Hodně práce měl obhájce pohárového prvenství z Červeného Kostelce, který se na půdě účastníka I. B třídy z Malšovic hodně natrápil, nakonec ale přece jen postoupil.

Suverénně si naopak počínal na půdě Broumova ještě vloni účastník Divice C, Náchod. Překvapivě v pohodě prošli do dalšího kola fotbalisté Velkého Poříčí, kteří doma přehráli o dvě soutěže výše hrající Nové Město nad Metují.

Poslední regionální derby prvního kola bylo k vidění v Polici nad Metují, kde domácí potrápili favorizovanou Jaroměř, ta však nakonec přece jen vítězství urvala.

Broumov – Náchod 0:4

Hosté neponechali nic náhodě, od samého začátku Broumov přehrávali a zaslouženě postoupili do druhého pohárového kola.

Už ve 4. minutě nevyužil hostující Hlava špatnou komunikaci domácího brankáře se stoperem a minul prázdnou branku. Vzápětí se proti tvrdé střele hostů vyznamenal domácí brankář Drahorád. V 17. minutě přišla kombinační akce Náchoda středem hřiště. Míč se dostal od Malého přes Simona a Vaněčka až k Brichovi, jemuž gólovou radost zkazila zblokovaná střela. O minutu později se ale už bezbrankové skóre měnilo. Po dlouhém výkopu si míč našel Malý a jeho centr od brankové čáry uklidil hlavou do sítě Vaněček – 0:1.

Možná největší domácí šance zápasu přišla ve 23. minutě, kdy trestný kop Hečka těsně minul náchodskou branku. Ve 29. minutě se po autovém vhazování vřítil do broumovského vápna Malý, byl nedovoleně zastaven a sudí ukázal na penaltový puntík. Míč si na něj postavil Simon, jenže nedal, a neuspěl ani v následné dorážce. Pět minut před přestávkou narýsoval Simon kolmici za broumovskou obranu na Malého, u míče však byl dříve domácí brankář Drahorád, jehož špatný odkop našel jen Malého, a ten mu míč vrátil do opuštěné branky – 0:2. Ve 42. minutě střílel na druhé straně z velkého vápna domácí Šimon, Hladík ale jeho povedenou střelu vyrazil na roh.

Hosté pak zápas definitivně zlomili na začátku druhé půle. Hned ve 47. minutě převzal míč po rychlém autu Szabo, předal ho Vaněčkovi, jehož střelu vyrazil Drahorád na roh. Po něm Brich zvýšil už na 0:3. Za další čtyři minuty centrovaný míč Malého sklepl Vaněček k Hlavovi, jenž upravil už na 0:4. V 80. minutě se do centru Chládka opřel z první Rojšl a jeho dobře mířenou střelu s námahou vytáhl Drahorád na roh. Za další dvě minuty se dostal Rojšl i do hlavičkového zakončení, tentokrát ale mířil nad domácí branku.

Police nad Metují – Jaroměř 2:3

Jaroměř zajížděla na horkou půdu Police s vědomím posledního vzájemného pohárového zápasu a také s tím, že domácí jsou velmi silní v ofenzivě.

A utkání pěkně zostra také začalo. Do první šance se dostal ve 3. minutě hostující Petráček, ale střílel vedle. O chvíli později zahrozili i domácí, kdy agilní Klapkovský střílel rovněž těsně vedle. V 8. minutě vystřelil Valášek a jeho bombu vytáhl s obtížemi domácí brankář nad svou branku. Ve 12. minutě měla Jaroměř obrovskou šanci. Kilevník přihrával pod sebe na Bana, ale ten nedokázal v dobré pozici zakončit. A tak udeřilo na druhé straně, kdy domácí vstřelili během tří minut dva slepené góly. Nejprve v 19. minutě prošel obranou hostí Semerák a vystřelil. Jeho odraženou střelu pak dorazil do prázdné branky Kudláček – 1:0. Ve 22. minutě to již bylo o dvě branky. Rozhozenou jaroměřskou obranu potrestal Bergmann, který dopravil míč do sítě skluzem – 2:0. Jaroměř tato situace nepoložila a snažila se s výsledkem něco udělat, ovšem do žádné vyložené šance se již do konce prvního poločasu nedostala.

Do druhého poločasu vstoupila Jaroměř velmi dobře a hlavně odhodlaně. Ve 49. minutě se rozehrávky trestného kopu za vápnem ujal Knap a jeho nepříliš prudkou střelu pustil domácí brankář za svá záda – 2:1. Tlak Jaroměře sílil a na domácí branku se valil jeden útok za druhým. Do dobré šance se dostal Valášek i Bano, ale neuspěli. Čtvrt hodiny před koncem se probil do domácího vápna Knap a vystřelil. Jeho střelu domácí brankář vyrazil před sebe, první dorážku ještě Vondrouš nezvládl, tu druhou však Bano ano – 2:2. V 80. minutě zahrávala Jaroměř další z mnoha rohů a odražený míč trefil v těžké pozici Müller – 2:3. Jaroměř se po tomto gólu trochu stáhla, ale byla dále nebezpečná. Snaha domácích o vyrovnání skončila vždy daleko před vápnem a za celý druhý poločas si nevypracovali žádnou vážnější šanci. Jaroměř mohla naopak přidat další branky. Definitivní pojistku mohl přidat v 89. minutě Valášek, který postupoval úplně sám na domácí branku, ale trefil pouze gólmana.

Malšovice – Červený Kostelec 0:1

Překvapivě hodně práce měl v prvním kole obhájce pohárového vítězství z Červeného Kostelce.

Favorit sice prvních pětadvacet minut nepustil domácí prakticky za půlící čáru, jenže nedokázal proměnit žádnou ze svých šesti vyložených šancí. Když domácí viděli kosteleckou bezzubost v zakončení, začali občas vystrkovat růžky i oni. Za první půli se ale domácí dostali do jediné nebezpečné situace, kterou jim navíc špatnou a laxní rozehrávkou nabídli sami Kostelečtí, skóre ale zůstalo bezbrankové.

Ve druhé půli se obraz hry nezměnil, hosté zahodili několik dalších vyložených šancí a v závěru za to mohli tvrdě pykat. V 80. minutě totiž Kostelečtí vyrobili hrubici a domácí šli sami na branku, z dohrávané situace pak ještě nastřelili tyč. V nastaveném čase naopak hosté vybojovali míč na půlce a po centru od postranní čáry poslal Kostelec do druhého pohárového kola Srkal – 0:1.

Velké Poříčí – N. Město n. Met. 3:1

Okresní derby přineslo ve Velkém Poříčí v první půli mírnou, leč neplodnou převahu favorizovaných hostů, kteří však už od 10. minuty prohrávali. To se postavil k trestnému kopu domácí Hubka a technickou střelou poslal Velké Poříčí do vedení 1:0. Ve 27. minutě však přišel zbytečný faul domácího Lokvence v pokutovém území a Srubjan se štěstím propálil z pokutového kopu Vacha – 1:1.

Nerozhodný stav vydržel až do 70. minuty, kdy trestný kop Hubky prodloužil Gois na střídajícího Sona, jenž opět převážil misky vah na domácí stranu – 2:1. Definitivní rozuzlení přišlo v 78. minutě, kdy domácí sehráli nádhernou kombinační akci. Vít vysunul Hurdálka, ten se v zakončení neukvapil, přiťukl pod sebe ještě Sonovi, a ten uzavřel na konečných 3:1.