klikar a střelou z šestnácti metrů vyrovnává na 1:1. O chvíli později mohl vrátit domácím vedení Simon, ale míří pouze do boční sítě. V 68. min. se dostal do hlavičkového zakončení Brich, jenže míří mimo novoměstskou branku. Tu už nemíjí čtvrt hodiny před koncem Rompotl, který hlavou vrací Náchodu vedení – 2:1. O čtyři minuty později navíc zahrávají domácí standardní situaci. Nacvičený signál pak ranou pod břevno zakončuje Moravec – 3:1. Deset minut před koncem se po rohovém kopu dostává do zakončení Rompotl, tentokrát ale hostujícího brankáře nepřekovává. To se domácím nedaří ani po dalším signálu v 84. min., mrzet je to ale nakonec nemuselo.

Dobruška – Červený Kostelec 3:1 (1:0). Domácí Hašek opět ukázal, proč je pro Dobrušku nepostradatelný. Už v 10. min. si stáhl dlouhý centr za červenokosteleckou obranu a otevírá skóre zápasu – 1:0. Kostelec byl po zbytek první půle aktivnější, vytvořil si i několik příležitostí ke srovnání skóre, to ale do konce první půle nedokázal.

Co se Kostelci nepovedlo v první půli, to se mu povedlo asi deset minut po změně stran. To si naskočil na centr T. Martínek a hlavou vyrovnává na 1:1. O pět minut později si však vybral slabší chvilku hostující Fireš, který ztratil míč na vlastním vápně a Hašek opět trestá – 2:1. Kopec smůly si Kostelečtí vybírají v 78. min., kdy si dávají vlastní gól, a navíc vzápětí Petrů neproměňuje pokutový kop. I kvůli tomu se favorit nakonec vrací z Dobrušky bez bodů.

Slavia HK – Broumov 5:0 (1:0). V utkání, které se převážně hrálo v režii domácí Slavie, držel Broumov s domácími krok jen v první půli.

V 17. min. domácí zahrávají z pravé strany trestný kop, obrana Broumova míč odvrací na velké vápno, odkud domácí pálí nad branku. Ve 21. min. opět domácí střílí z velkého vápna a Drahorád míč stahuje do své náruče. Ve 26. min. zahrává Slavia rohový kop, ten prošel před branku Broumova a Lán otevírá skóre zápasu – 1:0.

Těsně po změně stran zkouší štěstí střelou z dálky hostující Bureš, branku domácích však míjí. V 58. min. Slavia přečíslila obranu Broumova a zvyšuje na 2:0. V 70. min. měli domácí další velkou šanci, tu ale Drahorád ještě zlikvidoval. V 74. min. však chybuje Šimon při obranném zákroku, dává míč soupeři do běhu a domácí zvyšují na 3:0. O deset minut později opět chybuje broumovská obrana a domácí odskakují na 4:0. V 86. min. Slavia přečísluje obranu Broumova a uzavírá na konečných 5:0.

Provodov – Jičín 1:4 (0:2). Domácí fotbalisté začali velmi dobře a v prvních deseti minutách soupeře převyšovali v bojovnosti i v nasazení. Jenže přišla 11. min. a Jičín se z první šance dostává do vedení – 0:1. Tento direkt poslal domácí do kolen a ve zbytku utkání už byli jen stínem toho týmu, který vstoupil do zápasu tak aktivně. Druhá pohroma přišla pro domácí po půl hodině hry, kdy hosté utíkají na poločasových 0:2.

Ze druhé půle uběhlo jen sedm minut a hostující Vacek zvyšuje na 0:3. Čtvrt hodiny před koncem se sice trefuje domácí Rojšl, jenže o pět minut později si domácí dávají vlastní gól – 1:4.

Dvůr Králové B – Náchod B 1:4 (0:3). Od úvodní minuty se hosté do svého soupeře zakousli a v první dobré příležitosti se už v 9. min. objevil Pípek, který ale těsně minul domácí svatyni. S přibývajícím časem se však do hry hostů vkrádala nepřesnost. Ve 20. min. dobře zasáhl proti domácí šanci Ruffer v náchodské brance O čtyři minuty později se uvolnil po pravé straně hostující Říha a podél brankáře otevírá skóre zápasu – 0:1. Ke konci poločasu hosté soupeře zatlačili a ve 40. min. se krásnou dělovkou zpoza vápna prosazuje Plšek – 0:2. Těsně před odchodem do kabin tentýž hráč běží od půlky sám na brankáře Dvora, ten jeho šanci vykopává, v pokračující akci ale nakonec Vaněček přece jen třetí gól Náchoda dává – 0:3.

Vstup do druhé půle vyšel lépe domácím, kteří v 55. min. trestají hostující chybu v obraně a snižují na 1:3. V dalším průběhu se šance střídají na obou stranách, v 69. min. se v samostatné akci prosazuje Vlček a upravuje na konečných 1:4. Skóre ale mohlo být i vyšší, to by však nesměl v posledních deseti minutách Vaněček zazdít další dvě dobré příležitosti.
Sestava Náchoda B: Ruffer – Rorbach, J. Vejprava, Poláček, T. Vejprava (74. Biederman) – Král, Plšek (78. Berger), Říha (66. Verner), Vlček – Vaněček, Pípek (66. Krombholz).

Ohnišov – Velké Poříčí 0:5 (0:2). Soupeř z Ohnišova se nešel ani doma, takže hosté nastoupili proti devíti a povinnost jim velela zvítězit. To se nakonec také stalo, i když výsledek mohl být klidně dvouciferný.

Nekompletní hosté (chyběli Hubka, Kuneš, Závada, Flaška) začali s chutí, už ve 4. min. se uvolnil Dobýval a Ansorge otevírá skóre utkání – 0:1. Ve 23. min. přidal Dobýval druhý gól hostů, a přestože i poté mělo Velké Poříčí několik další šancí, skóre se už do poločasu neměnilo – 0:2.

Také po změně stran začali hosté náporem, v 55. min. ještě Dobýval svou šanci neproměnil, ale o pět minut později doráží míč do sítě po skrumáži Vít – 0:3. Na 0:4 zvyšují hosté v 70. min., kdy přímý kop Nováka doráží za záda domácího brankáře Zelený a tentýž hráč o deset minut později uzavírá skóre zápasu na konečných 0:5.
Sestava Velkého Poříčí: Lokvenc (75. A. Jansa) – Zelený, Stříbrný, Stodola (80. Soldán), Novák – Lupínek (46. M. Jansa), Hauschke, Vít, Kaněra – Dobýval (75. M. Šimon), Hanzl. (mr)

FOTBALISTÉ Červeného Kostelce (ve světlém) možná trochu překvapivě klopýtli v Dobrušce, kde nakonec prohráli 1:3.

7.9.2015 VSTUP DO DISKUSE

Počítání volebních hlasů.

V hradeckém kraji vystavili voliči účet i architektům krajské koalice

Těším se na to, co mi život přinese nového, říká Soňa Marková

Náchod - “Výsledky voleb jsou pro mě osobně a hlavně pro KSČM velkým zklamáním. Nečekali jsme, že se hlasy přesunou tak významně ke stranám, které jsou spíše populistické. Ale voliči rozhodli,” říká poslankyně za KSČM Soňa Marková.

Triumf ANO, debakl levice, Bělobrádek uhájil křeslo o 173 hlasů

Královéhradecký kraj - Volby do Poslanecké sněmovny na území Královéhradeckého kraje de facto kopírovaly výsledek v celé České republice. Drtivým způsobem vyhrálo hnutí ANO, těžkou porážku utržily levicové strany.