Plšek s Vaněčkem rozebrali Černíkovice

Náchodsko – Nedělní program krajských fotbalových soutěží mužů přinesl další problémy Broumovu a Červenému Kostelci.

10.5.2016

SPASITEL. Jiří Dvořáček (vpravo) zajistil Provodovu v 89. minutě vítězství 2:1 nad Kostelcem nad Orlicí.Foto: Zdeněk Majer

Broumov – Chlumec nad Cidlinou 2:3 (0:1). V Broumově byl v úvodu k vidění oboustranně opatrný zápas s mírnou převahou domácích. Poprvé se mohlo skóre měnit ve 29. min., kdy střela domácího M. Gaga skončila s přispěním hostujícího brankáře na břevně. Když se neměnilo skóre na straně jedné, měnilo se na té druhé. Prakticky hned z protiútoku prošli hostující hráči domácí obranou jak nůž máslem a Bareš otevírá skóre zápasu – 0:1. O chvíli později zkouší štěstí hlavičkující Rolník, ale míjí chlumeckou branku. Ve 39. min. utekl domácí Šimon po pravé straně, jeho centr našel ve vápně Chlumce M. Gaga, ten však míč do sítě neprotlačil. Tentýž hráč míří o chvíli později mimo tyče hostující branky.

Snaha domácích o vyrovnání slavila úspěch těsně po změně stran. Ve 48. min. se k trestnému kopu staví Růžička a podél zdi srovnává na 1:1. O pět minut později střílí domácí Rolník jen do boční sítě. Vzápětí však domácí chybují v defenzivě a Chlumec nemilosrdně trestá – 1:2. V té době už hosté hrají v deseti a za dalších pět minut dokonce v devíti, to jde po Hanušovi předčasně do sprch i Dušek. Domácí si však s přesilovkou nevědí rady, a tak přichází 63. min. a parádní Vopátkova rána, která končí pod břevnem domácí branky – 1:3. Broumov prahne po bodech, jenže Šimon pálí ze třiceti metrů těsně vedle. Nový náboj dostává zápas v 78. min., kdy si T. Mucha přebírá ve velkém vápně přihrávku od Svobody a snižuje na 2:3. V závěrečné desetiminutovce mají domácí tři šance na srovnání skóre, žádnou však nevyužili, čímž se opět o něco více propadli do sestupového bahna.

Provodov – Kostelec nad Orlicí 2:1 (0:1). Hru domácích nepříjemně v první půli ovlivňoval silný vítr, kvůli němuž se Provodov jen velmi složitě dostával na půlku Kostelce. Příliš fotbalového umu však v první půli nepředvedli ani hosté, a tak se hra přelévala od vápna k vápnu a zápas spěl k bezbrankové první půli. Až ve 43. min. napřáhl jeden z hostujících hráčů, jeho rána ve vzduchu nepěkně zaplavala, Vacho míč vyrazil jen před sebe a Kvasnička jej vrací do sítě – 0:1.

Do druhého poločasu domácí vstupovali s vidinou větru v zádech. Provodov přestal kombinovat na své půli a začal dlouhými nakopávanými míči ohrožovat branku hostů. V 63. min. se míč po standardní situaci odráží k domácímu Belákovi, který srovnává na 1:1. Domácí vycítili šanci, přidali na obrátkách a začali si vytvářet šance, jenže je nedokázali proměňovat. Štěstí se však nakonec přece jen k Provodovu otočilo čelem. V 89. min. po skrumáži před kosteleckou brankou doslova donesl míč za brankovou čáru důrazný Dvořáček – 1:2.

Červený Kostelec – Slavia HK 0:2 (0:0). V Červeném Kostelci se v nedělním podvečeru nehrála nijak strhující podívaná. Samotné utkání totiž nenabídlo příliš brankových příležitostí, a tak se už pomalu obě mužstva smiřovala s penaltovým rozstřelem. Pět minut před koncem utkání ale odmítl penalty hostující Chobotský – 0:1. Kostelec musel vrhnout všechny síly do útoku, což se mu v nastaveném čase vymstilo, když vítězství hostů podtrhl druhou brankou Brázda – 0:2.

Náchod B – Černíkovice 8:1 (5:1). Rozborku Černíkovic režírovalo duo Plšek – Vaněček. Tato dvojka poprvé úspěšně zakombinovala už po dvaceti vteřinách, kdy Plšek otevírá skóre zápasu – 1:0. O šest minut později si oba spolupráci zopakovali, jen si role vyměnili. Vaněček upravuje na 2:0. Uběhly další dvě minuty, kdy Plšek po přihrávce Vaněčka dává na 3:0. Poté se domácí střelci na chvíli odmlčeli, byť šance na další góly rozhodně byly. Postupně však v zakončení selhali Pípek, Vlček a dvakrát i Plšek. Ten si ale vše vynahradil ve 20. min., kdy kompletuje hattrick – 4:0. Po půl hodině hry hosté snižují, ale vzápětí přidává svůj druhý gól v utkání Vaněček a uzavírá účet první půle na 5:1.

Také po změně stran úřadovala především dvojice Plšek – Vaněček, byť se tentokrát už trefoval pouze prvně jmenovaný. Od 65. do 85. min. si Plšek zkompletoval druhý hattrick v utkání, čímž ho uzavřel na konečných 8:1.
Sestava Náchoda B: Ruffer – J. Vejprava, Poláček, Rorbach, Schärfer – Vlček (60. Berger), Říha (46. Král), T. Vejprava, Pípek (46. Klečák) – Vaněček, Plšek.

Police nad Metují – Smiřice 3:2 (3:1). Po mizerném podzimu zažívá Police velmi příjemné období. V neděli si dokonce vyšlápla na vedoucí celek skupiny H.

Lepší vstup do utkání měli sice hosté, kteří se už v 7. min. ujímají vedení – 0:1. Z něj se však Smiřice radují jen dvě minuty, na 1:1 srovnává Klapkovský. O devět minut později už jsou napřed domácí, na 2:1 otáčí zápas Valtera. Tentýž hráč pak po půl hodině hry zvyšuje na poločasových 3:1.

Po změně stran si domácí zápas hlídají, Smiřice se sice tlačí před polickou branku, jenže domácí odolávají. Hosté se druhé branky přece jen dočkávají, jenže to už běží 90. minuta zápasu a na vynucení si pokutových kopů už Smiřicím čas nezbyl – 3:2.
Sestava Police nad Metují: Kučera – Rieger, Šnábl, J. Kollert (85. D. Kollert), Řezníček – Jandík, Čermák (60. Salfický), Švorčík (78. Pataki), Klapkovský – Valtera (73. Hejnyš), Semerák (70. Bergmann). (mr)

10.5.2016 VSTUP DO DISKUSE

V Náchodě volili Pavel Bělobrádek, Jan Birke i Soňa Marková

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Martin Jiránek

Martin Jiránek: „Je vidět, že se lidem současný styl politiky přestal líbit"

Před volbami dali přednost rodině a vstoupili do svazku manželského

Janovičky u Broumova - Vhodit volební lístek do volební urny je úkon, který se neděje každý den.

AKTUALIZUJEME

Volební místnosti se zavřely. ANO jasně drtí své soupeře

Královéhradecký kraj - V pátek a v sobotu mají lidé možnost jasně se vyjádřit k budoucnosti Česka. Od 14 hodin, kdy začaly volby do Poslanecké sněmovny PČR, jsou otevřené volební místnosti a voliči až do sobotního odpoledne mohou rozhodovat, kdo zemi v následujících čtyřech letech povede.

Manželé Doležalovi z Náchoda volili v hlavním městě Švédska

Stockholm, Náchod - Eva a Michal Doležalovi z Náchoda měli cestu do Stockholmu naplánovanou už dlouho před volbami. "Nebyla nám však lhostejná naše budoucnost a pokud chci věřit v demokracii, je nutné, aby byla volební účast co nejvyšší," říká maminka třech dětí.

Svůj hlas hodil do volební urny jen pár vteřin před uzavřením volební místnosti

Božanov - Je krátce před čtrnáctou hodinou a do uzavření volebního okrsku zbývají tři minuty.