KRAJSKÝ PŘEBOR

Jaroměř – Broumov 1:0 (0:0)

Jaroměř začala aktivně a hned v 7. min. měla velikou šanci. Trestný kop Čenovského však těsně minul růžek hostující branky. Ve 21. min. byl závar před broumovskou brankou, ve kterém dvakrát střílel Michálek. Ve 34. min. měl jedinou šanci v zápase Broumov. Po straně utekl Jaroslav Schubert a přihrál na úroveň penalty Soumarovi, jehož střelu však Ondráček chytil. O pět minut později přihrával na druhé straně Kašajík na Škodu, tomu ovšem chyběl k zakončení krok.

Ve druhé půli Jaroměř ještě přidala na tlaku. V 52. min. se uvolnil na vápně Holub a obstřeloval Bohušku. Jeho střela však skončila na tyči. V 59. min. kopala Jaroměř roh a hlavička Holuba jen těsně minula hostující branku. V 67. min. se probíjel ve vápně hostů Škoda a byl faulován. Nařízenou penaltu s přehledem proměnil Kašajík – 1:0. V 80 min. utekl Kašajík a ideálně přihrál Seifertovi, ten však hostující brankou přestřelil. V 88 min. mohl dát definitivní pojistku Škoda, ovšem z vyložené pozice trefil nadvakrát jen tyč.

Červený Kostelec – Dobruška 6:3 (4:1)

Divácky zajímavé utkání bylo k vidění v Červeném Kostelci, kde se domácím povedl vstup do zápasu. Už v 6. min. šli domácí Martínkem do vedení a o čtyři minuty později zvyšoval Lukáš Hlava už na 2:0. Když přidal ve 25. min. David Hlava třetí kosteleckou branku, zdálo se být rozhodnuto. Jenže Dobruška zbraně nesložila a Haškem po půl hodině zápasu snížili na 3:1. Poslední slovo však měli v první půli domácí, kteří ve 42. min. upravují Martinem Vítem na poločasových 4:1.

Pod dojmem výrazného vedení domácí v úvodu druhé půle polevili a po třech minutách je trestal Beneš. Když tentýž hráč přidal v 53. min. i svou druhou branku, dostal zápas nový náboj – 4:3. Tento budíček naštěstí pro domácí zafungoval, opět nahodili motory a střídající hráči Barták s Hundákem zápas zlomili – 6:3.

I. A TŘÍDA

Provodov – Nový HK 5:2 (1:2)

Od úvodní minuty byli domácí aktivnější, dobře kombinovali a v první dobré šanci se ocitl Khun, který těsně minul hostující branku. Za další dvě minuty se do dobré střelecké pozice dostal Belák, jenže přestřelil. V 18. min. po nedorozumění provodovské obrany s brankářem hosté z ojedinělého protiútoku otevírají skóre – 0:1. Inkasovaná branka domácí zmrazila a ve slabší desetiminutovce se hosté dostali dvakrát na dostřel Swaczyny, ten však svůj tým podržel. Po půl hodině hry se ale domácí nadechli, po trestném kopu trefil Nejman spojnici tyčí a odražený míč vrátil do sítě Khun – 1:1. V poslední minutě první půle ale domácí nepokryli rohový kop a Nový Hradec šel do kabin s vedením 2:1.

Od začátku druhé půle domácí svého soupeře zmáčkli a postupně si vytvářeli až drtivý tlak. V 55. min. se dostal odražený míč ke Khunovi, který vyrovnal na 2:2. Za další tři minuty se dostal Khun za obranu Nového Hradce, hostující bek ho nedovoleně zastavil ještě před šestnáctkou, následovala červená karta a přímý kop. Z něj Nejman trefil přesně šibenici – 3:2. Po další pěkné akci se dostal k míči v 63. min. Nejman a definitivně uhasil hostující naděje – 4:2. Deset minut před koncem pak dával po další krásné akci a vyšachování obrany Kuneš na konečných 5:2.

Sestava Provodova: Swaczyna – Tolda, Vejprava, Pfeifer, Chmelík – Kuneš, Nejman, Belák (67. Metzner), Fiedler (72. Macek) – Khun (82. Bek), Pařízek (86. Bogusz).

(jl, mr)