Od soupeřů se divizní mládež vrací jen se dvěma remízami

Náchodsko - Divizní fotbalová mládež Náchoda odehrála další mistrovské kolo. Žákovské týmy ztroskotaly na žalostné koncovce, dorostenci v Pardubicích bodovali.

7.5.2009

Starší dorostenec Martin Malý (v červeném) se v Pardubicích netrefil, nahradil ho však Kováč, díky jehož trefě má Náchod bod.Foto: Zdeněk Majer

Starší dorost:

Fotbal Pardubice B – FK Náchod – Deštné 1:1 (1:0). V Pardubicích na tvrdém a nerovném terénu začali hosté aktivně. Míč měli častěji na kopačkách, ale kombinace se dařila jen po vápno. Domácí Náchodské přečíslovali jen nakopávanými míči na rychlé útočníky. Jedna chyba v první půli v obraně stačila domácím k tomu, aby prostrčili míč mezi hostující obránce a brejk s gólovou koncovkou byl na světě 1:0. Náchodští naopak Dobývalem nevyužili velkou šanci těsně před koncem poločasu, kdy střela mířila těsně vedle tyče.

Druhá půle byla ve znamení hodně nepřesností. Hrálo se většinou ve středu hřiště. Svoji aktivitu hostující fotbalisté korunovali po standardní situaci, kdy se hlavou trefil Kováč 1:1.

Martin Vrabec, trenér Náchoda: „Utkání skončilo spravedlivou remízou. Jakou váhu bude tento bod mít ukáží až další zápasy.“

Mladší dorost:

Fotbal Pardubice B – FK Náchod – Deštné 3:3 (2:2). Bohumil Pöpperle, trenér Náchoda: „Domácí hráli jednoduše v útočné činnosti, kde jim stačila jednoduchá kombinace a kolmá přihrávka za obranu, seběhnutí útočníků a ohrožení naší branky. Nám to dělalo hodně problémů. Pro nás bylo štěstí, že vždy, když domácí dali branku, my jsme v krátké chvilce dokázali vyrovnat Jardou Jarošem. V tomto utkání jsme hráli hodně složitě, ale hlavně jsme pokazily velké množství přihrávek. Musím pochválit kluky za bojovnost, kterou tyto nedostatky nahradily.“

Starší žáci:

FK Mladá Boleslav B – FK Náchod–Deštné 3:2 (3:0). Hned v první minutě šel sám na branku domácích Vaněček, ale nedal. Poté se hra vyrovnala a domácí dali postupně do poločasu tři laciné branky. Na to trenér Panenka o poločase zareagoval střídáními, což přineslo kýžený efekt. Druhá půle se hrála jasně v režii Náchoda, ten však ze svých třinácti šancí dokázal využít pouze dvě. Domácí se ve druhém poločase dostali za půlící čáru snad jen dvakrát, přesto už těsné vedení udrželi.

Jaroslav Panenka, trenér Náchoda: „První poločas jsme jednoznačně prošustrovali a dostali jsme zbytečné branky. Ve druhém poločase se hra výrazně zlepšila a pokud bychom tak hráli celé utkání, nemohli jsme v Boleslavi prohrát.“

Mladší žáci:

FK Mladá Boleslav B – FK Náchod–Deštné 1:0 (0:0). Pavel Holbík, trenér Náchoda: „Na stadiónu Astonka v Mladé Boleslavi se nám tradičně nedaří. K zápasu jsme odjížděli bez zraněného kapitána a vůdce družstva Vlasty Vlčka. Přes toto oslabení jsme ale zápas zvládli co se týče vypracování si brankových příležitostí, ale herně jsme se trápili a výsledkově jsme ho nezvládli. Na výsledku se podílelo několik opor. Pípek, Bachtík, Jaroš a hlavně Král neproměnili své samostatné nájezdy a vyložené brankové příležitosti a obránce Punar svými hrubými chybami připravil soupeřovi jediný gól. Kdybychom do poločasu vedli 4:0, nikdo by se nedivil. Jenže na kdyby se nehraje, a tak je třeba, aby hráči přistupovali k proměňování vyložených šancí zodpovědněji a v obraně nedělali hrubé chyby. V neděli hostíme v pro nás velmi důležitém utkání Chrudim, a tak doufám, že se hráči dají psychicky a morálně do kupy a zápas zvládneme.“

7.5.2009 VSTUP DO DISKUSE

Počítání volebních hlasů.

V hradeckém kraji vystavili voliči účet i architektům krajské koalice

Soňa Marková

Těším se na to, co mi život přinese nového, říká Soňa Marková

Triumf ANO, debakl levice, Bělobrádek uhájil křeslo o 173 hlasů

Královéhradecký kraj - Volby do Poslanecké sněmovny na území Královéhradeckého kraje de facto kopírovaly výsledek v celé České republice. Drtivým způsobem vyhrálo hnutí ANO, těžkou porážku utržily levicové strany.