„Na podzim jsme měli velké problémy s kádrem, třeba v utkání s Probluzí jsem měl sedm hráčů áčka, takže je museli doplnit dorostenci, kteří ale už měli v nohách svůj zápas,“ říká JAN JÁNSKÝ, trenér Nového Města nad Metují.

Sice jste po podzimu v horní polovině tabulky, vyhráno ale určitě ještě zdaleka nemáte, souhlasíte?
Každopádně, protože když se člověk podívá do tabulky, od sestupových příček máme v případě tří padajících týmů pouze sedm bodů, což není vůbec žádná jistota.

Nové Město mě v I. B třídě trochu připomíná Červený Kostelec v I. A třídě. Oba týmy jsou schopné odehrát vynikající utkání, ale také zbytečně body rozdávat. Jak zamezit takovýmto výkyvům?
My máme problém s kádrem, který za prvé tvoří hodně vysokoškoláků a za druhé ho brzdí zranění. Byli jsme tedy hodně odvislí od toho, jak nám může vypomoci dorost. Třeba v utkání s Probluzí jsem měl sedm hráčů áčka, takže je museli doplnit dorostenci, kteří ale už měli v nohách svůj zápas.

Z našich rozhovorů vím, že vám na podzim chyběly nějaké opory. Je reálné, že byste měli být na jaře ještě silnější?
Chyběl nám Petr Zelený, který od druhého kola nehraje, což je velmi citelné oslabení. Problémy se zdravím má další hráč základu Joneš, Lichter byl brigádně pryč, pak se k tomu přidal i Valášek. Postupně se ale kluci dávají dohromady, takže věřím, že v jarní části bychom mohli být silnější.

Jaká zimní příprava čeká Nové Město?
Nechystáme nic speciálního, budeme se připravovat doma v Novém Městě, kde máme k dispozici umělou plochu. Chtěli bychom také absolvovat nějaké kratší soustředění. Co se týká herní stránky přípravy, tak se asi žádného zimního turnaje nezúčastníme, přesto bych si představoval před začátkem jara odehraných zhruba sedm přípravných zápasů.