Překvapivý konec znamenalo druhé kolo pro finalistu loňského krajského poháru, Jaroměř. Ta nestačila na účastníka I. B třídy z Bílé Třemešné. O překvapení se rovněž postaralo Nové Město nad Metují. Účastník I. B třídy si vyšlápl na dvě třídy výše postavený Broumov. Dál jde také Červený Kostelec a Česká Skalice. Kostelec přehrál Úpici a Česká Skalice zdolala doma po změně pořadatelství Mladé Buky.

Nové Město nad Metují – Broumov 2:0 (2:0). „Hráči se znovu přesvědčili o tom, že pokud každý plní svoje povinnosti a pracuje pro tým, jsme schopni sehrát kvalitní utkání i s celky z vyšších soutěží. Po vyrovnané dvacetiminutovce jsme si dokázali připravit několik příležitostí, dvě z nich se nám podařilo proměnit. Důležitý byl zákrok našeho gólmana, který v závěru prvního poločasu zneškodnil šanci hostí a zabránil brance „do šatny“. Po přestávce jsme úspěšně odolávali zvýšenému tlaku broumovských hráčů, škoda jen, že se nám nepodařilo skórovat z brejků do otevřené obrany. Jsem rád, že jsme utkání s týmem krajského přeboru zvládli, před zahájením mistrovských soutěží však musíme zůstat oběma nohama na zemi a s pokorou a plným soustředěním přistoupit k prvnímu utkání podzimu v Provodově,“ popsal průběh utkání domácí trenér Miloš Killar.
Sestavy – N. Město n. Met: V. Maur – Lanta, P. Zákravský, Kálmán, Pav. Zelený – Mervart (80. Darebník), A. Joneš, Růžička, Valášek – Paďour, Bauerfeind (77. F. Joneš). Broumov: Bohuška (46. Martin) – Mucha, Panny, Šimon, Hanzlík – Čihák, Pohl, Balín (46. Michálek), Schubert (37. Hušek) – Otta, Růžička.

Česká Skalice – Mladé Buky 2:0 (2:0). „Potvrdili jsme roli favorita. Utkání jsme rozhodli dvěma góly Voráčka už v prvním poločase. Bohužel se nám nepodařilo vstřelit branek více, ač jsme k tomu měli další příležitosti,“ stručně shrnul skalické vystoupení ve druhém pohárovém kole trenér Miroslav Vodehnal.
Sestava České Skalice: Čejchan (81. Tauchman) – Tolda, Kožený (46. Židík), Goll, Chmelík – Belák (77. Novák), Vít, Kuneš, Punar – Voráček, Suchánek.

Úpice – Červený Kostelec 1:4 (0:3). Červený Kostelec překvapení na úkor favorita nepřipustil. Hosté vstřelili brzký gól, který následně udal ráz dalšímu průběhu utkání. Krátce po první brance mohli přidal Kostelečtí hned druhou trefu, na tu si ale museli ještě chvíli počkat. I přes další neproměněné příležitosti odcházeli do poločasové pauzy hosté s tříbrankovým náskokem. Ve druhé půli popustili hosté uzdu své koncentrace, ale utkání a postup do dalšího kola si už vzít nenechali.
Sestava Červeného Kostelce: Macek – Bárta, Liška, Havlíček (70. Skus), Fišer – Kovačík (75. Barták), Škoda, Vlček (45. Hála), Janko – L. Hlava, Scholz (75. Vejrek).

Bílá Třemešná – Jaroměř 4:3 (3:2) na penalty. Utkání začalo zostra a hned v jeho úvodu si oba týmy vytvořily slibné šance. Ve 12. min. udeřili jako první domácí. Jaroměř v útoku lacině ztratila balón a rychlý brejk v podání D. Kubelky a Hažera zakončil druhý jmenovaný – 1:0. Jaroměř vzápětí vyrovnala z penalty Svobodou po faulu na Horáka – 1:1. V 16. min. se měnilo skóre znovu, to když se po faulu na D. Kubelku z penalty trefil kapitán domácích J. Kubelka – 2:1. Jaroměř přidala, vytvořila si tlak, ovšem její šance končily vždy většinou na vápně. Ve 34. min. jaroměřská obrana zaspala, Otradovský se na rohu vápna hezky uvolnil a nabídl skórování pro Hažera, jenž se nemýlil – 3:1. Ve 42. min. Jaroměř snížila. Přihrávku Horáka dokázal úhlu dotlačit do branky Huňák – 3:2.
Druhý poločas měl jasný průběh. Jaroměř přikovala domácí na jejich polovinu a měla jasnou převahu. Nadšeně bojující domácí a neschopnost prosadit se však dlouho nechávala stav nezměněn. Tlak Jaroměře sílil, domácí však hrozili z brejků, z nichž hned dva měly velmi blízko ke gólové pojistce. Zaslouženého vyrovnání se však Jaroměř nakonec přece jen dočkala. V 82. min. prošel Michálek středem hřiště a přihrál Huňákovi. Ten si s šancí již věděl rady – 3:3. V samotném závěru mohly oba týmy strhnout vedení na svou stranu, ale skóre se již nezměnilo. V penaltové loterii se pak přiklonilo štěstí na stranu domácích. V dresu Jaroměře své pokutové kopy proměnili Michálek, Svoboda a Ruprich, neúspěšnými exekutory a smutnými hrdiny utkání se pak stali Huňák s Horákem.
Sestava Jaroměře: Kejzlar (46. Schejbal) – Rejchrt, Svoboda, Hořínek, Huňák – Ruprich, Kašajík – C, Michálek, Böhm (65. Rosuschan) – Vít (46. Emlar), Horák.(jl, mr, zm)