V normální hrací době totiž souboj divizních celků Náchoda a Trutnova skončil nerozhodně 1:1, v úvodech obou prodloužení se ale trefil domácí Zinke, čímž poslal Náchod do 1. kola proti Viktorii Žižkov.

Ta se v Bělovsi představí tuto sobotu od 17 hodin.

Jaroslav Panenka, trenér FK Náchod: „Do poháru jsme šli z plné přípravy a už před zápasem jsem předesílal, že to bude hodně těžké utkání, byť asi dost fanoušků očekávalo jednoznačný průběh. Jednoduché to ale v žádném případě nebylo, na druhou stranu ale musím říct, že jsme si to zbytečně zkomplikovali. V utkání jsme měli hodně mezer, v první půli to byla pasáž mezi 22. a 37. minutou, po změně stran pak přišla po dobrém začátku další hluchá pasáž, která vyústila zaslouženou trutnovskou penaltou. Po ní jsme byli rozhozeni, což mohlo vyústit v další gól. Zápas jsme chtěli rozhodnout v normální hrací době, to se ale podařilo až v prodloužení. Jsem rád, že jsme to nakonec zvládli, protože jsme sem chtěli dostat žižkovskou Viktorku, což pro nás bude další kvalitní tým do přípravy."

Miloš Dvořák, trenér MFK Trutnov: „Pro diváky určitě zajímavý zápas, protože i v prodloužení se hrálo nahoru, dolů. Na obou stranách se urodilo hodně šancí, vyznamenali se brankáři, střelci naopak propadali. Jinak to bylo celkem vyrovnané utkání, ve kterém jsme bohužel inkasovali hned zkraje obou nastavených časů. Myslím, že hru Náchoda výrazně oživili dva zahraniční hráči, kteří přišli na hrací plochu až v průběhu utkání."