Nové Město se vrátilo se na vítěznou vlnu

Náchodsko - Fotbalový okresní přebor mužů měl o minulém víkendu na programu poslední podzimní kolo.

3.11.2008

Ilustrační fotoFoto: Radek Pavlík

Nové Město rychle zapomnělo na porážku s Machovem a v přestřelce z Hejtmánkovicemi uspělo. Božanov sice díky bodu opustil poslední příčku tabulky, ale ve svém víkendovém utkání vedl už 2:0, aby nakonec doma s kosteleckou rezervou pouze remizoval. Velké Poříčí drželo pevně tři body až do poslední minuty, ve které hosté z Hejtmánkovic srovnali na konečných 1:1.

Velké Poříčí – Hejtmánkovice 1:1
Oboustranně vyrovnané utkání, domácí se dostali do vedení, které si s přehledem hlídali. Když už to vypadalo, že tři body zůstanou v Poříčí, tak v nastaveném čase hosté ze standardní situace šťastně vyrovnali.
Fakta – branky: Vladimír Šimek – Petr Strazzer. Rozhodčí: Jakub Svoboda, Jan Gieci. ŽK: 1:5. ČK: 1:0. Diváci: 63. Poločas: 1:0.

Provodov – Martínkovice 5:1
První šanci měl už ve 2. min. domácí Skořepa, ale jeho pokus zneškodnil brankář hostí. Domácí si vytvořili územní převahu, ale na gól se čekalo až do 23. min., kdy Skořepa vybídl Frice a domácí vedli 1:0. Tato dvojice si pro velký úspěch spolupráci zopakovala i o pět minut později a domácí vedli 2:0. Dobrý výkon Provodova v první půli podtrhl povedeným trestným kopem Chytrý – 3:0.
Druhý poločas se tomu prvnímu velmi podobal. Nejdříve Malý upravoval již na 4:0 a potom Bensch z voleje zvyšoval už na 5:0. Po této brance domácí polevili a hosté zákonitě snížili na 5:1. Zbytek utkání se pak hrál v režii Martínkovic, další změna skóre ale už nepřišla. Ke korektnímu utkání přispěl svým nemalým dílem také rozhodčí Gieci.
Fakta – branky: Michal Fric 2, Jaroslav Chytrý, Ladislav Bensch, Robert Malý – Jan Slezák. Rozhodčí: Jan Gieci, Tomáš Rožnovský, Jakub Vítek. ŽK: 1:1. Diváci: 45. Poločas: 3:0.

Velká Jesenice – Machov 2:2
V utkání byli zpočátku aktivnější domácí. Převahu zúročili v 25. min, když si na přímý kop naběhl za obranu Lauermann a hlavou otevřel skóre utkání – 1:0. Ve 35 min. Vl. Čech ve vápně domácích obešel několik hráčů, následně byl faulován a nařízenou penaltu sám s přehledem proměnil – 1:1. Ve druhém poločase měli mírně navrch Machovští, ale jejich střely končily buď mimo nebo v náručí brankáře. Na druhé straně si s nebezpečnými centry poradil gólman Purtig. V 78. min. si na rohový kop Vojtěcha nejvýše vyskočil Vl. Čech a hlavou poslal hosty do vedení – 1:2. Zdálo se, že si Machovští vítězství již pohlídají, ale o dvě minuty později svojí nekoncentrovaností při rohovém kopu neuhlídali Vojtase a ten opět hlavou srovnal na konečných 2:2.
Fakta – branky: Vít Lauermann, Miloš Vojtas – Vladimír Čech. Rozhodčí: Martin Pálka, Petr Jansa, Jiří Prokeš. ŽK: 2:1. Diváci: 70. Poločas: 1:1.

N. Město – Hejtmánkovice 6:3
Po nevydařeném utkání v Machově domácí jiný výsledek než vítězství nebrali.
Začátek zápasu se jim však nepovedl. Důrazná hra hostí slavila úspěch hned v úvodu, kdy se po brance J. Bohanského ujali vedení. Na domácích byla znát značná nervozita a nedokázali proměnit jasné gólové šance. Částečné uklidnění přinesla až vyrovnávací branka M. Lichtera po rohovém kopu a následující druhý gól v síti hostí z kopačky Petra Zeleného. Domácí MFK po této brance ovládlo hřiště, ale koncovka stále vázla. „Chytrý“ gól A. Valáška na 3:1 měl dát již potřebný klid, ale hráčům se nedařilo proměnit ani ty největší gólové šance.
Druhý poločas byl již poměrně vyrovnanou partií. Hosté se snažili zvrátit výsledek a jejich snaha znamenala snížení na 3:2. Po minutě však A. Valášek zvýšil na 4:2. Hosté se nepoložili a opět snížili na rozdíl jedné branky. Domácí po této brance zabrali, přitlačili soupeře na jeho polovině a přidali další branky. Gólovou přestřelku ve druhém poločase tak zvládli lépe domácí a před posledním podzimním zápasem si bezpečně drží první příčku.
Fakta – branky: Antonín Valášek 2, Michal Lichter, Petr Zelený, Vladimír Lelek, Jan Paďour – Jiří Bohanský, Dušánek. Rozhodčí: Miroslav Pavlů, Petr Vašíček. ŽK: 3:2. Diváci: 72. Poločas: 3:1.

Božanov – Červ. Kostelec 2:2
Domácí působili hlavně v prvním poločase fotbalovějším dojmem a po zásluze odcházeli do kabin s dvoubrankovým náskokem. Jejich soupeř ale po přestávce zabral, domácí mužstvo doslova zamkl na jeho polovině a vydřel bod. „Zasloužená remíza,“ dodal trenér Červeného Kostelce.
Fakta – branky: Daniel Hypšman, Petr Novotný – Martin Janko, Michal Skus. Rozhodčí: Lukáš Nožka, Miloš Hofman, Pavel Lokvenc. ŽK: 1:0. Diváci: 70. Poločas: 2:0.

Police n. M. – Mezilesí nehráno
Utkání v Polici bylo kvůli nezpůsobilému terénu odloženo. (pv, tk)

3.11.2008 VSTUP DO DISKUSE

Setkání s hejtmanem Královéhradeckého kraje.
41

NÁCHODŠTÍ florbalisté (v červeném) sehráli další dramatické utkání, v němž přehráli Telnici 6:4. V neděli je pak čeká šlágr podzimu, ve kterém hostí druhou Kopřivnici.

Florbalisté Náchoda prodloužili vítěznou šňůru

Videosouhrn SPECIÁL: Česko zpívalo koledy. Podívejte se

Ve stejnou chvíli zpívalo neuvěřitelných 125 tisíc lidí po celé zemi stejné vánoční koledy. Přinášíme vám speciální vydání videosouhrnu, díky kterému budete moci nasát vánoční atmosféru z mnoha míst najednou.

Hlasujte O nejkrásnější gól roku!

Královéhradecký krajský fotbalový svaz ve spolupráci s Deníkem vyhlásil soutěž O nejkrásnější gól roku 2017. O prvenství se uchází šestice hráčů.