Tabulku tak vede po první polovině sezony mužstvo Hejtmánkovic, které má však ještě dvě utkání k dobru. Podobně je na tom však i druhý Hronov a třetí Meziměstí. Až čtvrtý Červený Kostelec B odehrál porci všech podzimních utkání.

Na opačném pólu tabulky se krčí nováček ze Stárkova a hodně překvapivě také Machov. Na lepší podzimy jsou rozhodně zvyklí také fotbaloví fanoušci ve Velké Jesenici.

ČERVENÝ KOSTELEC B – DOLANY 6:1

Do posledního zápasu podzimu nastoupili domácí fotbalisté plni elánu, který se jim brzy vyplatil. V 19. minutě přetavil úvodní domácí tlak ve vedoucí gól Máslo – 1:0. Ihned po vstřelené brance museli však domácí stáhnout ze hřiště Vejrka, jehož nahradil starší dorostenec Kubeček. A právě on už ve 23. minutě navýšil skóre na 2:0. Tlak kostelecké rezervy ale nepolevoval a pět minut před přestávkou dával na poločasových 3:0 M. Marek. Po změně stran začaly Dolany více tlačit, ale po hodině hry je definitivně uzemnil čtvrtým gólem D. Marek – 4:0. Poté však domácí nepochopitelně přestali hrát, čehož Dolany vyžily ke snížení Kejzlarem – 4:1. Kostelec inkasovaná branka opět probudila, domácí nahodili motory a v 75. minutě dali D. Markem pátý gól – 5:1. Na konečných 6:1 upravoval v poslední minutě utkání nejlepší kostelecký podzimní střelec Malina.

Fakta – branky: 19. Máslo, 23. Kubeček, 40. M. Marek, 60. a 75. D. Marek, 90. Malina – 65. Kejzlar. Rozhodčí: Vítek – Nymsa, Hampl. ŽK: 0:4. Diváci: 30. Poločas: 3:0.

ZÁBRODÍ – MEZIMĚSTÍ 1:5

Utkání hrané na umělé trávě v Náchodě bylo prakticky po dvaceti minutách rozhodnuto. V 10. minutě totiž otevřel skóre hostující Šprinc a na 0:2 upravoval ve 21. minutě Šnábl. Domácí Čejchan sice po půl hodině hry korigoval na 1:2, jenže hostující Mucha vrátil o chvíli později hostům dvoubrankový náskok zpět. Ve druhé půlce zápasu měli domácí dvě velké šance, jenže selhali v zakončení, a tak opět přišlo na řadu pravidlo nedáš-dostaneš. V 56. minutě posunul hostující Smrček skóre už na 1:4 a na konečných 1:5 upravoval dvacet minut před koncem Kubeček.

Fakta – branky: 30. Čejchan – 10. Šprinc, 21. Šnábl, 36. Mucha, 56. Smrček, 70. Kubeček. Rozhodčí: Hummler – Saučuk, Franěk. ŽK: 2:0. Diváci: 10. Poločas: 1:3.

VELICHOVKY – TEPLICE NAD METUJÍ 1:4

V typickém ostrovním počasí začali domácí dobře a po kombinaci na hranici velkého vápna mířil už ve 2. minutě přesně Vít – 1:0. I nadále byli domácí lepší a tlačili se do vápna soupeře. Házenkářské obléhání hostující branky však hatila nepřesná finální přihrávka nebo nepřesná střelba. Hosté v první půli moc nebezpeční nebyli, ale z minima vytěžili maximum, když po akci z levé strany a následném centru dorážel ve 28. minutě hostující útočník do prázdné branky – 1:1. Druhý poločas však ovládli hosté a krátce po návratu z kabin Tepličtí vykombinovali domácí obranu a Š. Kalaš otočil vývoj zápasu – 1:2. Domácí byli ve druhé půli jak opaření a směrem dopředu toho moc nepředvedli. Hosté se dostali do herní pohody a podnikali nebezpečné výpady. V 71. minutě vsítili Kretschmerem třetí branku a bylo prakticky rozhodnuto. V závěru ještě hosté zahrávali trestný kop a D. Kalaš jím stvrdil výhru Teplic na konečných 4:1.

Fakta – branky: 2. Vít – 28. Řeháček, 47. Š. Kalaš, 71. Kretschmer, 85. D. Kalaš. Rozhodčí: Bareš – Tůma, Hampl. ŽK: 1:2. Diváci: 58. Poločas: 1:1.

VELKÉ POŘÍČÍ B – MACHOV 6:0

Po dvou nepovedených zápasech začalo Velké Poříčí ve velkém stylu a už v 18. minutě vedlo po dvou brankách Lelka a jedné Sona s Hlouškem 4:0. Všechny góly domácích přitom padly po krásných akcích a nebýt brankáře hostí Kaválka, tak poločasový výsledek 6:0, na nějž se domácí dostali po dalších dvou gólech Dobývala, mohl být ještě vyšší. Ve druhém poločase se šance kupily na obou stranách, domácí střelci se ale už odmlčeli a na ty hostující už před utkáním dolehl zimní spánek.

Fakta – branky: 6. a 12. Lelek, 14. Son, 18. Hloušek, 32. a 34. Dobýval. Rozhodčí: Gieci – Nožka, Tůma. ŽK: 1:2. Diváci: 35. Poločas: 6:0.

  1. Hejtmánkovice 11 9 1 1 41:16 28
  2. Hronov 11 7 2 2 55:27 23
  3. Meziměstí A 11 6 4 1 30:15 22
  4. Č. Kostelec B 13 7 1 5 36:26 22
  5. Babí 11 6 3 2 28:14 21
  6. Velké Poříčí B 12 5 5 2 33:18 20
  7. Teplice n. M. 12 6 2 4 33:30 20
  8. Velichovky 13 5 2 6 18:21 17