Ono to jde! Srdce diváka v Provodově plesalo

Náchodsko - Krajské fotbalové soutěže mužů nabídly další mistrovské kolo, které se však převážně odehrálo na těžkých podmáčených terénech.

17.9.2017

Nové Město nad Metují - Vysoká nad LabemFoto: Zdeněk Mudroch

Hořice – Náchod 1:0

Pro první ztrátu bodů si dojel Náchod do Hořic, kde byl po celé utkání fotbalovějším týmem. Do první nebezpečnější šance se dostal v 11. minutě hostující Malý, který si narazil míč s Vaněčkem, jenže mířil vedle. O deset minut později se před domácími otevřela dálnice, za záchrannou brzdu ale včas zatáhli vracející se T. Vejprava s Nejmanem. V závěru první půle měli hosté další dvě šance, ale žádnou neproměnili.

A to se jim stalo osudným v 53. minutě, kdy centr do vápna uklidil za Hladíka hlavičkující Melichar – 1:0. Vzápětí hosté neproměnili dvě vyložené šance, na druhé straně pak zvonilo za Hladíkem břevno. A branková konstrukce zvonila pět minut před koncem i za domácím brankářem. Vyrovnání nepřinesl Náchodu už ani závěrečný tlak.

Nové Město n. Met. – Vysoká nad Labem 0:7

Za vytrvalého deště a na rozmáčeném hřišti nemohli domácí začít hůře. Už v 6. minutě chyboval jejich brankář, který neudržel míč v rukavicích a pro hostujícího útočníka bylo jednoduché ho dorazit do prázdné branky – 0:1. Hned o minutu později však mohli domácí srovnat, jenže Kollár v nadějné pozici místo střely jen nahrával a Klikar následně přestřelil. Poté následovalo one-man-show hostujícího Pražáka, který v rozmezí jedenácti minut vstřelil hattrick a v podstatě rozhodl o utkání – 0:4.
Deset minut po změně stran přidali hosté po rychlém protiútoku pátou branku a konečný výsledek uzavřel dvakrát hlavou skórující Bělka – 0:7.

Slavia HK – Červený Kostelec 1:2

Hosté vyrazili na zápas v jedenácti, jenže se jim ve 25. minutě zranil Koval, takže první půli dohrávali v deseti a s jednogólovým mankem. O to se postaral proměněnou penaltou domácí Knyrek. Do druhé půle už hosté nasadili dorazivší novou posilu Kaufmana, soupeře sevřeli na jeho polovině a zápas otočili ve svůj prospěch. Na 1:1 srovnával v 68. minutě Petr a tři body zajistil hostům čtvrt hodiny před koncem Liška – 1:2.

Jaroměř – Libčany 4:2

Před slušnou diváckou návštěvou se čekalo v Jaroměři na první branku do 26. minuty, kdy poslal domácí tým do vedení Valášek – 1:0. Radost z vedoucího gólu však Jaroměři vydržela jen chvíli, hned v následující minutě totiž srovnal skóre na 1:1 Libřický. Další branky si střelci na obou stranách schovali až do druhé půle. Hosty poslal do vedení po hodině hry Mokrý (1:2), jenže Jaroměř předvedla výbornou závěrečnou čtvrt hodinu. Nejprve Valášek svou druhou brankou srovnal na 2:2, aby v 81. minutě otočil výsledek střídající Škoda. Pečeť na jaroměřské vítězství dal v nastaveném čase Heidler – 4:2.

Hostinné – Náchod B 2:1

V první půli nejprve zněla na obou stranách konstrukce branky, a tak se na úvodní trefu čekalo do 38. minuty, kdy se po rohovém kopu prosadil domácí Šmucer – 1:0. Po hodině hry však náchodská rezerva zaslouženě vyrovnala. Moravec prolétl po pravé straně a prostřelil domácího Horáka – 1:1. Protože však chtěla obě mužstva vyhrát, hrálo se nahoru – dolů. V 70. minutě výkop domácího brankáře našel na pravé straně Vladeku, jeho centr pustil Jakoubek na zcela volného Maličkého a ten se trefil na zadní tyč – 2:1. V závěru měl Náchod drtivý tlak, vyrovnávací trefu z něj ale nevytěžil.

Sestava Náchoda: Weisser – Rorbach, J. Vejprava, Schärfer (36. Moravec), Bareš – Prokeš, Pípek, T. Vejprava, Šesler (46. Gois) – Málek (46. Výborný), Čisár.

Roudnice – Broumov 2:2, na penalty 3:2

V Roudnici se začalo pěkně zostra. V 9. minutě si vybrala slabší chvilku broumovská defenziva a domácí trestali – 1:0. Hned v následující minutě mohli přidat domácí pojistku, ale proti byl výborně chytající Drahorád. Vyrovnání stavu přinesl rohový kop a hlavička Hanzlíka ve 13. minutě – 1:1. Překlopit utkání zpět na svou stranu mohli domácí v závěru poločasu, gólman Drahorád však byl proti.

Roudnice se ale přece jen ujala vedení, a to deset minut po změně stran – 2:1. Broumov však dokázal i podruhé srovnat krok, v 63. minutě zužitkoval pěknou přihrávku M. Gago – 2:2. Pak ještě protáhl domácího brankáře pěknou střelou Němeček. O vítězi tak musely rozhodnout penalty, v nichž byli lepší domácí.

Sestava Broumova: Drahorád – O. Gago, Štejnar (46. Michálek), Panny, Němeček (81. Dostál) – Wilke, Šimon, Svoboda, Schubert (55. Novák) – Hanzlík, M. Gago.

Kobylice – Police nad Metují 3:0

Hosté odjeli bez pěti hráčů základu, přesto neodehráli špatný zápas. Ten ale nezačali nejšťastněji. Běžela 6. minuta, když Poličtí nedokázali odvrátit míč do bezpečí a faulovali před velkým vápnem. K trestnému kopu se postavil domácí Vávra a nemohl trefit lépe – 1:0. I v dalších minutách se hrál vyrovnaný fotbal, v němž měli možná trochu více navrch hosté. Jenže ti po půl hodině podcenili důslednost při bránění a Dítě krásnou střelou upravil na poločasových 2:0.

Po změně stran byla Police lepší, jenže jí nepřálo štěstí. Vik nastřelil břevno, Mucha tyč a neprosadil se z otočky ani Šolc. Jak se nakládá s šancí, ukázal Polickým domácí Dvořák, který čtvrt hodiny před koncem propálil po rohovém kopu vše, co mu stálo v cestě – 3:0.

Sestava Police n. M.: Gasiński – Vik, Řezníček, Jandík, Kollert – Semerák (79. Dunovský), Čermák (75. Sivak), Švorčík, Osiecki – Mucha, Šolc.

Třebechovice – Velké Poříčí 2:4

Hosté přijeli na velké třebechovické hřiště s respektem, čemuž odpovídal i opatrný úvod utkání. Až ve 22. minutě hosté podnikli rychlý brejk a Chmelíkův centr usměrnil do domácí sítě Son – 0:1. Pak se přesunula iniciativa na domácí kopačky a ve 35. minutě přišlo i zasloužené vyrovnání. Po rohovém kopu se míč nešťastně odrazil od Goise k domácímu Věříšovi, a ten srovnal na 1:1. Poříčí si však v závěru první půle vzalo vedení zpátky, když byl ve vápně sražen Dobýval a Zelený z penalty určil poločasové skóre na 1:2.
Druhou půli začali hosté velmi dobře. Ve 48. minutě přešel Dobýval přes tři protihráče, míč předložil Sonovi, a ten nezaváhal – 1:3. O chvíli později si oba role vyměnili. Son vybojoval míč, předal jej Dobývalovi, který upravil už na 1:4. Po hodině hry však domácí střelou z šestnáctky snížili na 2:4. Poté mohla ještě obě mužstva vstřelit po dvou gólech, skóre se ale už neměnilo.

Sestava V. Poříčí: Vacho – Zelený, Flaška, Fišer, Novák – Chmelík, Hubka, Kuneš, Gois – Dobýval, Son.

Doudleby – Česká Skalice 0:3

V Doudlebách bylo k vidění spíše bojovné utkání, v němž se domácí více věnovali výrokům rozhodčích, než hře samotné. Bezbrankový stav vydržel do 35. minuty, to se k trestnému kopu postavil Kožený a Skalice vedla 1:0. Pět minut po změně stran předvedli hosté pohlednou kombinační akci, na jejímž konci byl snajpr Valeš – 0:2. Na konečných 0:3 upravovali hosté Kozou šest minut před koncem zápasu po další oku lahodící akci.

Sestava Č. Skalice: Jakl – Koza (87. Novák), Kožený, Berger (86. Vik), Pšenička – Šrajbr, Voráček, Hanel, Panenka (88. Novotný) – Sedláček (72. Hánl), Valeš (88. Resler).

Provodov – Lípa nad Orlicí 7:7,nna penalty 4:5

Domácí nastoupili bez sedmi hráčů základní sestavy, což se také záhy projevilo. Po čtvrt hodině hry totiž hosté vedli 3:0 a Provodov byl zralý na ručník. Jenže pak se domácí zmátořili a třemi góly v rozmezí čtyř minut srovnali na 3:3. Závěr poločasu ale opět patřil hostům, kteří dvěma trefami odskočili na 3:5.

Provodovu nevyšel ani vstup do druhé půle, když v 70. minutě prohrával už 4:7. Ani to však domácí nezlomilo, třemi góly srovnali a dokonce sahali po vítězství. To však nakonec po penaltovém rozstřelu připadlo Lípě, neboť Provodov penalty neumí a prohrál v nich už podvanácté za sebou.

Sestava Provodova: Fähnrich – Bek, Kosinka (46. Zítko), Čtvrtečka Punar – Nožka, Goll, Kratěna, Kuru – Dudek (75. Voborník), Hlava.

17.9.2017 VSTUP DO DISKUSE

Čtveřice umělců vystavuje svá díla v galerii U přívozu

Naši prvňáci

Ve středu představíme prvňáky ze ZŠ Provodov - Šonov a ZŠ Suchý Důl

Vítězství vyfoukl domácím host

Česká Čermná - Vítězem šestého ročníku karambolového turnaje v České Čermné stal Milan Strnad před Martinem Kulhánkem a Janem Vlčkem.