Pořadatelé připravili hrací systém každý s každým s tradičním dvoubodovým hodnocením, které už se ale většinou nepoužívá. Za vítězství bere tým 2 body, za remízu si připočte jeden a za porážku nedostane nic. „Myslíme si, že dvoubodový systém je vyrovnanější a pro diváky i hráče atraktivnější," prohlásil Stanislav Juríček z pořádajícího sdružení.

Turnaj starých gard byl proto vyrovnaný až do konce. V posledním zápase na sebe narazili fotbalisté FOSP Řešetova Lhota v čele s Marcelem Barešem, kteří nastoupili proti týmu Lázní Velichovek vedeným Martinem Kašpárkem.

FOSP měl obrovskou šanci vyhrát zápas i celý turnaj. Zhruba tři minuty před koncem vyrovnaného utkání šli dva hráči na jednoho, ale zbytečně se „ukličkovali". Jak to tak bývá, znovu platilo známé pravidlo: „Nedáš dostaneš". Z protiútoku vstřelily Velichovky vítězný gól, který mohl vést i k celkovému triumfu. Jenže lázeňský tým dosáhl stejného počtu bodů jako domácí Ležák. Když se ve vzájemném zápase zrodila remíza, rozhodoval větší počet vstřelených branek, který hovořil v poměru 16:11 pro Ležák.

Ležák tedy obhájil loňské vítězství, Velichovky byly druhé a třetí Řešetova Lhota. Na čtvrté příčce skončila Velká Jesenice, kterou do Skalice tradičně přivezl Jarin Pavlát přezdívaný „Bagio". V dresu Jesenice navíc nastoupil kmenový hráč Ležáku Stanislav Juríček. Páté místo obsadil tým Nalejto. „Podle mě předváděl nejlepší fotbal, ale ten se hraje na branky a ne na krásu," podotkl Juríček. Přesto je předposlední místo pro Nalejto kruté! Šestí byli hráči Dolan.

Nejlepším střelcem turnaje se stal Jarda Prouza z Velké Jesenice, který dal sedm ze 16 branek svého týmu. Nejstarším hráčem byl vyhlášen jednapadesátiletý Rudolf Ságner, jenž nastoupil za Ležák. Kuriózní situace nastala při vyhlášení nejlepšího brankáře, kterým pořadatelé pravidelně vyhlašují gólmana s nejnižším počtem inkasovaných branek. Protože František Daniel z „Řešetky" a Petr Černý z Velichovek dostali shodně jen sedm gólů, museli se o cenu rozdělit.

Celý turnaj odsoudcovala dvojice „mlaďáků" Ladislav Bensch a Vítek Mladý, kteří ještě nesplňují hlavní podmínku pro aktivní start v turnaji starých gard.

„Chci poděkovat všem mužstvům za předvedené výkony na palubovce. Už se těšíme na další turnaj starých gard na hřišti Ležáku mezi Skalicí a Zájezdem, který se zde bude hrát na maloskalické posvícení v příštím roce," doplnil Stanislav Juríček.

(jah)