MFK NOVÉ MĚSTO NAD METUJÍ
(sestup z I. B třídy):
Jednoznačným cílem je postup zpět do I. B třídy. Trenér Jan Jánský si myslí, že Nové Město si nezaslouží hrát tuto soutěž. Kádr v přípravě značně omladili a ponechali jen zkušené opory mužstva a k nim se postupně zapracovali novicové Krejčí, Jánský, Mauer, Lelek, Licker, Pavel a Petr Zelený. K doplnění chtějí využívat také dorost. Kádr pak opustili Karel, Macháček a Otruba.

SOKOL STÁRKOV
(sestup z I. B třídy)
Chtějí hrát dobrý fotbal. Do mužstva přišel Diblík z Červeného Kostelce a cestu ven si našlo hned šest hráčů.

TJ VELKÉ POŘÍČÍ
(2. místo, 46 bodů)
Velkopoříčský kádr během léta výraznějších změn nepoznal, podařilo se jim aspoň vyřešit post brankáře. Do nové sezony vstoupí s cílem hrát v horní polovině tabulky.

SOKOL VELKÁ JESENICE:
(3. místo, 44 bodů)
Rádi by navázali na loňské výkony a pokusili se opět atakovat postupové příčky. Z kádru odešel Michl, který byl pilířem obrany. O nových hráčích teprve jednají. V přípravě sehráli několik vynikajících utkání, které zvládli vítězně, proto doufají, že své diváky nezklamou a ti budou chodit v tak hojném počtu, jako to bylo v minulé sezoně.

SOKOL HEJTMÁNKOVICE:
(4. místo, 38 bodů)
Chtějí hrát klidný střed a potrápit ostatní soupeře. V mužstvu skončil Klicnar.

JISKRA VEBA MACHOV
(5. místo, 29 bodů)
Rádi by hráli na špici tabulky. Odešel zkušený Bergr a na jeho místo přišli Kratochvíl s Klicnarem.

SPARTAK POLICE NAD
METUJÍ B

(6. místo, 27 bodů):
Jednoznačně chtějí bojovat o přední příčky. Trenér Jan Hotárek má k dispozici mladý kádr, o kterém si myslí, že může tyto cíle splnit. Kádr během léta nikdo neopustil, naopak se po zranění vrací zkušený Borna.

LOKO MEZIMĚSTÍ
(7. místo, 27 bodů):
Mužstvo omladili o šest až sedm hráčů především z vlastního dorostu, kterému se daří a hráči mají na to hrát mužskou soutěž. Z kádru naopak vyřadili hráče, kteří už nechtěli příliš pracovat. Cílem je atakovat horní příčky tabulky.

SOKOL MEZILESÍ
(8. místo, 26 bodů):
Budou spokojeni s pozicí uprostřed tabulky. Mužstvo během letní přestávky nikdo neopustil, do kádru naopak přišel zkušený obránce Michl z Velké Jesenice.

SOKOL PROVODOV
(9. místo, 25 bodů)
Kádr se před sezonou prakticky nezměnil, podstatná změna se však udála na trenérských postech. V letošní sezoně povedou tým Petr Zelený s Jiřím Bederkou. Cílem Provodova v letošní sezoně je hrát v první polovině tabulky.

SOKOL BOŽANOV
(10. místo, 24 bodů)
Jejich cílem bude především dohrát soutěž. To proto, že v loňské sezoně se jim postupně zranilo velké množství hráčů. V jednání mají asi tři nové tváře a kádr zatím nikdo neopustil.

JISKRA MARTÍNKOVICE
(11. místo, 19 bodů):
Po zkušenostech z loňska Martínkovičtí značně posílili. Sehráli tři přípravná utkání, z kterých vyvodili, že střed tabulky by toto mužstvo uhrálo. Nikdo neodešel, naopak přišli Pazil, Kmenc, Kon.

TJ ČERVENÝ KOSTELEC B
(postup z Okresní soutěže)
Mužstvo bude fungovat jako rezerva pro áčko. Představa trenéra je hrát střed tabulky.