Účast na tomto doškolovacím semináři byla jednou z podmínek získání jednorázového příspěvku 2500 korun každému mládežnickému trenérovi, který je držitelem platné licence minimálně UEFA C a aktivně působí v klubu hrajícím jakoukoliv mládežnickou soutěž řízenou Okresním fotbalovým svazem Náchod.

„Někdy před třemi lety jsem na valné hromadě sliboval, že se pokusím sehnat peníze na trenéry z okresu, které pracují s mládeží. To se nám povedlo díky Krajskému fotbalovému svazu, bývalému i současnému hejtmanovi i krajskému úřadu, kterému jsme představili projekt na rozvoj mládeže,“ těší Petra Vítka, předsedu OFS Náchod. Podle něj byla letos poprvé šance získat příspěvek na trenéry, kteří se věnují dětem na té nejnižší úrovni. „Je to první vlaštovka a za ní musím poděkovat všem představitelům krajského úřadu, kteří tak dali jasný signál, že chtějí podporovat děti.“

Předseda OFS Náchod pak společně s trenéry sledoval ukázkovou tréninkovou jednotku v podání malých nadějí z Velké Jesenice, které si tentokrát vzali do „parády“ trenéři Míl s Francem. „Nechceme to pojmout tak, že bychom vás sem přijeli školit, učit a říkat, jak se to má dělat nejlépe. Určitě si ale řekneme zásady stavby tréninku těchto nejmenších dětí, aby se nám podařilo v dohledné době vychovat co nejlepší hráče pro dospělý fotbal,“ obrátil se hned v úvodu vzorové tréninkové jednotky na přítomné trenéry Jan Míl.

Ten poté nejprve s Danielem Francem děti formou několika her pořádně rozehřáli, a poté se vrhli na ukázkový trénink, během něhož se malí caparti mohli přetrhnout, aby se trenérům předvedli.