Libčany vsadily na hru z obrany - a na brejky. Na začátku měly dvě možnosti udeřit po chybách favorita, ale akce nedotáhly.

Náchod se tlačil na jejich polovinu, držel míč a byl první, kdo udeřil. Ve 24. minutě se do úniku dostal Simon, nejlepší hráč na place, a bez problémů zakončil nad padajícího Tošovského.

Až branka vytrhla Libčanské z defenzivy, najednou ukázali, že se s Náchodem mohou měřit. Byli nebezpeční a zaslouženě vyrovnali. I když gól to byl tak trochu zvláštní. Chromek poslal centr směrem k bráně a míč se nečekaně podivně odrazil mimo Hladíkův dosah.

Po brance se situace opakovala, tým, který inkasoval, se zvedl. Náchod znovu zabral, dvakrát se jeho hráči obraceli na sudího Klečku s žádostí o penaltu. Vyslyšeni nebyli, a tak opět zasáhl Simon, jenž tři minuty před půlí skóroval skvělou střelou o tyč.

Libčany vrátil do hry po signálu z rohu Rompotl, paradoxně odchovanec Náchoda (2:2).

V penaltové loterii byl šťastnější Náchod.

Rozhodlo se hned v první sérii, kdy pokutový kop neproměnil libčanský Jiřík.

Náchod - Libčany 2:2, pen. 5:3

Fakta – branky: 24. a 42. Simon – 32. Chromek, 64. Rompotl. Rozhodčí: Klečka – Šiling, Doubic. ŽK: Moravec, O. Nejman, Rojšl – Jiřík, Chromek, Mařas, Blažej. Diváci: 450. Poločas: 2:1.
FK Náchod: Hladík – T. Vejprava (46. D. Nejman), O. Nejman, L. Hlava, Král – Simon, Brich, Pípek, Moravec – Rojšl (82. Rorbach), Malý. Trenér: Panenka.
SK Libčany: Tošovský – Libřický, Mařas, Rompotl, Friedl – Jiřík, Šejvl, Černý, Blažej – Chromek, Mrázek (46. Mokrý). Trenér: Hofman.