Oslava trenérových kulatin se povedla

Náchodsko – Fotbalový Veba Okresní přebor mužů měl o víkendu na programu už své 25. mistrovské kolo.

26.5.2015

Náchodská rezerva (v bílém) se proti Dolanům nečekaně trápila.Foto: Zdeněk Majer

Teplice nad Metují – Velká Jesenice 2:2
V Teplicích se hrál zápas podprůměrné úrovně dvou týmů, kterým prakticky už o nic nejde. V první půli domácí dvakrát vedli, hosté ale vždy dokázali skóre dorovnat. Druhá pětačtyřicetiminutovka už pak žádný gól nepřinesla. „Jediným pozitivem těchto utkání je fakt, že dostávají příležitost dorostenci. Poděkování zaslouží diváci, že to vůbec vydrželi," říkal po utkání domácí hrající trenér Dušan Kalaš.
Fakta – branky: Tomáš Řeháček, Daniel Kohl – Jan Čermák, Tomáš Slabý. Rozhodčí: Martin Škoda, Lukáš Vlk. ŽK: 2:1. Diváci: 55. Poločas: 2:2.

Machov – Meziměstí 6:3
Do utkání sice vstoupili aktivněji domácí, jenže se nevyvarovali hrubky v obranné činnosti a pustili Meziměstí do vedení 1:0. Pak však domácí přidali, a během chvíle skóre otočili na 2:1. Hosté se ještě vrátili do zápasu vyrovnávací trefou na 2:2, jenže to už třímal pevně otěže zápasu ve svých rukou Machov. Ten ještě do poločasu přidal další dvě branky a do druhé půle šel s náskokem 4:2. Také po změně stran se hrál pohledný fotbal, ve kterém byli domácí lepším týmem. Machov po změně stran přidal ještě dvě branky, Meziměstí jednu, a tak zápas skončil tenisově 6:3.
Fakta – branky: Jiří Zima 2, Vojtěch Scholz 2, Michal Šváb, Tomáš Pich – Petr Šolc 2, David Choleva. Rozhodčí: Pavel Lokvenc. ŽK: 1:0. Diváci: 54. Poločas: 4:2.

Velichovky – Velké Poříčí 0:6
Marodka domácího týmu nabývá v poslední době neobvyklých rozměrů, někteří hráči museli nastoupit s nedoléčeným zraněním. Navíc přijel vedoucí tým soutěže z Velkého Poříčí, který začal dobře. Už v 8. min. vstřelili hosté za pomocí teče domácích zadáků vedoucí gól – 0:1. Poté se hra vyrovnala a kromě jedné šance hostujících hráčů byl téměř celý první poločas bez vážnějšího vzruchu. Bohužel další nešťastný moment pro domácí přišel úplně v samém závěru první půle. Bomba hostujícího hráče skončila na břevně, odkud se míč odrazil k volnému útočníkovi hostí, a ten bezpečně zvýšil vedení – 0:2. V 61. min. hosté zvýšili na rozdíl tří branek. I přes početnou marodku nesehráli domácí špatný zápas, ale poslední desetiminutovka se jim vůbec nepovedla a hosté třemi góly zvýšili na poměrně krutých 6:0. Domácí měli v závěru dvě šance na čestný úspěch, ale bezúspěšně.
Fakta – branky: Jiří Dobýval 2, Petr Závada 2, Michal Jansa, Michal Vít. Rozhodčí: Martin Pálka, Michal Tomášů, Linda Hejzlarová. ŽK: 0:1. Diváci: 100. Poločas: 0:2.

Červený Kostelec B – Česká Skalice 4:1
První půle nabídla v Červeném Kostelci hodně neurovnaný fotbal, hosté se uchylovali k nakopávaným míčům a domácím se tomuto způsobu hry lehce přizpůsobili. Až poslední čtvrt hodinu první půle domácí vrátili míč na zem, vytvořili si pár nebezpečných situací, branku ale dát nedokázali. Do druhé půle domácí prostřídali sestavu, pokračovali ve hře z konce první půle a tentokrát už vypracované šance dokázali proměňovat. Už za rozhodnutého stavu 4:0 domácí asi deset minut před koncem vyrobili hrubku, díky níž Skalice korigovala výsledek na konečných 4:1.
Fakta – branky: Ondřej Koval 3, Tomáš Martínek – Filip Novák. Rozhodčí: Michal Vaníček, Martin Škoda, Marek Klečák. ŽK: 2:1. Diváci: 80. Poločas: 0:0.

Mezilesí – Broumov B 9:3
Na Mezilesí přijel soupeř z Broumova, který se prezentoval pohlednou kombinační hrou. V sestavě hostů byla znát přítomnost hráčů, kteří měli zkušenosti s vyššími soutěžemi, nicméně domácí byli odhodláni dát svému trenérovi Davidu Bártovi, který slavil čtyřicátiny, dárek v podobě vítězství. Nakonec se to povedlo i s velkým přispěním Nožky, který zaznamenal hattrick.
Fakta – branky: Lukáš Nožka 3, Janoš Lazorka 2, Jan Otman, David Švika, Jan Vítek, David Vaněk – Jan Rolník 2, Vojtěch Kuchta. Rozhodčí: Petr Šolc, Lukáš Tůma. ŽK: 3:3. Diváci: 30. Poločas: 4:2.

Babí – Hejtmánkovice 3:1
Na Babí se v neurovnaném prvním poločase mění poprvé skóre v 7. min., kdy se prosazuje domácí Holbík. O sedm minut později ale hosté vyrovnávají na poločasových 1:1. Ve druhé půli se už hrál líbivější fotbal, v němž začínali přebírat iniciativu domácí. Ti jdou do vedení v 68. min. zásluhou hlavičky Davida – 2:1. O čtvrt hodiny později tentýž hráč upravuje na konečných 3:1.
Fakta – branky: Stanislav David 2, David Holbík – Ondřej Jirman. Rozhodčí: Jakub Vítek, Jakub Franěk, Sebastian Štelzig. ŽK: 0:1. Diváci: 40. Poločas: 1:1.

Náchod B – Dolany 4:1
Domácí rezerva v tomto utkání poprvé na jaře zklamala, naopak hosté překvapili. Domácí začali dle předpokladu aktivně a byli výrazně lepším mužstvem. Svou převahu dokázal Náchod využít už v 7. minutě – 1:0. I po inkasované brance zůstávali hosté zataženi do své ulity a vyráželi k ojedinělým, ale hodně nebezpečným brejkům. Krátce poté, co Náchod zvýšil na 2:0, se z přímého kopu trefil Ivan Tokar a bylo to poločasových 2:1. Hned po změně stran se domácí uklidnili třetím gólem z rohového kopu. Přijatelný výsledek mohli hostující fotbalisté vylepšit v 78. min., ale Všetečka penaltu po faulu na Kejzlara neproměnil. Chvilku nato přidali domácí hráči pojistku v podobě čtvrtého gólu.
Fakta – branky: Jan Plšek 2, Václav Pohl, Daniel Bohuslav – Ivan Tokar. Rozhodčí: Michal Tomášů, Tomáš Bouz, Lukáš Vlk. ŽK: 2:1. Diváci: 30. Poločas: 2:1.

PŘEDEHRÁVKA

Dolany – Česká Skalice 7:3
Fakta – branky: Radek Kroka 3, Josef Cipra 2, Jiří Berger, Jakub Všetečka – Miloš Frinta, Lukáš Hanuš, Jan Valeš. Rozhodčí: Jakub Vítek, Michal Vaníček, Jakub Franěk. ŽK: 1:1. Diváci: 24. Poločas: 4:2. (vo, mr, dop)

26.5.2015 VSTUP DO DISKUSE

Volební komise v Rožmitále u Broumova měla na strosti nejmenší okrsek na Broumovsku. S přenosnou volební urnou navštívily členky volební komise i manžele Žočkovy, pro které by kvůli vysokému věku byla návštěva volební místnosti náročná.
3

Manželé Žočkovi volili doma, komise za nimi přijela s přenosnou volební urnou

Volby v železničním muzeu "výtopna" v Jaroměři.
13

OBRAZEM: V Jaroměři volí mezi historickými vlaky

Do volební místnosti v centru Broumova mířili turisté s volebními průkazy

Broumov – Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR se dnes v osm hodin přehouply do druhého dne i ve volebním okrsku číslo šest, který sídlí ve Staré radnici na Broumovském náměstí. Za včerejšek odvolilo zhruba 37% evidovaných voličů.

Nová sezona začala už také výběrům

Náchod - První ze dvou venkovních turnajů okresních fotbalových výběrů kategorií U11 a U12 se odehrál ve Rtyni v Podkrkonoší a v Úpici.

V Náchodě volili Pavel Bělobrádek, Jan Birke i Soňa Marková

Náchod - Do volebních místností dnes zavítali i političtí matadoři - předseda KDU-ČSL a místopředseda vlády pro vědu a výzkum Pavel Bělobrádek, místopředseda ČSSD, poslanec a starosta Náchoda Jan Birke i poslankyně za KSČM Soňa Marková.