Červený Kostelec svůj cíl splnil

Červený Kostelec – Po velmi dobrém rozjezdu do soutěže půjdou do jarních bojů fotbalové I. A třídy hráči Červeného Kostelce z pátého místa a vizitkou šesti výher, pěti remíz a tří porážek. „Jsem přesvědčen, že se projevují herní zkušenosti a autorita Karla Havlíčka,“ říká PAVEL HOLBÍK, červenokostelecký lodivod.

Po slušném začátku soutěže jste nakonec po podzimu pátí. Vládne v Kostelci spokojenost či rozpačitost?
Cílem pro podzimní část bylo umístění do 5. místa. Vzhledem k malému bodovému odstupu na třetí místo a při pohledu na jarní rozlosování určitě převažuje spokojenost. Myslím, že na jaře určitě bude o co hrát.

Třináct obdržených branek je druhý nejmenší v soutěži, přesto si troufám tvrdit, že Kostelec není vyloženě obranný tým. Čím si toto dobré vysvědčení obrany vysvětlujete?
Jsem přesvědčen, že se projevují herní zkušenosti a autorita Karla Havlíčka. K tomu odehráli výborný podzim Bárta i Liška. Hlavně celá obrana má za sebou dvojici vyrovnaných a na podzim dobře chytajících brankářů Baláže a Macka. Slabinou je jen post levého obránce, na čemž se budeme snažit přes zimu zapracovat.

Obrannou část jsme probrali, větším problémem je ale v Kostelci asi ofenziva, ve které vám chybí vyložený kanonýr. Souhlasíte nebo to vidíte jinak?
Máte úplnou pravdu. Mít takového hráče, věřím, že jsme v tabulce na prvním či druhém místě. Bohužel takoví hráči jsou v dnešním fotbale velice nedostatkové zboží. Když už takového hráče v mužstvu máte, brzy vám ho sebere nějaký klub hrající vyšší soutěž a nebo samotný hráč podlehne své božskosti, přestane trénovat a brzy zapadne do průměru.

Kdy vyběhne Červený Kostelec k zimní přípravě a jakou formou ji absolvujete?
Přesné datum začátku zimní přípravy není ještě stanoveno, ale jako u většiny týmů to bude kolem poloviny ledna. Vzhledem k pracovním povinnostem většiny hráčů nepřipadá žádné soustředění v úvahu a forma zimní přípravy bude klasická, a to v podmínkách kolem kosteleckého stadionu. Taktéž kalendář přípravných zápasů se bude teprve dělat, ale určitě bychom se rádi zúčastnili podobného turnaje jako vloni, kdy jsme sehráli řadu kvalitních přípravných zápasů.

Jaroměř si prožila nejčernější sen

Jaroměř -Se dvěma vítězstvími, třemi remízami a devíti porážkami zakončili podzimní část fotbalové I. A třídy hráči Jaroměře, které čeká na jaře hodně záchranářské práce. „Osobně si myslím, že současný kádr, když se udrží pohromadě, na záchranu A–třídy určitě má,“ říká JIŘÍ LEBEDINSKÝ, předseda jaroměřského oddílu.

Předposlední místo jste si po podzimu asi ani v nejčernějších snech nepředstavovali. Kde vidíte hlavní příčiny této špatné vizitky?
Máte pravdu. Takovéto umístění jsme si před sezónou asi nikdo z nás nepředstavili ani v nejčernějším snu. Příčin bylo určitě víc, tu největší bych ale asi viděl v ohromné smůle, která nás během podzimu provázela. Vždyť polovinu zápasů jsme ztratili smolně vždy těsně před jeho koncem, nebo jsme nebyli schopni proměnit i ty nejvyloženější šance včetně neproměněných penalt ve dvou zápasech po sobě. Další velkou příčinu vidím určitě v přístupu některých hráčů k tréninkovému procesu a fotbalu vůbec.

Je sice krátce po skončení podzimu, přesto se musím zeptat. Chystá se v jaroměřské kopané nějaké hráčské či trenérské zemětřesení nebo věříte, že současný kádr má na to, aby se na jaře posunul do vyšších pater?
Touto otázkou se bude zabývat výkonný výbor fotbalového oddílu v nejbližších dnech, poté budeme chytřejší. Osobně si však myslím, že současný kádr, když se udrží pohromadě, na záchranu A–třídy určitě má. To vše ale samozřejmě za předpokladu, že budeme mít o trochu více štěstí a hráči přistoupí k zimní přípravě a jarní části sezóny na 110%.

Mohl se na vašem špatném umístění podepsat i fakt, že jste hráli domácí utkání v dolanském azylu?
Nemyslím si, že to byla nějak zásadní věc, která ovlivnila toto umístění, ale musím s odstupem času říci, že nám tento ,,azyl“ určitě nijak nepomohl. Tímto bych chtěl ještě jednou poděkovat oddílu a vedení TJ Dolany za dobré podmínky, které nám v Dolanech vytvořili.

Kdy plánujete zahájení zimní přípravy a jakou formu zvolíte?
Zimní přípravu zahájí naši ,,A“ muži hned z kraje ledna. Účastní se Krkonošské zimní ligy. Další podrobnosti přípravy budou pak plně v kompetenci trenéra.