Oba náchodští zástupci se zúčastnili hned pátečního mistrovství v soutěži dvojic. „V podstatě jsme získávali první zkušenosti a vstřebávali zajímavosti a záludnosti tohoto nového sportu," říká Petr Šolc.

V konkurenci osmnácti dvojic zaplatili oba v prvním kole nováčkovskou daň a skončili šestnáctí. V kole druhém už však obsadili sedmé místo, to je v součtu vyneslo na 14. místo v České republice. I to ale stačilo na zisk neoficiálního titulu přeborníků Královéhradeckého kraje.

O den později pokračovalo mistrovství republiky soutěží jednotlivců. Na start se postavilo 63 závodníků ze čtyř zemí, převážně ze sousedního Německa, kde se už hraje fotbalgolfová liga. Soutěže se ale zúčastnili také Holanďané a do klání dvojic se zapojil i Švéd Wiberg, který je zároveň i prezidentem Světové fotbalgolfové asociace.

„Systém spočíval v absolvování dvou soutěžních okruhů Profi, respektive Fun, které mají oba 18 greenů," vysvětluje Petr Šolc. V neděli byl program stejný, závodníci absolvovali celkem čtyři okruhy. V celkovém hodnocení pak skončil Jiří Kácovský na slušném 26. místě, Petr Šolc skončil na místě 40., když si hned v prvním okruhu natrhl stehenní sval a zbylé tři okruhy pak musel odkopat jen slabší levačkou.

„Mistrovství hodnotíme velmi kladně, jedná o výborný sport, který mohou hrát stejně tak mladí, jako i vysloužilí fotbalisté a v neposlední řadě i celé rodiny či kolektivy. Je ale škoda, že u nás je zatím pouze jediné hřiště, a to právě v Rumburku," shodují se oba náchodští fotbalgolfisté, kteří nezapomněli ani pochválit pořadatele za špičkově zorganizovanou akci v krásném prostředí. (dop, mr)