Nepřízni počasí se vzepřeli jen na Mezilesí

Náchodsko - Fotbalový Jopeco Okresní přebor mužů měl o uplynulém víkendu na programu své 11. mistrovské kolo. Z něj se však odehrál pouze jediný zápas, v němž Mezilesí po boji udolalo Stárkov.

31.10.2017

Ilustrační fotoFoto: Miloš Šálek

MEZILESÍ – STÁRKOV 3:2

Střetnutí celků ze suterénu tabulky začali lépe hostující fotbalisté. Už ve 3. minutě se k odraženému míči dostal Schreiber a překvapil domácího brankáře Škodu – 0:1. Radost na domácí kopačky přinesl ve 22. minutě Švika, když skóroval s přispěním teče hostujícího obránce – 1:1. Těsně před přestávkou pak šli domácí dokonce do vedení. Po pěkném přenesení hry se ve 44. minutě střelou z „první“ prosadil do protějšího rohu branky sváteční střelec Otman – 2:1. Takto také skončil první poločas. V tom druhém se domácí snažili dobýt branku hostí, a to se povedlo v 50. minutě Maixnerovi, který s přispěním obránce hostí dostal míč za záda stárkovského brankáře – 3:1. Potom mohl Maixner přidat pojistku, jenže proti byl mladý brankář hostí Gorgán. Nedáš-dostaneš se opět naplnilo a hosté z ojedinělé akce snížili v 55. minutě Urbanem na 3:2. Domácí se z této inkasované branky do konce utkání nevzpamatovali, z útlumu a trvalého tlaku Stárkova je vysvobodil až závěrečný hvizd rozhodčího.

Fakta – branky: 22. Švika, 44. Otman, 50. Maixner – 3. Schreiber, 55. Urban. Rozhodčí: Bouz – Nožka, Gieci. ŽK: 0:3. Diváci: 30. Poločas: 2:1.

Pro nezpůsobilý terén byly odloženy tyto zápasy: Červený Kostelec B – Dolany, Machov – Zábrodí, Meziměstí – Babí, Teplice nad Metují – Velichovky, Hejtmánkovice – Velká Jesenice, Hronov – Velké Poříčí B.

Rufer: Porazil jsem i otce oštěpařky Špotákové

Starkoč - Prakticky celý svůj život zasvětil sportu. Tím úplně prvním byl basketbal, postupně se nabalovala i další sportovní odvětví a díky svému zapálení „pobláznil“ sportem Starkoč, která z padesátí ročníků soutěží vesnických jednot slavila jednačtyřicet vítězství.

Studentské volby: Mladá generace by na Hradě radši viděla Drahoše

Broumov - V úterý 16. a středu 17. ledna proběhlo na středních školách po celé České republice II. kolo Studentských prezidentských voleb.

Silný vítr zatím mnoho škod nenapáchal. Hasiči vyjížděli hlavně k nehodám

Královéhradecký kraj - Kvůli hustému sněžení i silnému větru vydal pro čtvrteční den Český hydrometeorologický ústav hned několik výstrah. Vítr ale zatím žádné větší problémy nezpůsobil.

Sněžení, závěje, náledí i vítr. Meteorologové varují před nástrahami počasí

Meteorologové prodloužili výstrahu před silným sněžením až do dnešních 20:00. Hrozí především v severovýchodní části země. Ve vyšších polohách se mohou vyskytovat také sněhové jazyky nebo závěje. V celé zemi od dnešního večera do pátečního rána hrozí náledí. Stále také platí výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) před silným větrem pro dnešní odpoledne a večer.