Nováčci zahájili výhrou, Kostelec debaklem

Náchodsko - Úvodní kolo fotbalového krajského přeboru odehrála v neděli kompletní šestice týmů z Náchodska.

11.8.2008

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Tomáš Koníček

Jaroměř – Česká Skalice 1:0 (1:0). Po opatrném začátku z obou stran si první šanci vytvořila Jaroměř. Zleva pronikl do vápna J. Michálek, ale nedokázal přesně zakončit. V 10. min. vysunul Jakub Michálek Škodu, brankář Kasabov však včasným vyběhnutím za vápno jeho šanci zhatil. Jaroměř byla aktivnější a častěji se dostávala před vápno hostů. Příležitosti Škody, Jakuba Michálka i na druhé straně Sedláčka však brankou neskončily. Ve 40. mi. podnikla Jaroměř rychlý útok a po akci Škody, Svobody a Horáka dorážel do sítě Jakub Michálek – 1:0.

Do druhé půle nastoupila Česká Skalice se snahou vyrovnat. Jaroměř však hrála pozorně a nepouštěla hosty do větších šancí. V 62. min. sebral domácí Svoboda míč rozehrávajícímu Zákravskému, jeho střela z dvaceti metrů však skončila nad. Česká Skalice si postupně vytvořila převahu, větší šanci ale neměla. V 75. min šel do odkryté obrany domácí Svoboda, při střetu s brankářem Kasabovem upadl, z ruky rozhodčího uviděl jaroměřský hráč druhou žlutou kartu a domácí dohrávali o deseti. Chvíli na to šel sám na branku Skalice Škoda, brankář Kasabov ho mimo vápno fauloval a uviděl žlutou kartu. Škoda šel sám na brankáře i v 80. min., ale pálil vedle. Hosté proti deseti vystupňovali tlak, ale Jaroměř odolávala i nastaveném čase a po právu si připsala první tři body v krajském přeboru.

Police nad Metují – Rychnov nad Kněžnou 3:1 (2:0).
V úvodní čtvrt hodině byli domácí lepší a již v 10. min. se postavil k trestnému kopu Martinec a otevřel skóre utkání. Poté byl v Polici k vidění hodně neuspořádaný fotbal. V poslední minutě první půle zahrával další trestný kop Martinec a po jeho rozehrání Kincl poslal domácí do dvougólového náskoku

Ve druhé půli se domácí zatáhli a hráli na brejky. Dvacet minut před koncem to byl opět Martinec, který byl podepsán pod třetím úspěchem Police – 3:0. Následně však přišlo uspokojení domácích a dvě minuty po třetí brance hosté snížili na 3:1. Více však již Rychnovští v Polici nestihli. Také druhý nováček si tak připsal na úvod sezony cenné tři body.

Náchod–Deštné B – Nová Paka 0:2 (0:1).
Domácí nastoupili do utkání s hodně mladým kádrem, který s hosty držel půl hodiny vyrovnanou partii. Ve 29. min. však přišla první individuální chyba, kterou hosté potrestali Počtou. Jednobrankový náskok si pak Novopačtí vzali i do kabin.
Deset minut po změně stran se domácí dopustili druhé hrubé chyby v obranné fázi a také tu Nová Paka potrestala – 0:2. Ve zbytku utkání si již hosté své vítězství udrželi.

Broumov – Červený Kostelec 7:0 (4:0).
Druhé okresní derby bylo k vidění v Broumově, kde domácí začali hodně zhurta. Již ve 3. min. po chybě hostujícího gólmana se domácí ujali vedení 1:0. V 10. min. centroval do pokutového území Strelec a po dalším gólmanově zaváhání to bylo 2:0. Ve 14. min. se pěknou hlavičkou prezentoval Panny, jeho pokus však skončil nad. Ve 37. min. zvýšil na 3:0 Čihák, dvě minuty poté centroval před branku Šorfa a Čihák upravil na poločasových 4:0.

Také druhý poločas se hrál pod taktovkou Broumova. Šest minut po změně stran dovršil svůj hattrick Čihák, který upravoval již na 5:0. Na další gól se v Broumově čekalo do 81. min., kdy pěknou kombinační akci zakončoval Hitschfel – 6:0. Definitivní tečku udělal za utkáním v 87. min. Hanzlík, který vrátil do sítě míč odražený od břevna.

11.8.2008 VSTUP DO DISKUSE

Navštivte svou okresní redakci Deníku, kde najdete formulář pro vaše přání.

Vaše přání může zaznít v chrámu ve Vídni

Konec ledna bude patřit nadějím

Motocyklisté uzavírali sezonu dvakrát

Náchodsko - Každá ze dvou pořadatelských organizací bilancovala zvlášť.

Požár zcela zničil sklep

Broumov /OHLÉDNUTÍ/ - Broumovští profesionální a dobrovolní hasiči spolu s podnikovými hasiči VEBA Broumov byli v týdnu přivoláni do ulice Na Výsluní v Broumově. Došlo zde k výbuchu kotle v rodinném domě.

S prezidentem si Dostálová rozumí. Oba chtějí investovat

Východní Čechy - Ostře žluté sáčko, široký úsměv a blonďatá hříva, to jsou poznávací znaky Kláry Dostálové, díky nimž ji na povolebních setkáních v centrále hnutí ANO nelze přehlédnout.

Šachisté Náchoda střety se soupeři z Jaroměře nezvládli

Náchodsko - Krajský přebor šachových družstev přinesl ve svém čtvrtém kole první okresní derby. V něm se střetla náchodská rezerva s jaroměřskou Jiskrou, která si nakonec připsala hodně hladké vítězství.