VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nejman: Hodně si slibujeme od projektu Náchodsko

Náchod - Zatímco náchodský fotbalový A-tým bojuje v letošní sezoně v nejvyšší krajské soutěži, většina mládežnických celků nastupuje v celostátních ligách, což se odráží i v tabulkových umístěních jednotlivých družstev. „Na výsledky zase tolik nehledíme, pro nás je nejdůležitější, aby naši hráči rostli fotbalově,“ říká ONDŘEJ NEJMAN, vedoucí trenér mládeže v FK Náchod.

11.1.2018
SDÍLEJ:

FOTBALOVÝ ODDÍL FK Náchod rozjel pro talentované hráče ročníku 2008 z celého okresu nový projekt, ve kterém mohou hráči dojíždět na pravidelné tréninky do Náchoda.Foto: Archiv

Bilancování první poloviny sezony můžeme začít u staršího dorostu, který to nemá ve své soutěži vůbec snadné. Jak jste tedy s jeho podzimním vystupováním spokojeni?
Starší dorost jsme přihlásili do dorostenecké ligy a po půl roce vidíme, že se tam potkáváme s velkou kvalitou, což je pro fotbalový růst hráčů a jejich snadnější přechod do dospělého fotbalu, pozitivní. Výsledky nejsou takové, jaké bychom si všichni představovali a tým má určitě na to, aby se pohyboval ve vyšších patrech tabulky. Co trochu degraduje jeho výsledky, je skutečnost, že kluci musejí chodit vypomáhat dospělému béčku a ke konci podzimu dokonce museli zaskakovat i v dospělém áčku.

Co mladší dorost, splnil vaše očekávání?
U mladšího dorostu je to hodně podobné, jako u toho staršího. Díky posunům staršího dorostu směrem k dospělým týmům docházelo i u mladšího dorostu k posunům do toho staršího. Nevýhoda této kategorie je i to, že ji máme složenou z mladších hráčů ročníku 2002. Na druhou stranu je to pro ty kluky škola, a i proto na výsledky tak úplně nehledíme. Nás zajímá, jak se prezentují v samotných zápasech, aby se pomalu připravovali na dospělý fotbal. Konfrontace s týmy jako Sparta Praha, Hradec Králové, Pardubice, Teplice a další nám ukazuje, že na sobě musíme neustále pracovat a tréninkový proces směřovat stále více do rychlosti. Ať už práci s míčem, pohybové i rychlosti myšlení hráčů.

Můžeme přejít k žákovským kategoriím, kde je nejstarší kategorie U15.
Koncový ročník starších žáků U15 máme podle mého velmi dobře srovnaný. Kádr je kvalitní. Kluci absolvovali kvalitní letní přípravu, na hřišti vypadali velmi dobře, což se promítlo i do začátku soutěže, kdy vyhráli asi čtyři utkání v řadě. Pak ale přišel trochu útlum herní i výsledkový, ale potom se opět zlepšili. Zde opět nesledujeme primárně výsledky, ale hlavně individuální výkony a rozvoj jednotlivých hráčů a samotný herní projev týmu, protože toto je zlomová kategorie, kde si kluci otevírají dveře do „většího fotbalu“.

Takže je o kluky z Náchoda stále zájem?
Je a my jsme za to rádi. Sami je sledujeme, jak se prezentují nejen v mistrovských zápasech, ale i v krajských výběrech. V létě byli tři naši starší žáci (Gunar, Hrubý, Dostál) členy výběru Královéhradeckého kraje U15, který v Brně ovládl Olympiádu dětí a mládeže, což považujeme se veliký úspěch. Kam jejich fotbalové kroky povedou dál, záleží jen na nich, na jejich chuti se zlepšovat a jejich rodičích. My jim samozřejmě můžeme dát nějaká doporučení, ale sami víme, že pokud se chtějí prosadit výše, tak ten krok musejí udělat.

Co mladší kategorie U14?
U té jsme se trochu potýkali s nedostatkem hráčů ročníku 2004. Výsledky nebyly dobré, ale na druhou stranu sleduji progres jednotlivých hráčů po letním přesunu na velké hřiště. Jen pro příklad uvedu, že v létě jsme hráli přípravu s Trutnovem, prohráli jsme asi 16:0 a v mistráku jsme prohráli po velmi dobrém výkonu jen 2:0, takže tady je vidět velký posun, což nás samozřejmě těší.

U žáků nám zbývají ještě hráči U13. Co říci k jejich podzimu?
U kategorie U13 je kádr poměrně kvalitní, o čemž svědčí i fakt, že se kluci hodně objevovali v krajských výběrech, kde podávali slušné výkony. Paradoxně ale v mistrovských zápasech nepodávali takové výkony, jaké jsme očekávali. Věřím ale, že v klucích potenciál je, a když na sobě přes zimu zapracují, tak se dočkáme i posunu tabulkou vzhůru. Také u těchto hráčů registrujeme zájem větších klubů.

A můžeme se ještě krátce dotknout těch nejmenších?
U přípravek klademe důraz na to, abychom tam měli kluky připravené pro žáky nejen počtově, ale aby byli kluci pokud možno připraveni po stránce pohybové i technické. Rádi bychom, aby se pokoušeli do hry přenášet i základní herní návyky, které od nich vyžadujeme. Kategorie přípravek je ale především od toho, aby děti fotbal bavil, a na tréninky chodily prostě rádi. To se nám myslím daří i díky tomu, že se nám povedlo posílit trenérskou sestavu, takže dnes má každá kategorie svého trenéra i asistenta, za což jsme rádi. Hodně si také slibujeme od projektu Náchodsko…

…od jakého projektu? Můžete ho ve zkratce představit?
Letos se rozjel pilotní projekt u ročníku 2008. Jde o to, že talentovaní kluci týmů z regionu mohou jezdit do Náchoda na pravidelné tréninky, kde se vlastně ti nejlepší z celého okresu potkávají v jednom týmu. Věříme, že kvalita roste s kvantitou. Tým vedou Tomáš Strnad z Náchoda, Filip Novák z České Skalice a Štěpán Vacek z Hronova. Snažíme se o to, abychom byli v rámci celého regionu schopni spolupracovat v rámci rozvoje talentovaných kluků, než aby si je jednotlivé oddíly držely pod pokličkou, a ve výsledku není výkonnostní růst hráčů takový, jaký by si třeba sami zasloužili. Otevíráme se v rámci rozvoje hráčů dalším klubům, tréninky jsou otevřené a může se do nich zapojit kdokoli z trenérů. Pracujeme také na tom, abychom přivedli do Náchoda na semináře osobnosti z řad reprezentačních mládežnických trenérů (Vorlický, Kotal), což bezesporu přispěje k progresu myšlení nás trenérů, ale i celého fotbalu na okrese.

Ale když spolu budou jenom trénovat, to je přece nikam neposune?
Tady nejde jen o společné tréninky. Díky spolupráci s Hradcem Králové jsme dostali možnost s týmem Náchodska hrát mini-ligu přípravek, kde bychom se potkávali s Hradcem, Pardubicemi, Duklou, Boleslaví a dalšími ligovými týmy. Není to nic soutěžního, prostě se jen sjedou tyto týmy na jedno místo a poměří své síly.

To věřím, že by mohlo klukům v jejich fotbalovém růstu pomoct.
Také si to myslíme. Uvidíme, jaký to bude mít vývoj, ale v projekt věříme, protože v něm vidíme velký potenciál.

A ještě mi řekněte, jak se na to tvářili trenéři z ostatních oddílů?
Už proběhla první schůzka s trenéry z Velkého Poříčí, Červeného Kostelce a Nového Města nad Metují a dalšími, kde jsme jim náš plán představili a mělo to u nich pozitivní ohlas. Sami trenéři to kvitovali. Zatím máme za sebou pár tréninků a jeden mini-turnaj, takže z toho nejdou dělat nějaké závěry.

Chápu to dobře, že tito hráči stále zůstávají členy svého mateřského oddílu, ale jen startují za tým Náchodska?
Přesně tak. Ti kluci k nám jezdí jenom na trénink, hrají za své mateřské oddíly plus čas od času si o víkendu jedou za Náchodsko odehrát mini-turnaj. Přesun do Náchoda budeme s vybranými kluky, rodiči i mateřským klubem případně řešit až od kategorie mladších žáků, kde chceme už kluky zapracovat do systému Sportovních tříd na ZŠ Plhov.

Závěrem si ještě dovoluji pozvat všechny zájemce o mládežnický fotbal v lednu do Plechárny, kde se 20. 1. (U13), 21. 1. (U14), 27. 1. (U10), 28. 1. (U9) uskuteční čtyři halové mezinárodní turnaje, na které jsou přihlášeny velmi kvalitní týmy z Česka (Pardubice, Viktoria Žižkov, FK Jablonec), Slovenska (Senec) a z Polska (Polonia Swidnica, Bielawianka Bielawa).

Autor: Michal Rojšl

11.1.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Speciální pedagogové 26 000 Kč

Speciální pedagogové ŠKOLNÍ SPECIÁLNÍ PEDAGOG/PEDAGOŽKA. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 26000 kč, mzda max. 34000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní poměr na dobu určitou (1 rok), další pokračování po vzájemné dohodě. Místo vhodné i pro osoby zdravotně znevýhodněné, osoby se zdravotním postižením a absolventy., Plný úvazek s možností zkráceného., Požadavky: magisterské vzdělání v oboru školní speciální pedagog., Zájemce prosíme, aby zasílali pracovní nabídky s životopisem pouze při splněné kvalifikaci na e-mail: info@zshrbroumov.cz. Pracoviště: Základní škola hradební, broumov, Kostelní náměstí, č.p. 244, 550 01 Broumov 1. Informace: Vladimír Vondrouš, .

Výroba - Výroba Strojírenští technici projektanti, 25 000 Kč

Strojírenští technici projektanti, konstruktéři KONSTRUKTÉR/-KA. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní poměr na dobu neurčitou. Nástup dle dohody. Pozice je vhodná i pro osoby zdravotně znevýhodněné a osoby se zdravotním postižením s max. 2. stupněm invalidity., Náplň práce: obsluha výrobního zařízení; příprava surovin a odlévání výrobků z polyuretanu ručním a strojním litím; opracování výrobků, kontrola., Požadavky: vzdělání se strojírenským zaměřením; znalost konstrukční činnosti SolidWorks, AutoCad, AutoCam; výhodou znalost konstrukce forem., Nabízené výhody: dlouhodobé zaměstnání, příspěvek na stravování, možnost vzdělávání a příležitost k profesnímu i osobnímu rozvoji, mzda v závislosti na délce praxe, pružná pracovní doba., Kontakt - paní Hojná Svatava; 778 538 238; e-mail: hojna@strojtex.cz (zaslání životopisu).. Pracoviště: Carbon design s.r.o., Hradecká, č.p. 315, 551 01 Jaroměř 1. Informace: Svatava Hojná, +420 778 538 238.

Obchod - Obchod Vedoucí prodejny, provozu 15 000 Kč

Vedoucí pracovních týmů v prodejnách VEDOUCÍ PRODEJNY. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní poměr na dobu neurčitou., Nevyučené zaměstnavatel zaučí. Zkušenosti s prodejem vítány., Nabízené výhody: stravenky, čtvrtletní odměny za splnění maloobchodního obratu, vánoční odměna., Kontakt zasláním životopisu na e-mail: j.motalova@coopdk.cz. Pracoviště: Coop dvůr králové n.l., družstvo - pracoviště, 549 07 Nahořany. Informace: Jana Motalová, +420 732 498 441.

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Mzdový účetní 25 000 Kč

Odborní účetní mzdoví MZDOVÝ/MZDOVÁ ÚČETNÍ. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Pracovní poměr na dobu určitou, jednosměnný provoz., Náplň práce: zpracování mzdové agendy cca 200 zaměstnancům., Požadavky: znalost mzdové problematiky, zákoníku práce a souvisejících předpisů, znalost práce MS Office (Excel, Outlook), Pohoda nebo Money, Zaměstnavatel nabízí: fixní plat 25 000 - 30 000 dle zkušeností, osobní ohodnocení 5 000 a více, příspěvek na dojíždění, růst v oboru personalistiky a účetnictví., V případě zájmu kontaktuje zaměstnavatele telefonicky, nebo e-mailem: Jindřich Zima, 736 442 434, jindrichzima@gmail.com.. Pracoviště: Force trade s.r.o. - pracoviště náchod, ul. dobenínská, Dobenínská, č.p. 2002, 547 01 Náchod 1. Informace: Jindřich Zima, +420 736 442 434.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Zraněného cyklistu odvezla z kruhového objezdu záchranka

Zraněného cyklistu odvezla z kruhového objezdu záchranka

Klíště. Ilustrační snímek.

Klíšťata útočí. Ucítila teplo

Babiš stavěl májku a velbloud se před dětmi nehrbil: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 25. dubna 2018.

V čele TIP ligy je Vítězslav Šolc starší

Náchodsko - Vítězem pátého kola TIP ligy Náchodského deníku se stal VÍTĚZSLAV ŠOLC st. (NA0010). O jeho prvenství rozhodlo nejen nadprůměrných devatenáct bodů, ale také dobře tipnutá Supertrefa. Na devatenáct bodů totiž kromě Vítězslava Šolce staršího dosáhli další tři hráči, tipér z Machova však byl nejblíže Supertefě.

Brněnský Hattrick rozhodl první barážové utkání až v prodloužení

Náchodsko - Náchodští florbalisté vstoupili do závěrečných bojů o postup do první ligy. V sérii hrané na tři vítězné zápasy však po úvodním klání na hřišti soupeře ztrácejí.

Dopadení nizozemských agresorů a přes dvě promile po dvou pivech: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 24. dubna 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT