Novému Městu chybělo štěstí, polické béčko si zastřílelo

Náchodsko - Opočno si z půdy Police odvezlo kanára, Nové Město spalovalo šance a proto nebodovalo.

27.8.2012

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/archiv

Do sobotního programu krajských fotbalových soutěží dospělých se z regionálních zástupců zapojila pouze dvojice. Zatímco béčko polické rezervy si v duelu s Opočnem s chutí zastřílelo, Nové Město nad Metují muselo spolknout hořkou pilulku v podobě porážky.

I. B TŘÍDA, SKUPINA A

Hostinné - Nové Město nad Metují 3:2 (2:2).

Začátek utkání byl z obou stran ve znamení nepřesností a mužstva spíše sondovala své možnosti. V 5. min. však přišel dlouhý nákop domácích do trestného území, nedůrazná novoměstská obrana propadla v osobním souboji a domácí se brankou D. Kracíka ujali vedení 1:0. Jejich radost však měla krátké trvání. V 7. min. vystihl Paďour signalizovanou přihrávku domácích a po sólu vyrovnal na 1:1. Po této brance hosté převzali iniciativu a začali se rodit i gólové šance. V 10. min. se za obranu domácího Tatranu dostal David, jeho oblouček však skončil vedle. V 18. min. lehký centr Davida našel zcela volného Valáška, jeho hlavičku však zastavila tyč domácí branky. Ve 20. min. nebezpečný útok Nového Města zakončoval David střelou těsně vedle. O čtyři minuty později si hosté vypracovali další gólovou šanci, ale tu domácí obrana se štěstím odvrátila. Domácí tým v této části hry hrozil jen ojedinělými útoky, těm ale scházelo zakončení. Ve 33. min. vystihl Vávra na polovině hřiště přihrávku domácích, vyslal do sóla Davida a ten dal druhý gól hostů 1:2. Deset minut před přestávkou, po dlouhém pasu domácích do vápna, došlo ke střetu brankáře Štěpa s domácím útočníkem, při kterém došlo ke zranění brankáře a do branky musel Maur. Ve 38. min. unikl domácí obraně Paďour, ale v jasné gólové šanci trefil jen břevno. Ve 43. min. domácí poslali opět dlouhý pas do vápna, kde vzájemný vzdušný souboj posoudili rozhodčí jako nedovolený a nařídili pokutový kop, který D. Nosek bezpečně proměnil a vyrovnal na 2:2. Ve 45. min. měli hosté ještě možnost jít do vedení, ale střela Davida z hranice velkého vápna skončila jen na břevně.

Úvod druhého poločasu se lépe povedl domácím, kteří si hned v 50. min. vytvořili gólovou šanci, ale únik L. Horáka brankář Maur zlikvidoval. Hosté odpověděli o devět minut později, když se po trestném kopu Srubjana dostal do tutovky Paďour, ale z malého vápna netrefil branku. V 63. min. domácí L. Horák kopal trestný kop a lehká střela ze třiceti metrů skončila v síti 3:2. Příležitost k vyrovnání měli hosté v 65. min., A. Lelek ideálně přihrál za obranu Paďourovi, ale ten svou šanci neproměnil. Hosté se sice snažili ještě zvrátit výsledek, vytvořili si několik šancí, ale střelecky se jim nedařilo a co prošlo na branku, pochytal výborný J. Horák. Utkání tak skončilo překvapivou výhrou domácích.

Sestava Nového Města nad Metují: Štěp (36. Maur) Darebník, F. Joneš, Vítek (65. A. Lelek), Vávra - Srubjan, Růžička, Valášek, David - Zákravský, Paďour.

I. B TŘÍDA, SKUPINA B

Police nad Metují B - Opočno 6:0 (3:0)

Polická rezerva na svého soupeře vlétla a ten nevěděl, kde mu hlava stojí. Už po pěti minutách to mohlo být 3:0, ale nebylo. Přesto se na úvodní branku nečekalo moc dlouho. V 16. min. se po akci Dušánka s Kollertem trefuje druhý jmenovaný 1:0. Domácí se pak střelecky odmlčeli, byť šance na zvýšení skóre rozhodně byly. Pět minut před pauzou našel Bergmannův centr Patakiho a ten zvyšoval na 2:0. Minutu před koncem prvního dějství byl v pokutovém území sražen Čermák, hostující hráč vidí druhou žlutou a jde do sprch. Nařízenou penaltu navíc proměňuje kapitán Hečko 3:0.

I po změně stran domácí bušili do již oslabeného Opočna a přidávali další góly. V 52. min. protrhl střeleckou smůlu Dušánek a dává na 4:0. Pátý gól přidává o čtyři minuty později po rohovém kopu Pataki. Na konečných 6:0 uzavírá v 73. min. Dušánek.

Sestava Police nad Metují B: Tér - Bergmann, Pavlů, Švorčík, Hečko - Pataki, Čermák, Sivak, Kotrnec (70. Hlávka) - Kollert, Dušánek.