Jak by také ne! Místní oddíl se v loňském ročníku výrazně prosadil v krajském poháru, v němž dokráčel až do finále. Tam sice podlehl dnes již diviznímu Převýšovu (1:5), přesto si vysloužil právo startu v celonárodním Ondrášovka Cupu. Už to je událost, na jakou jaroměřská fotbalová veřejnost léta čekala. Když se pak hráči, funkcionáři a fanoušci dozvěděli jméno svého soupeře pro předkolo, pořádně se zaradovali.

Ne snad, že by brali Dvůr Králové jako snadnou překážku, vzájemný souboj ale slibuje atraktivní a nevšedně sledovanou událost. Za prvé jde o derby klubů vzdálených od sebe 15 kilometrů. Navíc za Dvůr již delší dobu nastupuje řada odchovanců nebo rodáků z Jaroměře (Kilevník, Holub, Kořínek, Čenovský, Podolník, Gorol, Diviš). Stejný dres ke všemu okusili i nyní již navrátivší Schejbal, Huňák, Ruprich či Kašajík.

„Půjde opravdu o velkou událost pro celou Jaroměř a její sportovní fanoušky. Na zápas se moc těšíme a již od začátku letní přípravy se o tomhle utkání mluví,“ potvrdil svými slovy předseda Jiskry Jiří Lebedinský.
Jaroměř se s dvorským fotbalem utkává pravidelně na poli mládeže, muži navíc ještě v minulém ročníku soupeřili o body s rezervou divizního týmu. Už v té době byly jejich souboje pikantní. Navíc na jaře se oba celky přetahovaly o pozici nejlepšího jarního družstva I. A třídy. Dvoráci nakonec triumfovali, Jiskra v jarní tabulce skončila druhá.

Nyní ale půjde o zcela jinou záležitost, vždyť své áčko Dvůr do Jaroměře dlouho nepřivezl. Nyní se sem hráči těší i proto, že zdejší stadion v květnu obohatil zcela nový trávník, který patří k nejlepším v celém kraji. „Parádní hřiště je jedním z důvodů, osobně se ale těším na návrat do Jaroměře i proto, že zde mám spoustu kamarádů a známých. Zápas bereme vážně, domácí mají ve svém středu spoustu šikovných kluků,“ řekl jeden z nejzkušenějších Dvoráků Martin Kilevník.

Pokud očekávaný svátek nepokazí počasí, mohla by se v Růžovce sejít opravdu vynikající návštěva. Na své hráče se přijedou podívat i tradičně věrní fandové ze Dvora, zvlášť když klub přes léto výrazně posílil (Gorol, Šulc, Diviš, Čech). „Čeká nás velice silný soupeř, jehož kádr je samozřejmě lepší než náš. My ale nebudeme chtít prodat kůži lacino. Naopak bychom svým výkonem rádi přispěli k úrovni utkání a ke spokojenosti fanoušků obou družstev. Tímto bych zároveň rád pozval příznivce do hlediště,“ dodal Jiří Lebedinský.

Sobotní derby začne v Růžovce v 17 hodin a rozhodovat jej bude trojice rozhodčích Krupa, Bohatý, Martínek. (to)