VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nejman: Hodně si slibujeme od projektu Náchodsko

Náchod - Zatímco náchodský fotbalový A-tým bojuje v letošní sezoně v nejvyšší krajské soutěži, většina mládežnických celků nastupuje v celostátních ligách, což se odráží i v tabulkových umístěních jednotlivých družstev. „Na výsledky zase tolik nehledíme, pro nás je nejdůležitější, aby naši hráči rostli fotbalově,“ říká ONDŘEJ NEJMAN, vedoucí trenér mládeže v FK Náchod.

11.1.2018
SDÍLEJ:

FOTBALOVÝ ODDÍL FK Náchod rozjel pro talentované hráče ročníku 2008 z celého okresu nový projekt, ve kterém mohou hráči dojíždět na pravidelné tréninky do Náchoda.Foto: Archiv

Bilancování první poloviny sezony můžeme začít u staršího dorostu, který to nemá ve své soutěži vůbec snadné. Jak jste tedy s jeho podzimním vystupováním spokojeni?
Starší dorost jsme přihlásili do dorostenecké ligy a po půl roce vidíme, že se tam potkáváme s velkou kvalitou, což je pro fotbalový růst hráčů a jejich snadnější přechod do dospělého fotbalu, pozitivní. Výsledky nejsou takové, jaké bychom si všichni představovali a tým má určitě na to, aby se pohyboval ve vyšších patrech tabulky. Co trochu degraduje jeho výsledky, je skutečnost, že kluci musejí chodit vypomáhat dospělému béčku a ke konci podzimu dokonce museli zaskakovat i v dospělém áčku.

Co mladší dorost, splnil vaše očekávání?
U mladšího dorostu je to hodně podobné, jako u toho staršího. Díky posunům staršího dorostu směrem k dospělým týmům docházelo i u mladšího dorostu k posunům do toho staršího. Nevýhoda této kategorie je i to, že ji máme složenou z mladších hráčů ročníku 2002. Na druhou stranu je to pro ty kluky škola, a i proto na výsledky tak úplně nehledíme. Nás zajímá, jak se prezentují v samotných zápasech, aby se pomalu připravovali na dospělý fotbal. Konfrontace s týmy jako Sparta Praha, Hradec Králové, Pardubice, Teplice a další nám ukazuje, že na sobě musíme neustále pracovat a tréninkový proces směřovat stále více do rychlosti. Ať už práci s míčem, pohybové i rychlosti myšlení hráčů.

Můžeme přejít k žákovským kategoriím, kde je nejstarší kategorie U15.
Koncový ročník starších žáků U15 máme podle mého velmi dobře srovnaný. Kádr je kvalitní. Kluci absolvovali kvalitní letní přípravu, na hřišti vypadali velmi dobře, což se promítlo i do začátku soutěže, kdy vyhráli asi čtyři utkání v řadě. Pak ale přišel trochu útlum herní i výsledkový, ale potom se opět zlepšili. Zde opět nesledujeme primárně výsledky, ale hlavně individuální výkony a rozvoj jednotlivých hráčů a samotný herní projev týmu, protože toto je zlomová kategorie, kde si kluci otevírají dveře do „většího fotbalu“.

Takže je o kluky z Náchoda stále zájem?
Je a my jsme za to rádi. Sami je sledujeme, jak se prezentují nejen v mistrovských zápasech, ale i v krajských výběrech. V létě byli tři naši starší žáci (Gunar, Hrubý, Dostál) členy výběru Královéhradeckého kraje U15, který v Brně ovládl Olympiádu dětí a mládeže, což považujeme se veliký úspěch. Kam jejich fotbalové kroky povedou dál, záleží jen na nich, na jejich chuti se zlepšovat a jejich rodičích. My jim samozřejmě můžeme dát nějaká doporučení, ale sami víme, že pokud se chtějí prosadit výše, tak ten krok musejí udělat.

Co mladší kategorie U14?
U té jsme se trochu potýkali s nedostatkem hráčů ročníku 2004. Výsledky nebyly dobré, ale na druhou stranu sleduji progres jednotlivých hráčů po letním přesunu na velké hřiště. Jen pro příklad uvedu, že v létě jsme hráli přípravu s Trutnovem, prohráli jsme asi 16:0 a v mistráku jsme prohráli po velmi dobrém výkonu jen 2:0, takže tady je vidět velký posun, což nás samozřejmě těší.

U žáků nám zbývají ještě hráči U13. Co říci k jejich podzimu?
U kategorie U13 je kádr poměrně kvalitní, o čemž svědčí i fakt, že se kluci hodně objevovali v krajských výběrech, kde podávali slušné výkony. Paradoxně ale v mistrovských zápasech nepodávali takové výkony, jaké jsme očekávali. Věřím ale, že v klucích potenciál je, a když na sobě přes zimu zapracují, tak se dočkáme i posunu tabulkou vzhůru. Také u těchto hráčů registrujeme zájem větších klubů.

A můžeme se ještě krátce dotknout těch nejmenších?
U přípravek klademe důraz na to, abychom tam měli kluky připravené pro žáky nejen počtově, ale aby byli kluci pokud možno připraveni po stránce pohybové i technické. Rádi bychom, aby se pokoušeli do hry přenášet i základní herní návyky, které od nich vyžadujeme. Kategorie přípravek je ale především od toho, aby děti fotbal bavil, a na tréninky chodily prostě rádi. To se nám myslím daří i díky tomu, že se nám povedlo posílit trenérskou sestavu, takže dnes má každá kategorie svého trenéra i asistenta, za což jsme rádi. Hodně si také slibujeme od projektu Náchodsko…

…od jakého projektu? Můžete ho ve zkratce představit?
Letos se rozjel pilotní projekt u ročníku 2008. Jde o to, že talentovaní kluci týmů z regionu mohou jezdit do Náchoda na pravidelné tréninky, kde se vlastně ti nejlepší z celého okresu potkávají v jednom týmu. Věříme, že kvalita roste s kvantitou. Tým vedou Tomáš Strnad z Náchoda, Filip Novák z České Skalice a Štěpán Vacek z Hronova. Snažíme se o to, abychom byli v rámci celého regionu schopni spolupracovat v rámci rozvoje talentovaných kluků, než aby si je jednotlivé oddíly držely pod pokličkou, a ve výsledku není výkonnostní růst hráčů takový, jaký by si třeba sami zasloužili. Otevíráme se v rámci rozvoje hráčů dalším klubům, tréninky jsou otevřené a může se do nich zapojit kdokoli z trenérů. Pracujeme také na tom, abychom přivedli do Náchoda na semináře osobnosti z řad reprezentačních mládežnických trenérů (Vorlický, Kotal), což bezesporu přispěje k progresu myšlení nás trenérů, ale i celého fotbalu na okrese.

Ale když spolu budou jenom trénovat, to je přece nikam neposune?
Tady nejde jen o společné tréninky. Díky spolupráci s Hradcem Králové jsme dostali možnost s týmem Náchodska hrát mini-ligu přípravek, kde bychom se potkávali s Hradcem, Pardubicemi, Duklou, Boleslaví a dalšími ligovými týmy. Není to nic soutěžního, prostě se jen sjedou tyto týmy na jedno místo a poměří své síly.

To věřím, že by mohlo klukům v jejich fotbalovém růstu pomoct.
Také si to myslíme. Uvidíme, jaký to bude mít vývoj, ale v projekt věříme, protože v něm vidíme velký potenciál.

A ještě mi řekněte, jak se na to tvářili trenéři z ostatních oddílů?
Už proběhla první schůzka s trenéry z Velkého Poříčí, Červeného Kostelce a Nového Města nad Metují a dalšími, kde jsme jim náš plán představili a mělo to u nich pozitivní ohlas. Sami trenéři to kvitovali. Zatím máme za sebou pár tréninků a jeden mini-turnaj, takže z toho nejdou dělat nějaké závěry.

Chápu to dobře, že tito hráči stále zůstávají členy svého mateřského oddílu, ale jen startují za tým Náchodska?
Přesně tak. Ti kluci k nám jezdí jenom na trénink, hrají za své mateřské oddíly plus čas od času si o víkendu jedou za Náchodsko odehrát mini-turnaj. Přesun do Náchoda budeme s vybranými kluky, rodiči i mateřským klubem případně řešit až od kategorie mladších žáků, kde chceme už kluky zapracovat do systému Sportovních tříd na ZŠ Plhov.

Závěrem si ještě dovoluji pozvat všechny zájemce o mládežnický fotbal v lednu do Plechárny, kde se 20. 1. (U13), 21. 1. (U14), 27. 1. (U10), 28. 1. (U9) uskuteční čtyři halové mezinárodní turnaje, na které jsou přihlášeny velmi kvalitní týmy z Česka (Pardubice, Viktoria Žižkov, FK Jablonec), Slovenska (Senec) a z Polska (Polonia Swidnica, Bielawianka Bielawa).

Autor: Michal Rojšl

11.1.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 17 500 Kč

Prodavači v prodejnách POKLADNÍ / PRODAVAČ/-KA. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17500 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: Pracovní poměr na dobu neurčitou, plný pracovní úvazek s možností zkráceného (v případě zkráceného pracovního úvazku se jedná min. o 32 hodin týdně). Nástup možný ihned., Zaměstnavatele nabízí: stravenky, 5 týdnů dovolené, příspěvek na důchodové připojištění, benefitní cafeterie., Kontakt - p. Rybín Michal, tel.: +420 601 349 232, e-mail: michal.rybin@penny.cz (zaslání životopisu).. Pracoviště: Penny market s.r.o. - pracoviště police nad metují, Komenského náměstí, č.p. 110, 549 54 Police nad Metují. Informace: Michal Rybín, +420 601 349 232.

Výroba - Výroba Mechanici a opraváři 17 000 Kč

Mechanici a opraváři elektronických přístrojů MECHANIK/-ČKA ELEKTRONIK/-ČKA (provozní elektrikář/-ka - údržbář/-ka). Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Mechanik/-čka elektronik/-čka na středisku údržba., Pracovní poměr na dobu určitou s možností prodloužení. Nástup možný ihned. Pozice je vhodná i pro absolventy/-ky. , Požadavky: vyučení v oboru elektro, znalost vyhlášky č. 50/1978 Sb., zkušenosti s opravami strojů a zařízení., Zaměstnavatel nabízí: 1 týden dovolené navíc, stravenky., Kontakt - Bc. Lepš Ondřej, personalista, tel.: 491 446 490, 604 211 467, nebo Ing. Peterková Tereza, personalistka, tel. 491 446 494, 604 527 636, e-mail: personalistika@atas.cz. Pracoviště: Atas elektromotory náchod a.s., Bratří Čapků, č.p. 722, 547 01 Náchod 1. Informace: Ing. Peterková, Bc. Lepš, tel: 491446494, 604527636, +420 491 446 490,604 211 467.

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Účetní 130 Kč

Účetní všeobecní POMOCNÁ/-Ý ÚČETNÍ - VŠEOBECNÁ/-Ý, MZDOVÁ/-Ý ÚČETNÍ. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 130 kč, mzda max. 150 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní poměr na dobu neurčitou, zkrácený pracovní úvazek na 25 hod. týdně. Nástup možný ihned., Náplň práce: zpracování podkladů pro vedení podvojného účetnictví, zpracování mezd., Zaměstnanecké výhody: stravenky., Kontakt - p. Jirka Radek, tel.: +420 736 769 015, e-mail: r.jirka@jirkaspol.cz (zaslání životopisu) nebo osobně na adrese provozovny Zbečník 354, Hronov.. Pracoviště: Jirka a spol., s.r.o., 549 31 Hronov 1. Informace: Radek Jirka, +420 736 769 015.

Výroba - Výroba Mechanici a opraváři osobních automobilů 20 000 Kč

Mechanici a opraváři motorových vozidel AUTOMECHANIK/-ČKA. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 23000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní poměr na dobu neurčitou, plný pracovní úvazek., Kontakt zasláním životopisu na e-mail: kd01@seznam.cz. Pracoviště: Eidk trade agency spol. s r.o. - autoservis, třída T. G. Masaryka, č.p. 140, 552 03 Česká Skalice. Informace: Zdenka Ene, .


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

ZÁLOŽNÍK Náchoda Marek Srkal (u míče) v nedělním utkání na půdě Pěnčína-Turnova.

Kuneš: 'Mšeno mám zařazené jako nejlepší tým divize'

NOVOMĚSTSKÝ Roman Čopík dává vítězný gól svého týmu v sobotním domácím utkání s Hostinným.

Berger: „Zvu na dobré pivo, klobásu a fotbal“

FOTBALOVÉ PERLIČKY Z REGIONŮ
včera 16:36

Kariéra se chýlí ke konci. Koubský pracuje na stavbě jako dělník

Domů do Česka se dostane párkrát za rok. Když chce navštívit rodiče nebo děti, musí požádat šéfa o dovolenou. Přesto si bývalý obránce Zlína Jiří Koubský nestěžuje. Na život ve Švýcarsku, kde s přestávkami působí už třináct let, si pětatřicetiletý fotbalista zvykl a návrat na Moravu zatím odkládá.

včera 14:50

Snad jsem přispěl k současné úrovni, říká končící legenda MFK Vyškov Hodinář

/ROZHOVOR/ V utkání z posledního jarního kola Moravskoslezské ligy s Petřkovicemi vyběhl na trávník v 87. minutě a s krátkým nastavením hry to byly jeho poslední chvíle v dresu Vyškova, který oblékal dlouhých dvanáct let. „Bylo to krásné období, ale teď se chci věnovat svým koníčkům a profesním záměrům, včetně studia,“ říká David Hodinář, dlouholetá opora MFK Vyškov a v posledních dvou sezonách asistent trenéra Trousila.

ZAJÍMAVOSTI Z FOTBALU
včera 16:32

Cíl Viktorie? Obhájit titul a neztratit se v Lize mistrů

Když hrajete pravidelně evropské poháry, ve sbírce máte máte pět domácích titulů a navíc jste úřadující šampioni, tak i pro novu sezonu musíte mít ty nejvyšší cíle.

včera 14:29

Brankář Vaclík po přestupu do Sevilly: Škoda, že s Ronaldem jsme se minuli

/ROZHOVOR/ Loni se brankář Tomáš Vaclík přestupu do Benfiky Lisabon nedočkal, letos mu však přesun na Pyrenejský poloostrov vyšel. Zamířil do španělské Sevilly.

Mistři a účastníci 1. fotbalové ligy: Proklikejte si úspěchy všech týmů od 1912

/INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ Jak se dařilo vašemu oblíbenému týmu v nejvyšší fotbalové lize? Kolik dal gólů, kolikrát zvítězil, jak se umístil na konci sezony? Přinášíme data od roku 1912 až do letoška.

Blíží se start divizních soutěží. Diváky tradičně potěší i dopolední zápasy

Po českých pažitech se v nejbližší době nezačnou prohánět pouze hráči první nebo druhé ligy. Zkraje srpna totiž startují i divizní fotbalové soutěže – je jich klasicky pět, představí se v nich celkem osmdesát mužstev a hrát se bude o pět vstupenek do České, respektive Moravskoslezské fotbalové ligy. První kola fanoušky přilákají už 4., respektive 11. srpna dopoledne.

Radim Truksa: Loňská sezona se nesmí opakovat

/ROZHOVOR/ Fotbalový trenér Radim Truksa připravuje FK Čáslav na další divizní sezonu. Sám by si ještě rád kopnul do balonu za Vrdy v I. B třídě, ale jak sám řekl, jen proti některým soupeřům.

Juniorka? Mehanović normálně trénuje s týmem, říká Grygera

Dvaadvacet hráčů do pole a tři brankáři. Tolik fotbalistů momentálně čítá kádr Fastavu. Ševci po loňském průvanu letos v létě spíše konsolidovali kabinu.

Tabulka po 1.kole Z V R P S B
1. 1. FC Slovácko 0 0 0 0 0:0 0
2. Bohemians Praha 1905 0 0 0 0 0:0 0
3. SFC Opava 0 0 0 0 0:0 0
4. SK Sigma Olomouc 0 0 0 0 0:0 0
5. SK Slavia Praha 0 0 0 0 0:0 0
6. FK Jablonec 0 0 0 0 0:0 0
7. FC Baník Ostrava 0 0 0 0 0:0 0
8. AC Sparta Praha 0 0 0 0 0:0 0
9. FK Teplice 0 0 0 0 0:0 0
10. FC Fastav Zlín 0 0 0 0 0:0 0
11. FC Viktoria Plzeň 0 0 0 0 0:0 0
ZOBRAZIT CELOU TABULKU

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT