Díky velkému počtu přihlášených týmu muselo klání proběhnout na dvou místech, a to v tradičním areálu v Růžovce a na travnaté ploše v ASVAJi. Tento zájem ze strany fotbalistů znamenal pro organizátory turnaje připravit k dispozici šestnáct hřišť. Na bezproblémový průběh zápasů pak dohlíželo osmnáct profesionálních rozhodčích.

Začalo se hrát ve 24 skupinách

Všech 112 týmů v kategorii OPEN bylo rozlosováno do 24 základních skupin (A–W). První duely začaly brzy ráno a pokračovaly celé dopoledne. Hvizd druhé půlky základních skupin zazněl Jaroměří po poledni. Týmy, které skončily na prvním a druhém místě a s nimi 17 mančaftů z míst třetích, se mohly radovat z postupu do nedělního finálového dne, avšak smutnit nemusely ani zbývající celky. Tradičně zde fungovala druhá šance, do níž se za malý příplatek mohl přihlásit kterýkoliv tým. Tato soutěž fungovala na bázi zlatého gólu. Pokud nepadl, rozhodoval o vítězi penaltový rozstřel. Dva nejlepší týmy (FC Balonka a Sebranka z Poděbrad) se tak mohly dodatečně radovat z postupu do neděle.

V sobotu proběhl také premiérově turnaj žen, v němž své síly změřilo 12 týmů ve dvou skupinách. Do finále se probojovaly FC Hradec Králové B a Čívické štětky. Vítězně z boje o zlato vyšel tým s kontroverzním názvem. Jejich výhru sledovalo 450 diváků. Nejlepší brankářkou se stala Petra Hemerlíková z vítězného kolektivu a nejlepší hráčkou kategorie Ladies zástupkyně poraženého finalisty Veronika Svobodová. Ta vyhrála zájezd na Audi cup v mnichovské Alianz aréně. Poslední individuální cenou byla miss Babylon cupu, jež si odnesla Dominika Plháková (Gamaspol Jeseník).

V turnaji nešlo jenom o fotbal

Ve večerních hodinách proběhla v Růžovce doprovodná hudební akce, o níž se postaral DJ Medy. Prostor ukázat své umění dostal i mladý barman, jenž předvedl dech beroucí show plnou létajících lahví. Těsně před půlnocí se na pódiu postarala o zábavu dvojice ze severu Čech, která představila freestyle rap exhibici.

S příchodem neděle zavítal do Jaroměře i déšť, který nechtěl město opustit. První zápasy finálového dne se rozehrály již v 7.30, což způsobilo absenci některých mužstev, které dospávaly sobotní oslavy. Díky nepřízni počasí muselo pár zápasů proběhnout systémem penalt. Nejlepších 32 týmů postoupilo do klasického pavouka, kde jedna prohra znamenala konec v turnaji. Jako dva nejlepší ranaři KO systému se ukázaly celky Nulová tolerance z Prahy a domácí Miláno Jaroměř. Trofej neputovala daleko a po divácky napínavé podívané se vítězem letošního ročníku stal domácí Miláno Jaroměř.
Paralelně s ranními skupinami probíhal turnaj přípravek, JUNIOR. Nejlepšími mladíky a možná budoucími reprezentanty se stali kluci z týmu Broumovské fotbalové školičky.

V pozdním odpoledni pak proběhlo závěrečné vyhlášení a udělení individuálních cen hlavní kategorie OPEN.
Cenu za nejlepšího hráče turnaje a zájezd na zápas anglické Premier league si odnesl hlídač tří tyčí, brankář FC Radobýl Litoměřice, Roman Ekrt.
(mp, to)