Vloni jste se touto dobou připravovali na nejvyšší žákovskou soutěž, po ročním působení jste ji však opustili a nyní vás čeká žákovská divize. Jak byste zpětně zhodnotil vaše účinkování v žákovské extralize?
Postup do nejvyšší české žákovské soutěže se nám opět podařil po několika letech, díky svazu i oddílu byla soutěž finančně dobře pokryta a kluci tak měli možnost ukázat se mezi českou elitou. Hlavně jim to dalo obrovské zkušenosti, rozhodně to pro ně byla škola moderního žákovského fotbalu.
Zmínil jste, že se měli kluci možnost ukázat, sáhl po některém hráči jiný klub?
Jakub Poláček míří na sever Čech do Teplic, Roman Poláček a Lukáš Volný, kteří tady byli na hostování z Rychnova, jsou momentálně na ročním hostování v Olomouci, další dva rychnovští kluci Tomáš Petráček s Radkem Tichým jsou na hostování v Hradci Králové, na zkoušku do Hradce šel i Ota Pšenička. Všem bych přál, aby se v těch klubech uplatnili, pokud ne, můžou pokračovat tady v dorostu.
Při našem podzimním bilancování jste mi říkal, že vás více zajímá vizuální stránka týmu než body, změnil se váš postoj po skončení soutěže a následném sestupu?
Určitě ne. V mnoha případech naši kluci nezaostávali. Nebyli jsme týmem zalezlým na velkém vápně, který jen odkopává míče, protože na víc nemá. Bohužel v hodně zápasech rozhodly hrubé individuální chyby. I z pohledu ostatních klubů soutěže jsme nebyli hodnoceni jako špatný mančaft, sklidili jsme od nich pochvalu, že jsme se snažili hrát otevřený fotbal, což mě osobně potěšilo. Na druhou stranu ale musím přiznat, že fotbal, který hráli naši soupeři, byl často o krůček, v některých případech i o dva krůčky dál, než jsme byli my.
Kolik hráčů z loňského kádru budete mít k dispozici i letos?
Žákovské soutěže jsou velmi specifické v tom, že každý rok odchází hodně hráčů. Odešlo 15 kluků, takže z toho kádru, který vloni hrál žákovskou extraligu, nám letos pomohou asi čtyři nebo pět kluků. Osa mužstva by měla zůstat a zbytek bude doplněn dalšími kluky.
Z vlastních zdrojů?
Většinou ano. Měl by k nám přijít jen Jaroš z Broumova a na zkoušku je tady Málek z Kostelce nad Orlicí, ale jinak já prosazuji zásadu, že 65 – 70% musí být Náchodští, jinak to nemá cenu dělat.
Jak už bylo řečeno, nyní se připravujete na žákovskou divizi, jaké jsou vaše ambice zde?
Hrát do pátého místa, protože si myslím, že ročník 93 doplněný nejlepšíma 94 by měl hrát dobrý fotbal. Samozřejmě je nám jasné, že to nebude jednoduché, soutěž je sama o sobě hodně náročná, i když nebude tak ekonomicky náročná, jako byla žákovská extraliga.
Chcete hrát do pátého místa, kdo podle vás bude určovat tempo soutěže?
Protože Jablonec postoupil do extraligy letos, určitě bude hodně vysoko hrát Liberec i Olympia Hradec Králové. Rozhodně nebudou špatní ani hráči FC Hradec Králové a vždy jsem se těšil a opět se budu těšit na velmi pěkné zápasy s Chrudimí.
V jaké fázi přípravy se nacházíte nyní?
Přípravu jsme zahájili 16. července, trénujeme dvoufázově, v prvních čtrnácti dnech odehrajeme tři přípravná utkání s prvoligovými týmy – Pardubice, Jablonec nad Nisou a FC Hradec Králové. Teď v sobotu jsme odjeli na soustředění, kde strávíme asi pět dnů. Od pátku do neděle nás pak čeká výborně obsazený ČEZ Cup v Hradci Králové, kde bude kromě extraligových týmů i reprezentace Malty. První mistrovská utkání jsou pak na programu o víkendu 18. a 19. srpna.